Najlepsi z najlepszych

The Best of the Best
Da Capo
2001-01-01
2001-01-01

Słabsza od poprzednich części. Nie wciągnęła mnie historia niesamowicie irytującego ośmioletniego geniusza. Amy momentami poraża swoją naiwnością. Ode mnie 7,5/10.

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

"Najlepsi z najlepszych" to już siódma część repliki. W gimnazjum Parkside pojawia się tajemniczy ośmioletni Adrian - geniusz w każdej dziedzinie naukowej. Jednak mimo swojej wiedzy jest strasznie niemiły dla innych. Amy próbuje się z nim zaprzyjaźnić...

Ta część bardzo dobrze opowiada o tym, że pozory mylą. Książka przeciętna, ale nawet niezła.

Jedna zn najlepiej zapamiętanych z "repliki".
Nie naciągana, jakoś mnie zaciekawiła( tak naprawdę to nie były flaki z olejem).
W tej części jak i w całej reszcie bezmyślność Amy mnie powalała, na kolana,ale pewnei gdyby wydano w Polsce dalsze części (od 14 do27) to bym przywykła. Pomijam fakt ,ze częśc jak i juz w tych (od 1 do 14)

Jedna zn najlepiej zapamiętanych z "repliki".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodatkowa gwiazda za dosc nieoczekiwane zakończenie ogólnie taka sobie.

Dodatkowa gwiazda za dosc nieoczekiwane zakończenie ogólnie taka sobie.

część typowa do pozostałych - sporo akcji, czasami główna bohaterka wydawała się dosyć lekkomyślna, ale to chyba obowiązkowa cecha młodzieżówek.

Gdy skończyłem czytać tę książkę, uświadomiłem sobie, że nie zawsze ludzie są tacy na jakich wyglądają.
Lektura godna polecenia, ponieważ w ciekawy sposób pokazuje, że nie warto oceniać innych osób po pozorach.

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Najlepsi z najlepszych