Odlotowa szesnastka

2006-01-01
2006-01-01
Radosław Januszewski
Kate Brian literatura młodzieżowa

Książka bardzo ciekawa. Jak zwykle autorka świetnie wykreowała postacie i bardzo je zróżnicowała. Jej język jak zwykle jest lekki i przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Momentami jest nieprzewidywalna, jednak nadal jest to typowo amerykańska historia.
Książka jak zwykle idealna dla 11- 15 latków.

Książka jak zwykle idealna dla 11- 15 latków.

Cóż...Może zacznę od początku... Okładka...Różowa? O nie, tylko nie kolejna bajka dla dużych dziewczynek przepadających za modą, barbie i kolorem (wcześniej wymienionym. Jednak ciągnie mnie do tej książki. Czytam, czytam, czytam...O nie, bohaterka jest typowym "plasticzkiem"... Ale nie poddam się, jak będzie bardzo źle to skończę. Czytam, czytam... no tak impreza bez alkoholu to nie impreza. I nagle...nie żyje, a później... książka zaczyna się rozkręcać. Złe życie, utrata najważniejszych osób, brak uczuć...powoli przekonuje się do tej dziewczyny. Odmienia się i...wcale nie umarła:) Postanawia zmienić życie i mocno jej kibicuje:)

Książka super, zmieniła poniekąd moje podejście do kilku spraw. Akcja jest bardzo ciekawa, przez co nie można się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem i na prawdę, nie zawiodłam się.

Przypomniała mi trochę opowieść wigilijną.

Przypomniała mi trochę opowieść wigilijną.

Fajna książka 1
Naprawdę !
ale jednak trochę jej brakuje żebym ją oceniła na maksa

Fajna książka 1
Naprawdę !
ale jednak trochę jej brakuje żebym ją oceniła na maksa

16 lat?? zaczęta 11.10.2012!

16 lat?? zaczęta 11.10.2012!

Zaczynając tą książkę spodziewałam się, że nic dobrego w niej nie znajdę. Różowa okładka, tytuł, główna bohaterka oraz pierwsze rozdziały sprawiały, że miałam ochotę ją rzucić w kąt i nigdy więcej nie otwierać. Jednak (ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu) z każdą stroną historia stawała się bardziej interesująca i gdy ją skończyłam byłam pod wrażeniem.
Bohaterka z wkurzającej, rozpuszczonej smarkuli zmieniała się w dojrzałą kobietę, którą da się polubić.
Niewiele więcej mogę o niej powiedzieć, gdyż musiałabym zdradzić bardzo dużo ważnych szczegółów. Przytoczę tylko powiedzenie: nie oceniaj książki po okładce.

Bohaterka z wkurzającej,...

W niektórych momentach ciekawa a w innym melancholijna, lecz warto przeczytać, bo czegoś uczy.

Nie polecam.

Nie polecam.

Dawno temu to czytałam, ale bardzo mi się podobała.

Dawno temu to czytałam, ale bardzo mi się podobała.

• Młodzieżowe
  • Biblioteka
  • 2010
  • 2015

Dodaj cytat z książki Odlotowa szesnastka