Świat się pomylił...

Okładka książki Świat się pomylił... Łukasz Pietraszkiewicz
Okładka książki Świat się pomylił...
Łukasz Pietraszkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Poligraf
2020-09-21
2020-09-21
#powieść #polskiautor #lgbt #miłość #przyjaźń #debiut

Kiedy w grę wchodzą uczucia, nie ma mowy o racjonalnym myśleniu. Miłość mąci w głowach i jest w stanie wywrócić świat do góry nogami. Zakochać się jest bardzo łatwo, jednak odkochać... Już nieco trudniej. Czy można wymazać wspomnienia z przeszłości?

Powieść zaczyna się od sesji terapeutycznej, podczas której główny bohater opowiada o swoim losie. Tak oto poznajemy Alexa oraz jego historię.

Chłopak przenosi się do Londynu mając na celu zacząć wszystko od nowa. Towarzyszy mu jego najlepsza przyjaciółka Laila. Razem przeszli naprawdę wiele, poznali się niby przypadkowo, ale jednak ten przypadek ewidentnie nie zdarzył się bez powodu. Myśleli, że życie w Londynie będzie spokojne... Jednak przeszłość zawsze musi o sobie przypomnieć. Alex spotyka dawnych przyjaciół swojej towarzyszki - Mikiego i Sylwię. Na początku zwykłe spotkanie miłych i przyjaźnie nastawionych ludzi nie zwiastuje katastrofy. Jednak nadchodzi ona bardzo małymi kroczkami. Katastrofa emocjonalna, armagedon, czy też wichura, która spustoszy życie naszych bohaterów.

Nie przypuszczałam, że książka "Świat się pomylił" wywoła we mnie tyle różnych emocji, dosłownie wszystko przeżywałam razem z bohaterami. Na pierwszy rzut oka schemat wydarzeń jest bardzo prosty, tak samo jak i bohaterowie. Niczym nie wyróżniający się młodzi ludzie, którzy chodzą na imprezy, czerpią z życia garściami, pracują i podróżują. Właśnie ta prostota kryje w sobie coś niesamowitego. To jak bohaterowie przechodzą wewnętrzną walkę z tym co powinni, a czego nie mogą zrobić, czy chociażby: jaką ścieżkę powinni wybrać.

Bardzo spodobał mi się główny wątek orientacji seksualnych, poruszony w powieści. Przykładowo zmaganie się Alexa ze swoim "wewnętrznym ja", kiedy przez całe życie twierdził, że jest absolutnie heteroseksualny, a po poznaniu Mikiego diametralnie się to zmieniło. Gubi się w swoich uczuciach i nie wie jak powinien postąpić. Podobnie było przy relacji Sylwii i Laili, ich historia pokazuje, jak bardzo z miłości można stracić głowę dla drugiej osoby. Laila szaleńczo zakochana w Sylwii, była w stanie rzucić dla niej wszystko, żeby tylko móc z nią być.

Jak już mowa o relacjach to totalnie zakochałam się w przyjaźni Alexa i Laili. Chłopak jest dla niej najlepszym przyjacielem, wspiera ją na każdym kroku a nawet (jeśli jest taka potrzeba) kryje ją przed mężem. Ufa jej bezgranicznie i razem pomagają sobie w trudnych sytuacjach. Są dosłownie nierozłączni.

Czytając odniosłam wrażenie, że głównym przesłaniem tej powieści jest to, że przed przeszłością nie ma ucieczki. Chodzi tutaj o niezamknięcie pewnych rozdziałów, a rozpoczęcie nowych, co nigdy nie wychodzi na dobre. Przeszłość, bądź osoby z niej, wrócą w najmniej oczekiwanym momencie. Drugim przesłaniem, według mnie, jest miłość, która nie zawsze jest kolorowa. Świetnie zostało to przedstawione przez autora, kiedy bohaterowie borykali się z rozterkami miłosnymi; zakochiwali się, przeżywali rozstania albo najprościej w świecie - dali się ponieść emocjom.

Co do stylu pisania autora, jest on bardzo przyjemny. Akcja toczy się szybko i nie ma mowy o nudzie. Genialnie opisane zostały emocje bohaterów i to właśnie spodobało mi się najbardziej. Bardzo zżyłam się z nimi, przeżywałam wspólnie te złe i dobre momenty. Klimat powieści również został świetnie zbudowany, zwłaszcza przez imprezy w klubach i chwile beztroski.

Cieszę się, że miałam okazję natknąć się na to dzieło. Gorąco polecam przeczytać!

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Historia zaczyna się dość niepozornie. Mamy tutaj Alexa, miłego chłopaka, który dopiero co ukończył liceum, a więc wkracza w dorosłość i tym samym jest gotowy na nowe wyzwania, na zmiany. Jak większość w tym wieku czuje się lekko niepewny, ale ma też nadzieję że świąt stoi przed nim otworem i że sobie poradzi. Dlatego właśnie decyduje się na wyjazd do innego kraju.

