Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne

Okładka książki Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne Otto Penzler, praca zbiorowa
Okładka książki Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne
Otto Penzlerpraca zbiorowa Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Świąteczne tajemnice (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Świąteczne tajemnice (tom 1)
The Big Book of Christmas Mysteries
Zysk i S-ka
2020-12-04
2020-12-04
9788382020694
Tomasz Bieroń, Janusz Ochab
Boże Narodzenie święta tajemnice opowiadania kryminalne zagadki antologia

Zbrodnie pod choinką

Bardzo udana antologia utworów, które można potraktować jako wprawki literackie, albo rodzaj przyjemnej zabawy. Oczywiście opowiadania są różne i jedne będą się podobać więcej a inne mniej.Ale udało się tutaj zebrać bardzo różne style narracji i pomysłowości autorów angielskojęzycznych na przestrzeni całego XX wieku. Święta Bożego narodzenia są tylko luźnym motywem łączącym utwory, ale też gwarantują lekkość i dużo pozytywności mimo kryminalnych tematów.

Doskonale dobrane opowiadania przez Otto Penzlera. Świetnie się czytało w okresie świątecznym. Lektura łatwa i przyjemna. Po przeczytaniu zechciałem wgłębić się w jakieś dzieła z epoki wiktoriańskiej. Może przeczytam w końcu książki o Sherlocku Holmsie? Może zagości u mnie na półce Agatha Christie? Bez obawy, w zbiorze opowiadań mamy też kilka współczesnych świątecznych historii. Jest też drugi tom zbioru opowiadań. Może przeczytam go za rok?

Całkiem fajna antologia świątecznych opowiadań kryminalnych. W tym zestawieniu znalazły się historie tradycyjne, sensacyjne, śmieszne. Mnie najbardziej podobały się opowiadania retro, lubię takie klimaty.
Może wbrew tytułowi nie są to najlepsze opowieści kryminalne rozgrywające się w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ale bardzo fajnie się je czytało , szczególnie w czasie, kiedy odliczamy tygodnie do Świąt. Przy tej lekturze można się zrelaksować , lekkie opowiastki -polecam.

Tutaj mam dla Was kolejne opowiadania tym razem są to kryminalne zagadki 🤩
Znajdziecie tu takich autorów jak Agatha Christie, Artur Conan Doyle i wielu innych znanych bądź mniej znanych autorów dla których zagadki , śledztwa policyjne to chleb powszedni.
Znajdziecie tu opowiadania tradycyjne świąteczne, zabawne, opowieści o Sherlocku , sensacyjne oraz niesamowite.
Zdecydowanie świetnie ujęta zbieranina piór ponadczasowych 🤩 jeśli lubicie sensację i dobry kryminał to zdecydowanie mogę Wam polecić 👌

Tutaj mam dla Was kolejne opowiadania tym razem są to kryminalne zagadki 🤩

W ferworze przedświątecznych zajęć trudno znaleźć czas dla bardziej wymagających powieści, więc antologia od wydawnictwa Zysk nie tylko doskonale wpisze się w bożonarodzeniowy klimat, ale będzie równie udanym remedium na brak wolnych chwil.

Przedstawione opowiadania, choć mogą nieco przerażać swą obszernością, w istocie większego wyzwania stanowić nie będą; przeciwnie, to teksty pozornie wymagające uwagi oraz skupienia, w rzeczywistości zaś... Przystępne, angażujące, ultra komfortowe i maksymalnie odprężające!

Perełki gatunku, prezentujące wachlarz przeciekawych motywów literackich, ubranych w niepodrabialny styl, kunszt i elegancję. Od większości z nich trudno się oderwać, bo czarują fantastycznym nastrojem, gęstym suspensem, groteską, dowcipem, sugestywnością kreowanych wizji.

Dla zapracowanego mola książkowego lektura idealna - satysfakcjonująca, lecz przy tym także lekka i przyjemna w odbiorze.

⁣⁣⁣
⁣⁣

To był świat, w zupełnie starym stylu... Mistrzowska kolekcja cudownie nostalgicznych historii kryminalnych z czasów, gdy daktyloskopia była szczytem możliwości kryminalistyki, żelazna logika zastępowała modernistyczne laboratoria, a zamiast badać ślady DNA, przeprowadzano wiwisekcję ludzkiego umysłu i moralności. Zacne.

Otto Penzler w swojej książce pt. „Świąteczne Tajemnice" zebrał najlepsze świąteczne opowieści kryminalne. Ten gruby tom liczący 712 stron zawiera zabawne, tradycyjne, jak i niesamowite opowiadania. Jedne bawią lub przerażają, a jeszcze inne zmuszają czytelnika do logicznego rozwiązania zagadki. Znalazły się tu opowiadania słynnych autorów tj.: A. C. Doyle (Sherlock Holmes ❤️),A. Christie, T. Hardy, E. D. Hoch czy E. Cox.
❄️
Przy tej książce bawiłem się znakomicie. Choć nie do końca przepadam za opowiadaniami to wszystkie tu zawarte urzekły mnie do tego stopnia, że pewnie nie raz będę do nich wracał. Akcja wszystkich opowieści rozgrywa się na przełomie świąt Bożego Narodzenia. Ten świąteczny okres wydaje się czasem pokoju, ale nie wszędzie i nie dla wszystkich. Kiedy my ubieramy choinkę parę domów dalej może dochodzić do morderstwa lub grabieży. Złodzieje i mordercy nie odpoczywają 😈 Opowiadania te można czytać na raty lub pochłonąć je wszystkie na raz. Ja wybrałem drugą opcję, ponieważ zbyt dobrze się przy niej bawiłem. Polecam!

Bardzo przyjemna lektura. Czytałam ją w marcu, ale i tak poczułam świąteczny klimat :) Niektóre opowiadania wciągają, inne trochę się wleką, ale z każdym warto było się zapoznać. Dzięki tej antologii na poznałam wielu ciekawych pisarzy po których książki na pewno sięgnę.

"Świąteczne tajemnice" to zbiór 28 opowiadań podzielonych na 5 rozdziałów:
- tradycyjne opowiadania świąteczne
- zabawne opowiadania świąteczne
- świąteczne opowiadania o Sherlocku Holmesie
- sensacyjne opowiadania świąteczne
- niesamowite opowiadania świąteczne
Wszystkie historie zawarte w tym zbiorze są utrzymane w klimacie wiktoriańskiej Anglii, co niesamowicie mnie urzekło, gdyż uwielbiam kiedy akcja książki dzieje się właśnie w tym okresie.
Opowiadania są różnorodne, napisane przez mniej lub bardziej znanych autorów, przez co z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego jeśli szukacie książki na świąteczny czy zimowy prezent, ta pozycja sprawdzi się idealnie.
Mi osobiście najbardziej spodobały się opowiadania o Sherlocku Holmesie przez co nabrałam ogromnej ochoty na przeczytanie całej serii Arthura Conana Doyle'a (tak, tak, jestem z tych którzy jeszcze jej nie przeczytali).
Wiem, że około miesiąc temu ukazał się drugi tom tych opowiadań, więc z chęcią będę chciała sięgnąć po niego za niecały już rok 🥰 świetna rozrywka, zabawa i umilacz czasu przedświątecznego - serdecznie polecam!

"Świąteczne tajemnice" to zbiór 28 opowiadań podzielonych na 5 rozdziałów:
- niesamowite opowiadania świąteczne

Ciekawy zestaw opowiadań.

Ciekawy zestaw opowiadań.

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne