VLADEK - NAJMILSZY WAMPIREK NA ŚWIECIE. NAJMILSZA NIESPODZIANKA

Okładka książki VLADEK - NAJMILSZY WAMPIREK NA ŚWIECIE. NAJMILSZA NIESPODZIANKA Anna Wilson
Okładka książki VLADEK - NAJMILSZY WAMPIREK NA ŚWIECIE. NAJMILSZA NIESPODZIANKA
Anna Wilson Wydawnictwo: Czytelnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Vlad, The World's Worst Vampire. Spook-tacular Surprise
Czytelnia
2020-06-01
2020-06-01
Anna Alochno-Janas

Vladek to sympatyczny wampirek mieszkający w Ponurym Dworze wraz z rodziną, kamerdynerem i Śmigiełkiem,
ukochanym nietoperzem. Chłopiec różni się od swojej rodziny i nie jest typowym wampirem. Nie lubi krwi, okrutnie boi się ciemności i pająków, a wszelkie wampirze umiejętności sprawiają mu nie lada problemy. Mimo zdobycia licencji nietoperza Śmiertelina matka Vladka nie jest zadowolona z syna, a jej oczekiwania wobec dziecka nigdy nie zostają wystarczająco zaspokojone! Chłopiec w tajemnicy przed rodzicami za dnia uczęszcza do ludzkiej szkoły w mieście. Jego najlepszą przyjaciółką jest Milka, jednak chłopiec ma również wroga, klasowego łobuza o imieniu Szczepan, który przyczynia się do życiowej rewolucji Vladka!
To właśnie przez niego przy okazji próby szkolnego przedstawienia, w szkole dowiadują się, że Vladek jest wampirem i na oczach uczniów zamienia się w nietoperza!
W wyniku tych niefortunnych zdarzeń dochodzi do wizyty nauczycielki oraz Milki w domu Vladka. Cała rodzina dowie się o ludzkiej szkole, o ucieczkach z dworu, o tajemnicach i jeszcze większej odmienności Vladka! Jak zakończy się spotkanie ludzi z wampirami? Czy Vladek zostanie uwięziony w Czarnej Wieży?
Cała seria jest wspaniała i czyta się ją jednym tchem. Naszpikowana jest wieloma wartościami, mowa tu o tolerancji, przyjaźni, wsparciu, wierze w siebie I innych. Vladka nie da się nie lubić. Ten sympatyczny wampir walczy o spełnianie swoich marzeń i mimo iż cechuje go odmienność zarówno w domu, jak i w szkole, on pragnie być po prostu sobą! To wspaniała lekcja akceptacji samego siebie. Nie da się za to polubić Śmierteliny- matki Vladka, która przez staroświeckie poglądy niszczy rodzinne relacje.

Książka ma twardą okładkę, a czarno białe ilustracje idealnie wpisują się w wampirzy mroczny klimat.

Skusicie się na przyjaźń z najmilszym wampirkiem?

Dodaj cytat z książki VLADEK - NAJMILSZY WAMPIREK NA ŚWIECIE. NAJMILSZA NIESPODZIANKA