Jego kierunek to chłodny i pochmurny Londyn, gdzie pracuje w pubie. Tam też poznaje swoich przyjaciół Sylwię i Mikirgo. Zaczyna swoje nowe życie w nowym mieście, z nowymi ludźmi. Wielkie zmiany.

A nowa relacja z przyjaciółmi tym bardziej wprowadza wiele zmian, odkrywająca przed nim nieznane mu oblicza.

Łatwo się zgubić zarówno gdy chodzi o młody wiek, o nowe znajomości, nowy kraj czy po prostu o życie. Dobrze jest mieć wtedy, kogoś kto złamie za rękę I nie pozwoli spać a przepaść. Dla Alexa taka osoba jest Laila. Kobieta odsłania przez nim nieznane fakty o Sylwii i stara się go uchronić przed złudnym i zwodniczych pożądaniem. Tylko czy jej się to uda?

Okazuje się że Sylwia była w związku z Laila zanim ta wyszła za mąż, a Miki jest gejem. Szukanie swojej drogi, prawdy, eksperymentowania może być bardzo tylko ciekawe, ale też skomplikowane, niepewne, czy nawet ryzykowne.

Cała czwórka bohaterów próbują właśnie znaleźć w swoje odwagę i poznać prawdę.

Życiowa historia, o bohaterach których można każdego dnia mijać na ulicy. Obserwujemy tu szukanie siebie, szukanie prawdy, zmiany, wchodzenie w dorosłe życie i wszelkie skomplikowane relacje i towarzyszące temu uczucia.

Książka jest realistyczna, życiowa, codzienna. Przyjemnie się ją czyta, łatwo wciągnąć się w losy bohaterów.

Jego...

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Świat się pomylił'' Łukasz Pietraszkiewicz.

✧ Wstyd się przyznać, ale to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Słyszałam na temat jego książek wiele pozytywnych opinii i w końcu sama postanowiłam sprawdzić, o co tyle szumu. Ostatecznie uznałam, że to kolejny bardzo dobry debiut jaki miałam okazję czytać.

✧ Książka porusza temat LGBT, który obecnie jest bardzo powszechny. W tej opowieści poznajemy Laile, Alexa, Sylwię oraz Mikiego. Doborowe towarzystwo, ale cztery różne charaktery, które łączy przyjaźń. Wciągająca fabułą, która naszpikowana jest ciekawymi akcjami, które trzymają czytelnika w napięciu. Dużym plusem jest też to, że historia napisana jest prostym i klarownym językiem. Powieść skradła moje serce przede wszystkim dlatego, że jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jak twierdzi autor, pomysłem do napisania tej książki był pewien artykuł o młodym chłopaku, który popełnił samobójstwo, bo był prześladowany, kiedy przyznał się do swojej orientacji seksualnej.

✧ Znacie mnie już trochę i wiecie, że nadszedł czas na kilka negatywnych aspektów, które nie umknęły mojej uwadze, a więc czcionka zdecydowanie za mała. Sprawiało mi to problemy podczas czytania. Druga sprawa jest taka, iż myślałam, że dostałam do recenzji tomik wierszy, a nie obyczajową historię, bo w taki właśnie sposób książka została napisania. Na sam koniec zostawiłam Alex... Denerwowało mnie jego niezdecydowanie, gubiłam się w tym i do końca nie wiedziałam, jak się zachowa. Nie będę ukrywać, nie przepadam za narcyzami, a Alex jest takim właśnie bohaterem, który lubi gdy mu się słodzi i gdy jest w centrum zainteresowania. Problemy lubią przyklejać się do niego, jak etykietka, ponieważ te, które miał, spowodowane były przez jego psychikę. Niechętny do rozmów, uparty, ślepo podążający za żądzami prawie wcale nie kierował się rozumem. Bardzo irytująca postać i mimo, że byłam sceptyczna, a wątek LGBT mnie nie przekonywał, myślę, że dobrze się stało, iż ta książka do mnie dotarła, bo miałam okazję przekonać się, czy polubię tę tematykę, czy będę sięgać po książki z wyżej wymienionym wątkiem? Teraz wam tego nie powiem, ponieważ przede mną jeszcze kontynuacja. Jeśli macie ochotę na książkę inną niż wszystkie, to szczerze polecam.

✧ Ocena: 6/10

✧ Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

✧ Książka bierze udział w wyzwaniu #książkowescrabble

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Świat się pomylił'' Łukasz Pietraszkiewicz.

✧ Książka porusza temat LGBT, który obecnie...

Na półkach: , , , , , ,

Po przeczytaniu książki autorstwa Pana Łukasza Pietraszkiewicza pt. ''Świat się pomylił...'' byłam bardzo zadowolona, że mogłam bliżej poznać opisany przez niego świat problemów występujący u głównego bohatera oraz u innych bohaterów drugoplanowych, które spotkał na swojej drodze.

