Mopsik, który chciał zostać syrenką

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać syrenką
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mopsik (tom 4)
The Pug Who Wanted to Be a Mermaid
Wilga
2021-03-24
2021-03-24
Ewa Kleszcz

Polecam każdemu, dorosłemu z dziećmi czy bez. To jest taki comfort read, który od razu robi ciepło w sercu i uśmiech na twarzy.

Ja jestem tak ogromną fanką tej serii, że mój partner robi sobie już ze mnie żarty i choć tego w ogóle nie rozumiem, to nie chce już słuchać o przygodach mopsika :) Żebyście widzieli moją minę, gdy zupełnym przypadkiem natknęłam się na tę nową część w Empiku - nie miałam pojęcia, że ona wyszła, więc od razu pobiegłam kupić dwa egzemplarze: dla siebie i przyjaciółki :)...

Bardzo dobra, chociaż schematyczność troszkę zaczyna nudzić.

Bardzo dobra, chociaż schematyczność troszkę zaczyna nudzić.

Czy wymarzone wakacje z całą rodziną nad morzem, zamienia się w koszmarny, samotny tydzień?
Piękna historia o przyjaźni i wakacjach. Ale także o trosce o bliskie nam osoby( i zwierzęta🤣). Uwielbiam takie bajki, które człowiek czytając dziecku, uświadamia sobie, że to nie kółek a historia z której niewiele wynika. Bardzo cenię książki, które uczą wartości z relacji jakie możemy stworzyć ze zwierzętami i innymi ludźmi.
Na całe szczęście syn już wszedł w etap właśnie takich książek, gdzie tekstu i historii jest trochę więcej, a obrazków może być mniej. Wiem, że to też mocno działa na jego wyobraźnię 😍

Gdy zaczynaj się wakacje, a lato dopisuje upałami, Peggy- mały mopsik, dowiaduje się, że jadą cała rodzina na wakacje. Cel podróży jej ukochanej Chloe- zobaczyć syrenkę. Niestety już podczas pakowania, okazuje się, że mała suczka nie może znaleźć dla siebie miejsca. Kiedy zmęczona ciągłym uciekaniem spod nóg domowników zasypia pod łóżkiem, rodzina pakuje się i odjeżdża. ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To już 4 seria z cyklu Mopsik 🐾
Każda jedna była świetna i czwarta również nie zawodzi. Miło spędziliśmy czas przy tej książce, trochę udało nam się przybliżyć lato, bo piesek Peggy wyjeżdża nad morze.
A nad morzem wiadomo jest tyle ciekawych rzeczy, ale czy znajdzie się ta najważniejsza, Syrenka 🧜
My już wiemy 😀 a Wam gorąco polecamy, żeby się przekonać ❤️❤️❤️

To już 4 seria z cyklu Mopsik 🐾
My już wiemy 😀 a Wam gorąco polecamy, żeby się przekonać ❤️❤️❤️

Mam słabość do tej serii. Z każdym przeczytanym tomem lubię Peggy i jej rodzinkę bardziej;) Moim dzieciom też ogromnie się podoba. Prosta urocza historia. Język przyjemny w odbiorze. Mimo powtarzającego się schematu na opowieść czyta się z zainteresowaniem. Myślę że w kategorii wiekowej 4-10 lat może świetnie się sprawdzić. Dobra takze do samodzielnej lektury. Szczególnie polecam fanom mopsów:)

Do wakacji jeszcze dwa miesiące. Słońce, wolność, beztroska, gorący piasek, szum morza, …zapach smażonej ryby. Mmm. Czekacie? Odliczacie? Ja już zaczęłam wykreślać dni w kalendarzu. Można sobie umilić oczekiwanie, czytając wakacyjne przygody małej suczki Peggi bohaterki książki Belli Swift „Mopsik, który chciał zostać syrenką”.
Chloe, Rubin i Fin właśnie zaczynają wakacje. Pożegnali się z przyjaciółmi, którzy mają mnóstwo wakacyjnych planów: Włochy, Hiszpania, dwa tygodnie na campingu.
Chloe nie marzy w tym roku o wakacyjnym wyjeździe. Wie, że mama ma mnóstwo pracy przy swojej nowo otwartej kawiarni o nazwie „Psiaki i Przysmaki”, gdzie sprzedaje przekąski dla ludzi i ich pupili .
Okazuje się, że rodzice jednak przygotowali dla dzieci niespodziankę - tydzień nad morzem w „Chatce Syrenki”. Hura! To będą też pierwsze wakacje Peggi, bo ona oczywiście też jedzie.
Z kim zaprzyjaźni się Peggi, a kogo będzie się bała?
Kim okażą się Perła, Neptun oraz Mgiełka?
Czyja rzeźba wygra w konkursie na najpiękniejszą budowlę z piasku?
Kto będzie opowiadał Peggi kawały, a kto nauczy ją pływać?
- „Ile macek potrzebuje ośmiornica, żeby podłubać sobie w nosie?”
- „Jaki proszek do prania najbardziej lubią syrenki?”
Peggi uwielbia Chloe i zrobiłaby dla niej wszystko. Chce spełnić marzenie dziewczynki i znaleźć dla niej prawdziwą syrenkę. A jeśli się nie uda, sama się nią stać.
„Syrenki są nieśmiałe. Pewnie trzymają się z daleka.
… Na plaży było mnóstwo ludzi, którzy pływali, opalali się i urządzali pikniki. Nic dziwnego, że nie mogła tu spotkać syrenki.”
Czy Peggi uda się przemienić w syrenkę? Tego Wam nie zdradzę, musicie sprawdzić sami.
Idealny prezent dla miłośniczek psów w wieku od 7-10 lat. Gorąco namawiam.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu WILGA.

Zdecydowanie najsłabsza część serii.

Zdecydowanie najsłabsza część serii.

"Mopsik, który chciał zostać syrenką” to 4 tom serii. Dostępne są następujące tomy: „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem”, „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem” i „Mopsik, który chciał zostać reniferem”.

Książka rozpoczyna się wspaniałą informacją 😃 o zakończeniu roku szkolnego i rozpoczęciu wakacji. Dlatego już na wstępie czytania tej książki, na buzi każdego ucznia, na pewno pojawi się uśmiech 😃. WAKACJE – czas zabawy, słońca i luzu. 🌞⛱
Peggy to tytułowy mopsik. Piesek ten do rodziny Chloe, Ruby i Finna trafił ze schroniska. Jego opiekunką jest Chloe.
Rodzice robią dzieciom niespodziankę i okazuje się, że wyjeżdżają oni nad morze, a wraz z nimi ich piesek. Zamieszkują na plaży w białym domku, na którego drzwiach wisi szyld z napisem „Chatka syrenki”.
Peggy wie, że jej właścicielka Chloe lubi syrenki 🧜🏼‍♀️🧜🏼i chciałaby spotkać jedną z nich podczas pobytu nad morzem🏖. Dlatego piesek chce ją znaleźć, aby uszczęśliwić dziewczynkę...

Jeżeli chcesz przeczytać całą recenzję zapraszam na instagrama @books.are_mypassion. :)

Rodzina Peggy planuje wakacje. Wszyscy już nie mogą doczekać się upragnionego wypoczynku. Suczka obawia się, że pozostawią ją w psim hotelu, jednak szybko okazuje się, że rodzina nawet o tym nie myśli. Przybywają do malowniczej miejscowości z przepiękną plażą, gdzie rodzina może wreszcie cieszyć się z pięknej pogody i upragnionego urlopu. Chloe ma wielką nadzieję, że w urokliwej i pięknej miejscowości spotka prawdziwą syrenkę jednak szybko okazuje się, że się będzie to takie proste. Peggy chce spełnić marzenie ludzkiej przyjaciółki, postanawia odszukać baśniową syrenę. Suczka przeżywa kilka przygód zarówno małych, jak i tych trochę większych przygód. Podczas wakacji dowiaduje się kilku przydatnych dla niej faktów.
___________________________
Pozycje z tej serii są idealne dla dzieci rozpoczynających szerszą przygodę z czytaniem. Książka została napisana naprawdę prostym i przystępnym dla młodego czytelnika językiem. Główną bohaterką jest bardzo sympatyczna psinka wabiąca się Peggy. Książka ukazuje głęboką przyjaźń pomiędzy małą dziewczynką, a jej ukochanym pieskiem. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i zawsze warto brnąć do celu, jeśli nawet nie dokonamy cudu, może chociaż po drodze otrzymamy jakieś bonusy... Plusem są oczywiście piękne ilustracje oraz barwna i przesłodka okładka przykuwająca oko. Kochamy takie słodkie pozycje. Myślę, że każda dziewczynka będzie zachwycona🤗.

No sami popatrzcie na tego mopsika?? Urocze to takie, że szok!! Dzięki wydawnictwu Wilga miałam ogromną przyjemność poznać przygody Peggy mopsika. To już czwarta część przygód naszego czworonoga tym razem wyjeżdżającego nad morze.
Dla tych, którzy chcieliby zacząć od początku to:
1 tom Mopsik, który chciał zostać jednorożcem,
2 tom Mopsik, który chciał zostać króliczkiem,
3 tom Mopsik, który chciał zostać reniferem,
4 tom Mopsik, który chciał zostać syrenką.

Historie można czytać nie poklei. Druk idealny przy czytaniu dla dziecka od 6, 7 lat, ale i mnie dorosłemu przypadła do gustu. Moja córka nie miała kłopotu ze zrozumieniem tekstu. Większość sama Jej czytałam na głos i były momenty, które bawiły nas do rozpuku! Chcemy nadrobić z Helenką poprzednie części, bo Mopsik to uroczy, kochany piesek, czyli taki, jaki chciałaby mieć moja Helenka w domu. Fajny pomysł, że w podczas czytania można zobaczyć piękną grafikę, która pobudza wyobraźnie. Mopsik Peggy uczy dzieci empatii, współpracy oraz wielu innych cech, jakie rodzic chciałby przekazać własnemu dziecku. Poniżej przedstawiam opis wydawnictwa, może będziesz zainteresowany.

Opis wydawcy
W życiu mopsika Peggy wszystko układa się świetnie! Co więcej… po raz pierwszy wyjeżdża na wakacje! Cel podróży: morze. Peggy ogromnie cieszy się z tego wyjazdu, ale jeszcze bardziej zadowolona wydaje się jej mała opiekunka Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy wraz z Chloe przetrząsają plażę tam i z powrotem, ale nigdzie nie spotykają żadnej syrenki. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną! Czy plan mopsika powiedzie się i czy uda jej się uratować wakacje przyjaciółki?
„Mopsik, który chciał zostać syrenką” to ciąg dalszy przygód mopsika Peggy. Ta zabawna i urocza historia przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym czytelnikom. To ponadczasowa opowieść o tym, że każdy pragnie być akceptowanym i kochanym.

Dla tych, którzy chcieliby zacząć od początku to:
1 tom Mopsik, który chciał zostać jednorożcem,
2 tom Mopsik, który chciał zostać króliczkiem,...

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać syrenką