Nieosiągalny

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

Ostatni tydzień był trudny i potrzebowałam lekkiej lektury która pozwoli mi się wyłączyć i uśmiechnąć. Znalazłam to w "Nieosiągalnym". Idealna Fairytale.

Okładka I tytuł może trochę zmylić. Nie znajdziesz tu mafii, ostrego seksu czy innych "bad boyów" 😉 To słodka historia o Kopciuszku, bajka dla dorosłych. To lekki romans, przewidywalny ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Czytałam już wcześniej książkę Eweliny I podoba mi się styl w jakim pisze. Historia pisana z perspektywy obu bohaterów - naprzemienna narracja - na początku może zaskoczyć ale można się przyzwyczaić.

Polubiłam bohaterów I czekam na kontynuację.

Jak dla mnie za bardzo bajkowa ta książka, tylko ochy i achy. Zbyt przesłodzona, nie realna, czasami wręcz infantylna.

Niczym cudna bajka i romantyczna zarazem. Lubię też i takie książki. Odrywają trochę od rzeczystości, ale czasem warto na chwilę się zapomnieć.

Tę książkę zdecydowanie szybko i przyjemnie się czytało. Było trochę emocji, dramatów, ale i cudownych scen. Owszem niekiedy było przesłodzone, ale nawet aż tak bardzo to nie raziło.

Cała historia głównych bohaterów trochę była wycięta z życiorysu, normalnie niczym bajka. Jednak opis sam już to zapowiadał. A sami bohaterowie nie najgorsi. :) Ona trochę zagubiona, po życiowych dramatach idealnie nadawała się do roli księżniczki. On widać, że jego życie go trochę przytłaczało, ale z drugiej strony wiedział, że taki jego los i potrafił jakoś do tego życia przywyknąć. Oboje potrzebowali siebie by wzajemnie się uzupełniać. A ich opowieść uświadomia, że po "burzy zawsze wychodzi słońce".

Z chęcią przeczytam kolejną część.

Cała historia głównych bohaterów trochę była...

2077

Książka „Nieosiągalny” Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary zabiera nas do pierwszego tomu cyklu „Kingdom of Martagon”.
Czytając książkę miałam wrażenie, jakbym oglądała lekką komedię romantyczną, z kilkoma zawirowaniami o Kopciuszku, który w domu przechodzi piekło po stracie mamy, a jej ojciec jest tyranem. Posiada tylko przyjaciółkę, dorabia w restauracji, studiuje i uwielbia książki.
William to książę Martagonu, który przybywa do Polski na zaręczyny swojego przyjaciela. Na przyjęciu zagaduje do Olimpii, która nie jest zachwycona jego zaczepkami. Jednak po pracy idzie z Will’em na spacer po ulicach Torunia. Tak właśnie zaczyna się historia dwojga bohaterów z dwóch różnych środowisk. Mężczyzna nie zdradza Oli swojego pochodzenia, a dziewczyna tuż przed wejściem na kolację z rodziną nowego znajomego doznaje szoku.
W książce poruszane są różne tematy dotyczące rodzącego się uczucia, przemocy psychicznej i fizycznej, zdrady, nieporozumień, przekraczania granic.
Współczesna wersja o księciu i wybrance z ludu.
Zabrakło wyjaśnień niektórych tematów, a szkoda.
Miło spędzony czas.

Bajka o Kopciuszku, w której to Kopciuszek wiedzie prym i jest bardziej otwarty i chętny. Taka niby cicha myszka.
Wyidealizowana historia o Księciu Martagonu.
Podatnicy płaca za podróże /zakupy w butikach a tu taka rozpusta.
Zbyt szybko pojawia się silny wątek przyjaciółki. Zabrała uwagę moja czyli czytelnika i miałam niedosyt głównych bohaterów.
Trochę niespójna historia zważywszy na nagła przerwanie studiów przez Olimpie oraz brak informacji o studiowaniu protokołu królewskiego. Niemniej jednak aby dowiedzieć się więcej sięgam od razu po drugi tom :)

Wyidealizowana historia o Księciu Martagonu.
Podatnicy płaca za podróże /zakupy w butikach a tu taka rozpusta.
Trochę niespójna historia...

Zaczęło się ciekawie, z każdym kolejnym rozdziałem stawało się "tak sobie".

Zaczęło się ciekawie, z każdym kolejnym rozdziałem stawało się "tak sobie".

1985

No cóż, jeżeli chcemy czytać bajki, to zdecydowanie lepiej sięgnąć po klasykę. Kopciuszek, Piękna i Bestia.... To są bajki. A nie to coś, co próbuje być książką, a jest topornie napisaną bajką. Nie wiem, tutaj nie ma nawet akcji. Książka to opisy scen erotycznych i ubrań jakie mają na sobie bohaterowie. Niesamowicie to nudne i ciężkostrawne. Radzę omijać szerokim łukiem, bo czasu jaki straciło się na tę książkę, nie da się odzyskać!

To pierwsza książka której nie dało się przeczytać do końca.
Typowa bajka o kopciuszku. Strata czasu.

To pierwsza książka której nie dało się przeczytać do końca.
Typowa bajka o kopciuszku. Strata czasu.

fabuła fajna; warta przeczytania

fabuła fajna; warta przeczytania

Nie porwało..
To była bajka..od początku do końca. Nawet nie będę się rozwodzić na ten temat. Poprostu historia tak nierealna jak każda inna bajka.

Nie porwało..

• Przeczytane 2021