Stowarzyszenie Cuvarów

Okładka książki Stowarzyszenie Cuvarów Rafał Raczuk
Okładka książki Stowarzyszenie Cuvarów
Rafał Raczuk Wydawnictwo: My Book fantasy, science fiction
My Book
2020-10-01
2020-10-01

"Stowarzyszenie Cuvarów" to książka, która zasługuje na uwagę. Jej fabuła jest wciągająca, a świeży powiew na tle innej fantastyki sprawia, że jest przeczytanie to wyjątkowe doświadczenie - tak było w moim przypadku.

Książka wskazuje na silne zainteresowania autora tematyką fizyki, psychologii, astrofizyki, co dodaje jej głębi.

Chociaż niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte, a niektóre opisy fizyki mogą być trudne do zrozumienia dla osób niezaznajomionych z tematem, ogólnie rzecz biorąc, jest to ciekawy debiut. Jako czytelnik z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autora i dalsze losy bohaterów.

Podsumowując, "Stowarzyszenie Cuvarów" to książka, która zasługuje na uwagę miłośników fantastyki i science fiction. Pomimo pewnych niedociągnięć, jej mocne strony przeważają, a unikalny pomysł i wciągająca fabuła sprawiają, że jest to lektura godna polecenia.

Chociaż niektóre wątki mogłyby być bardziej...

Książkę przeczytałem w grudniu 2020 roku w około kilkanaście dni, więc było to raczej szybie tempo czytania i nie traciłem na długo kontaktu z fabułą i wątkami. Niemal od początku mamy tu styczność ze zjawiskami paranormalnymi, które ukazywane są jako teoretycznie możliwe w realnym świecie. Tworzy to wrażenie, że autor chce sprawić by historia zawarta w książce, pomimo, że fantastyczna, to jednak możliwa w realnym świecie. Wątki w niej zawarte są ciekawe, ale czasami może zbyt liczne - bo niektóre z nich wydały mi się za szybko zamknięte w stosunku do rozwijającej się z nich opowieści. Główny bohater jest niemal stale zaskakiwany i mam wrażenie, że czytelnik również nie do końca zinterpretuje treść tak jakby chciał lub domniemał tego autor. Jest to ciekawy debiut, wskazujący na silne zainteresowania autora tematyką fizyki, psychologii, historii, astrofizyki itp. Fabuła wciąga ze względu na niezwykłość wydarzeń i usilne analizowanie fabuły przez czytelnika, która czasami wydaje się zbyt skomplikowana w stosunku do objaśnień i treści pozwalających zrozumieć intencje autora. Starałem się by mój opis i opinia były obiektywne, jednakże nie ukrywam, że mam przyjemność znać autora osobiście.

Jak na debiut autora- dobre. Chwilami gubiłam się w opisach fizyki, bo nie jestem w tym mocna, ale poza tym bardzo ciekawy pomysł, no i dobrze byłoby zobaczyć co będzie dalej. Czekam na kolejną książkę

Książka ma wyjątkowo wciągającą fabułę, pozostawia przyjemne uczucie niedosytu i oczekiwania na dalsze losy bohaterów.

Bardzo przyjemnie się czyta, wciągająca fabuła i powiew świeżości na tle innej fantastyki. Momentami brak szczegółów które mogłyby rzucić trochę więcej światła na tok myślenia. Pomysł godny wydania kolejnej części przygód !

Dodaj cytat z książki Stowarzyszenie Cuvarów