Czarownica

Okładka książki Czarownica
Anna Klejzerowicz Wydawnictwo: Replika Cykl: Czarownica (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
9788366481954
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Daleko tej książce do tego, że jest bardzo dobra, a tym bardziej do tego, że jest doskonała. Nie oznacza to jednak, że jest beznadziejna i w ogóle nie warta uwagi. Uważam, że jest dobra i bardzo przyjemna w odbiorze, ale ma wiele mankamentów, których nie dało się nie zauważyć i nie da się o nich nic nie wspomnieć. W ogólnym rozrachunku jestem pozytywnie zaskoczona tą książką, ale w ogóle nie czułam tego, że to część serii i miałam wrażenie, że książka zakończyła się na dobre.

Po nieudanym małżeństwie Michał porzuca swoje życie w wielkomiejskiej cywilizacji, przenosi się na wieś i zaczyna budować malowniczy dom. Na swojej drodze spotyka tajemniczą, wyobcowaną kobietę. Choć mieszkańcy wioski nie pałają do niej sympatią, Michał postanawia się do niej zbliżyć.

Przyznam, że przez chwilę myślałam, że to książka opierająca się o fantasy, może jakaś obyczajówka z elementami fantasy. Jak tylko zaczęłam lekturę, to szybko okazało się, że nie do końca jest to książka fantasy, to pełnowymiarowa obyczajówka, która z fantasy nie ma nic wspólnego, ale myślę, że wiele osób mogłoby tak pomyśleć widząc sam tytuł. Nie jestem wielką fanką tej książki, przyznam to bez bicia. Nie będzie miała ta książka specjalnego miejsca w moim sercu, ale mimo wszystko, uważam ją za fajną obyczajówkę. Może trochę przygodową.

Akcja przybierała wręcz zawrotne tempo, nie byłam w stanie wprost nadążyć za wydarzeniami. Przeskok między poszczególnymi elementami fabuły był niewyobrażalny, może gdyby było to rozdzielone rozdziałami i każde odleglejsze wydarzenie rozpoczynało nowy rozdział, byłoby to zdecydowanie lepsze. Drażnił mnie troszkę główny bohater. Tak zawziętego i lekkomyślnego głównego bohatera ciężko spotkać, ale przyznam, że jednocześnie był nieco zabawny!

Na wielkie pochwały zasługuje to, z jak wielkim szacunkiem i uznaniem autorka pisze o naturze, z którą nie ma żartów, a my, ludzie, nie jesteśmy w stanie z nią wygrać. To jest największy atut tej powieści. Ostatecznie, jestem bardzo ciekawa kolejnych części!

W spokojnej,pięknej wsi na działce zamieszkuje mężczyzna Michał,zmęczony życiem własnym osada tam i poznaje kobietę samotniczkę rudowłosą Adę mieszkającą w chatce Baby Jagi otacza się zwierzętami,poznaje Małgosię,dziewczynka ma autyzm nie mówi,jest zamknięta w sobie i nieśmiała.
Po jakimś czasie Ada Małgosią zaczyna się opiekować po stracie jej matki,która była jej sąsiadką
Dziewczynka któregoś dnia usłyszała od Ady,że Michał jest jej tatą.
Małgosia przemówiła,bo wcześniej nic nie mówiła,zamknięta w swej skorupie siedziała.
Historia wzrusza i urzeka za serce,poruszająca to opowieść,wyciągnięta zostałam w ten świat czarownic,chłonęłam każdą stronę książki,chwyciła mnie bardzo mnóstwo wzruszeń dała ta książka mnie,emocji nie brakowało.Opowieść o samotności,o traumie,odrzuceniu przez kochającą osobę,chęć bycia kochanym,alkoholizm.Magia w tej książce naprawdę była,weszłam w ten świat magiczny i w tej cudownej wsi wokół mnie piękno przyrody,zwierzęta się znajdowały,klimat wspaniały i magiczny nie chciałam z tego świata wychodzić.
Styl pisania pisarki bardzo dobry,czyta się dobrze tą książkę,zachwycona jestem tą przepiękną,wyjątkową i cudną książką.
Zapewniła mi wspaniały wieczór i z przyjemnością przeczytana książka po prostu ciepła,wzruszająca,prześliczna.

Książkę przeczytałam jednym tchem i bardzo ją polecam. Porusza wiele trudnych tematów, takich jak alkoholizm, żałoba, skrajne ubóstwo i wyalienowanie, przy czym jest pełna ciepła i nadziei. Warto sięgnąć po tę pozycję by oderwać się od szarej rzeczywistości i być może docenić to, co się w danej chwili ma.
UWAGA! po tej pozycji można zamarzyć o życiu na wsi!

UWAGA! po tej pozycji można zamarzyć o życiu na wsi!

Podobnie jak większość zwiódł mnie tytuł - spodziewałam się magii, fantasy i czego tylko można sobie zamarzyć. A otrzymałam przepiękną historię, że o fantasy zapomniałam w kilka chwil. Ciepła, interesująca historia, akurat do czytania na wakacje - wezmę pozostałe tomy.

