Nieosiągalny

Okładka książki Nieosiągalny
Małgorzata FalkowskaEwelina Nawara Wydawnictwo: Akurat Cykl: Kingdom of Martagon (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kingdom of Martagon (tom 1)
Akurat
2021-02-03
2021-02-03

Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,6
Dwie bajki Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Wakacje w Port Moody Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 7,7
Wakacje w Port... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Niepokorna księżniczka Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 7,6
Niepokorna ksi... Małgorzata Falkowsk...

To pierwsza książka której nie dało się przeczytać do końca.
Typowa bajka o kopciuszku. Strata czasu.

To pierwsza książka której nie dało się przeczytać do końca.
Typowa bajka o kopciuszku. Strata czasu.

fabuła fajna; warta przeczytania

fabuła fajna; warta przeczytania

Nie porwało..
To była bajka..od początku do końca. Nawet nie będę się rozwodzić na ten temat. Poprostu historia tak nierealna jak każda inna bajka.

Nie porwało..

RECENZJA NUMER 11.
OPIS KSIĄŻKI : MOJE ODCZUCIA.
TYTUŁ : Nieosiągalny.
AUTOR : Ewelina Nawara. Małgorzata Falkowska.
PRZECZYTANO STRON : 320.

William nie jest mężczyzną w typie Olimpii. Wydaje się, że ich znajomość skończy się po jednym spacerze ulicami Torunia, ale William ma wobec dziewczyny inne plany i nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu. To opowieść o Kopciuszku, w której nie ma złej macochy, ale jest okrutny ojciec. Jest bajkowa miłość, ale są i całkiem zwyczajne problemy. Jest mnóstwo śmiałych scen, które wywołują wypieki na twarzy, ale i tak najważniejsza jest miłość, która jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Dzień dobry wszystkim. Moi drodzy. Przychodzę do was z kolejną recenzją, którą warto się podzielić. Bardzo fajna książka. Super historia. Akcja szybka i nie można się nudzić. Ogólnie powiem wprost : Jest super.
Moja ocena to: 10 punktów.
Polecam i dziękuję za autograf.

Miłego weekendu wam życzę. 💗

RECENZJA NUMER 11.
OPIS KSIĄŻKI : MOJE ODCZUCIA.
TYTUŁ : Nieosiągalny.
AUTOR : Ewelina Nawara. Małgorzata Falkowska.
PRZECZYTANO STRON : 320.

"Nieosiągalny" Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawara jest lekką i bajkową powieścią. To pierwsza część cyklu "Kingdom of Martagon". Główna bohaterka, Olimpia, mieszka i studiuje w Toruniu. Jest pod stałą kontrolą okrutnego ojca-tyrana. Wolne chwile spędza w bibliotece, a poza studiami dorabia sobie w hotelowej restauracji. Właśnie tam poznaje Willa - przystojnego i bogatego obcokrajowca. Po wspólnym spacerze pi nocnym Toruniu dziewczyna znika, ale zauroczony nią William nie planuje odpuścić. Odnajduje dziewczynę i wysyła jej list z zaproszeniem do swojego kraju. Czy Olka zgodzi się na wyjazd? Jak dalej potoczy się znajomość tych dwojga? Przekonajcie się sami.
Książka to taka współczesna wersja bajki o Kopciuszku. Jest piękny książę, zamiast macochy mamy ojca okrutnika i brakuje pantofelka. Podobała mi się wersja zaproponowana przez Autorki - jest lekka, bajkowa, trochę nierealna - ale taka właśnie ma być. Obok bajkowego romansu są też problemy życia codziennego, trochę dramatu. Historię poznajemy z punktu widzenia obojga głównych bohaterów - dzięki temu możemy ich lepiej poznać I polubić.
Książka jest przyjemna, zabawna, pikantna. W sam raz na poprawę humoru.
Na pewno jeszcze wrócę do królestwa Martagon

"...powinnam słuchać głosu serca, czasem pozwalając odpocząć rozsądkowi, który w tym momencie dawał jasne znaki, że z tego, co dzieje się między mną a Willem, będą jedynie kłopoty."

Pochodząca z Torunia Olimpia dzieli czas pomiędzy studia i pracę kelnerki w hotelowej restauracji. Podczas jednego z obsługiwanych przez nią przyjęć poznaje Williama. Mężczyzna oczarowuje ją opisami swoich rodzinnych stron. Gdy zaprasza dziewczynę, by towarzyszyła mu podczas wesela przyjaciela, Olimpia gotowa jest poświęcić wszystko, byle móc lepiej poznać Willa i przekonać się, czy będzie jej wyśnionym księciem. Jednak oboje muszą zmierzyć się z nieprzyjemnymi komplikacjami, które nałożyły na nich zobowiązania rodzinne

Lekka, przyjemna i odprężająca powieść, w iście bajkowym klimacie. Autorki przestawiły ją pokazując punkt widzenia obojga głównych bohaterów, pozwalając tym i dobrze ich poznać i polubić. Will, który początkowo ukrywał swoje królewskie pochodzenie, okazał się mężczynzą wytrwałym w dążeniu do swoich celów. Olimpia, która chce by zwracano się do niej Ola jest dziewczyną pracowitą, która nigdy nie stawia swoich potrzeb ponad potrzebami innych. Relacja pomiędzy nimi została wykreowana bardzo fajnie, autorki przekonująco pokazały rozwijające się między nimi uczucie i emocje, które nimi kierowały. Połączyły w niej namiętność, dobry humor z lekkim dramatyzmem, i chociaż zakończenie nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Przyznam jednak, że nie wszystkie żarty mnie zachwyciły, m.in. relacja Willa z najlepszą przyjaciółką Olimpii. Całość wypadła trochę nierealnie, bajkowo, cukierkowo, jednak założyłam, że taka fabuła właśnie tego wymaga, więc nie oceniam tego na minus. Myślę jednak, że niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte. Niemniej książka ta była miłą odskocznią od niepokojących wiadomości, pozwolila mi się odprężyć, więc mogę Wam ją polecić

Książka to bardzo fajna historia miłości dwojga młodych ludzi. Ktoś powie, że to przewidywalna nowa wersja Kopciuszka. Może i jest przewidywalna, on książę małego królestwa, ona zwykła młoda dziewczyna. Zakochują się i mimo przeciwności udaje im się zakończyć bajkowym ślubem. Ale takich książkę nam właśnie potrzeba. Zabawnych, lekkich i z pozytywną energią.

Olimpia to młoda dziewczyna, która po ma ojca, który ma wobec niej wymagania. Jeśli cos według niego Dziewczyna zrobi nie tak zasługuje na karę. Pewnego dnia bierze za przyjaciółkę zmianę w pracy i tak trafia na przyjęcie panieńsko-narzeczeńską. Tam poznaje Willa, z którym spędza czas po zakończeniu pracy. Nie przypuszcza, że to będzie początek czegoś, czego się nie spodziewała.

Will to młody chłopak, który próbuje czasem życia jak każdy inny w jego wieku. Niestety to nie jest takie proste i będąc księciem i następcą tronu nigdy nie będzie normalnym chłopakiem. Kiedy poznaje Olimpię ma nadziej, że uda mu przekonać ją do siebie zanim wyjawi jej kim jest naprawdę. Zaprasza ja na ślub kuzyna, ale nie przewidział, że dziewczyna zdobędzie jego serce.

Książka jest napisana z dwóch perspektyw Wiliama i Olimpii. I muszę przyznać, że nie mam pojęcia , która wersja należy do której autorki. Obie są napisane w podobnym stylu, nie ma nieścisłości między obiema wersjami. Książka jest pełna uczuć, są sceny erotyczne, zabawne fragmenty a końcówka nawet dość dramatycznie wygląda. Historia uczucie między Olą a Willem jest napisana w bardzo ciepły sposób. Pełna emocji. Podoba mi się postać królewskiej rodziny, która mimo tego, że jest arystokratyczna jest też całkiem normalna. Praca, wspólne posiłki i ciepła rodzinna atmosfera.

Duży plus za postaci drugoplanowe. Jak Mason, Nick, Emilka, Simon i Majka. Dwójka ostatnich będzie głównymi postaciami w tomie 2 cyklu, po który z przyjemnością zaraz sięgam. Jestem ciekawa jak potoczy się ich historia.

Olimpia to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kopciuszek historia mocno naciągana. Skusiła mnie okładka, do tefo stopnia że z rozmachu kupiłam też drugi tom. Przemęczyłam się ogromnie, przewidywalna, banalna historyjka o księciu i dziewczyny obsługującej przyjęcia. Mimo, że książka jest stosunkowo krótka, to bardzo długo mi przy niej zeszlo, bo nie poniosla mnie ta historia na tyle żeby przeczytać kilka rozdziałów na raz, a rozdziały są bardzo krótkie.

Dosłownie historia z bajki. Całkiem przyjemnie się czyta, ale czegoś mi brakowało. Za bardzo odrealniony.

Książka przewidywalna, ale to akurat cecha tego typu literatury, natomiast tej ewidentnie czegoś brakowało. W odróżnieniu od innych pozycji z tej kategorii, kiedy się czyta to chce się wiedzieć jak dojdzie do tego szczęśliwego zakończenia. Jest dreszczyk emocji, napięcie, oczekiwanie, ekscytacja, a tutaj zabrakło wszystkich tych emocji. Przeczytałam do końca, bo nie lubię zostawiać niedokończonych historii i zawsze mam nadzieję, że ten "efekt wow" będzie chociaż w zakończeniu, ale niestety tym razem mocno się przeliczyłam. Autorki co zaczynały jakiś ciekawszy wątek to ubierały go w dwa zdania i uśmiercały. Na pewno nie sięgnę po kolejną część. Póki co najgorsza książka przeczytana w ostatnim czasie. Jedyny plus jaki znalazłam to krótkie rozdzialiki.