Według mnie książka ma bardzo mylący tytuł. Tak naprawdę to książka o dziewczynce która straciła. Mamę... Choć tak naprawdę to nigdy jej nie miała. Jej mama piła by na koniec zrujnowanego życia popełnić samobójstwo... Dziewczynką zaopiekowało się młode małżeństwo. Choć na początku to Ada nie chciała jej w ogóle wziąć. Ta historia skończyła się dobrze bo odnalazł się ojciec Gosi... Czy Gosia została u przybranych rodziców czy zamieszkała u taty to już trzeba przeczytać. Książka jest piękna ciepła pomimo trudnych tematów które są tam poruszane

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem przyjemne, choć nie porywające. Spokojna opowieść powoli rozwijająca się w miarę czytania. Na tyle przyjemna, że chętnie sięgnę po kontynuację.
Lektura niewymagająca, ale umilająca czas.
Nie ma się czego przyczepić, idealna na długie zimowe wieczory.

Lektura niewymagająca, ale umilająca czas.
Nie ma się czego przyczepić, idealna na długie zimowe wieczory.

Można pomyśleć, że Czarownica będzie książką, fantasy, ja po tytule dałam się nabrać, jednak okazało się, że jest to wspaniała powieść obyczajowa.
Lekka, przyjemna, taka naprawdę świeża.
W książce poznajemy Michała, dojrzałego mężczyznę, który po latach mieszkania w mieście postanawia kupić działkę, by wybudować domek letniskowy. Kilka zbiegów okoliczności powoduje zmianę jego planów i mężczyzna zostaje we wsi na stałe.

W dniu gdy przyjechał oglądać działkę poznaje wyjątkową, zamkniętą na świat i ludzi Adę. Postanawia ją poznać i tak powoli zaczyna kwitnąć uczucie, które zostanie wystawione na próbę a wszystko przez dziewczynkę Małgosię, która przez przypadek pojawia się w życiu Michała.

Książka, która naprawdę mi się podobała, idealna na długie wieczory z herbatka i kocykiem.

Lekka, przyjemna, taka naprawdę świeża.

Sięgając po cykl "Czarownica" spodziewałam się powieści z nutką fantasy, a co dostałam? Dostałam powieść z gatunku literatury pięknej w naprawdę pięknym wydaniu.

Po nieudanym małżeństwie Michał porzuca swoje życie, przenosi się na wieś i buduję malowniczy dom. Spotyka tajemniczą, wyobcowaną kobietę, Ada bo tak ma na imię kobieta, wkrótce staje się jego partnerką. W jego życie wkrada się jeszcze jedna osoba: sześcioletnia, zamknięta w sobie dziewczynka - Małgosia.

Druga część serii dzieje się 15 lat po wydarzeniach w "Czarownicy". Małgosia jest już dorosła, studiuje weterynarię. Na okres wakacji wraca do rodziców. Jednak zazwyczaj pogodna dziewczyna zamknęła się w sobie. Nie chce z nikim rozmawiać. Potrzebuję czasu, by coś zrozumieć. Ale co? Czy ma to związek z wydarzeniem z jej dzieciństwa?

Trzecia część serii zaczyna się nad wyraz interesujaco, poznajemy lokalną legendą sprzed 700 lat o rannym i ukrywającym się rycerzu. Małgosia jest weterynarzem i pracuje w lecznicy. Jest też żoną Damiana, przyjaciela z dziecinstwa. Jednak aby zabić rutynę i nudę pragnie rozwikłać zagadkę z przed 700 lat.

W finałowej części serii podążałam śladami Małgosi, jej córki Maryni, Damiana i komisarza Kowalskiego. Okazało się również, że przeszłość nigdy nie pozwoli o sobie zapomnieć. Najlepsza część serii.

Cykl „Czarownica” to cudowna opowieść o miłości w bardzo szerokim tego znaczeniu. Miłości do drugiej osoby, która pojawia się bez zapowiedzi, wyjątkowej miłości do dziecka, czasami bolesnej, miłości do czworonożnych przyjaciól. I w końcu miłośći do życia w zgodzie z naturą. Autorka w pięknym stylu, posługując się lekkim i przyjemnym językiem opowiedziała mi historie skrzywdzonego dziecka, a później historie kobiety, która w życiu nie miała lekko. Te książki były dopracowane w każdym szczególe, wszystko ze sobą idealnie współgrało. Sam tytuł i motyw czarownicy był tu symboliczny i jakże trafny. Nie potrzebne były czary mary aby być oczarowanym całą serią. Mimo braku pędzącej akcji nie sposób się nudzić podczas czytania. Polecam!

Dużym plusem w tej książce jest język pisany, przyjemnie się czyta.
Jednak chyba spodziewałam się czegoś więcej, jakiegoś trzęsienia ziemi na kartkach papieru.

Dużym plusem w tej książce jest język pisany, przyjemnie się czyta.

Całkiem spoko. Tytuł tylko jest mylący.

Całkiem spoko. Tytuł tylko jest mylący.