Początkowo tytuł książce kojarzył mi się z piosenką śpiewaną przez Patrycję Markowską o nadanym takim samym tytule, ale są jednak występujące pomiędzy nimi różnice i dzięki temu tematyka książki jest o niebo ciekawsza. Być może występują drobne podobieństwa w odbiorze.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Składa się z 15 rozdziałów. Napisana została językiem zrozumiałym.

Wymagała ona od samego początku właściwego podejścia do opisywanego w niej problemu, który pojawił się u głównego bohatera Alexa.

Można zadać sobie kilka pytań dotyczących życia Alexa i czy on w ogóle miał do siebie samego dystans, co nim kierowało, kiedy podejmował słuszne bądź mniej trafne decyzje, kiedy można lubić go bardziej, a kiedy mniej, co mnie w nim denerwowało jako czytelniczkę, gdy zapoznawałam się z jego zachowaniem, które było niezauważalne wśród osób, które żyły na co dzień w jego otoczeniu, a nie do końca liczyły się z jego zdaniem, a może on tworzył pozory tego, do czego my lubimy dążyć za wszelką cenę?

Lubię, kiedy poznając, twórczość debiutującego pisarza mogę zaprzyjaźnić się z jego bohaterami, których wykreował, a być może istnieją oni we współczesnym świecie, ale sprytnie ukrywają się pod maską ludzi dobrych, umiejących znaleźć na wszystkie problemy właściwe lekarstwo, z tym że nie zawsze wiedzą, czy dana osoba tego potrzebuje, czy nie?

Czytanie książek debiutanckich na ogół bywa bardzo ryzykowne, gdyż nie wiemy, czego mamy się spodziewać, czy dana przedstawiona przez autora sytuacja tocząca się w tle nieoczekiwanych wydarzeń nas zainteresuje, czy główny bohater sprosta wyznaczonym zadaniom przez siebie i innych postanowieniom, które mogą później mieć wpływ na przebieg życia, które zmienia się jak w kalejdoskopie.

W przeczytanej przeze mnie książce pt. ''Świat się pomylił...'' autor doskonale skonstruował osobowości bohaterów, ale za to pozostawił czytelnikowi wiele cennych wskazówek, czy można podążać takim życiem, z jakim wzmagał się Alex, czy wybrać inną drogę prowadzącą do pełni szczęścia, czy walki o ciągłe niepewne jutro, które nas otacza?

Podobało mi się najbardziej w tej książce, że zwycięża siła przyjaźni ponad wszystko i to, że mogą liczyć na siebie osoby, które niewybierane są na chwilę, lecz na zawsze.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Polecam przeczytać tę książkę.

Jeju, nie sądziłam, że w jednej książce może być aż tyle życiowych mądrości!

,,Masz dar, Alex. Wykorzystaj to, ale uważaj- łatwo się po drodze zgubić. Wystarczy, że obierzesz niewłaściwy tor, i możesz już nie wrócić na prostą. Ten świat wciąga".

Spodobały mi się porównania, które pisarz bardzo często stosuje i które są świeżym powiewem, nieczęsto spotykanym u innych autorów. Bardzo ładnie potrafi zobrazować każdą sytuację, podkreślając rzeczy ważne w sposób, który zauważamy. Ta opowieść wwierca się w nasz umysł, nie pozwalają o sobie zapomnieć. To tylko pokazuje jak trudno jest debiutantom się przebić. Bez większych promocji książki pozostają nie zauważeni, a szkoda, bo akurat tutaj jest duży potencjał.

,,Pamiętaj, są ludzie, którzy nie zakochują się w genitaliach, a w człowieku".

Powiedziałabym, że ta opowieść jest jednym wielkim wspomnieniem różnych ludzi, którzy w jakiś sposób niespełnieni, starają się opowiedzieć swoją historię. Mamy tu poruszony związek kobiety z kobietą niekoniecznie od strony cielesnej, a bardziej tej duchowej. Może chwilami się wydawać, że bohaterzy wydają się mniej dojrzali, lecz znajdą się i tacy jakby na kształt matki, która ich prostuje, dając im rady do których dobrze by było, aby się dostosowali. Widać jednak, że oni nie widzą tego co robią źle. Natomiast bardzo przeżywają swoją przeszłość i choćby starali się robić dobrą minę do złej gry, to my wiemy, że udają. Obserwujemy ich przez pryzmat oka Alexa, który widzi tutaj więcej niż inni. Zauważa drobne rzeczy, ukryte mimiki, lecz nikomu o nich nie wspomina. Bacznie obserwuje co się dalej wydarzy. W momencie, kiedy znamy sobie z tego sprawę, opowieść zaczyna przechodzić jakby na nas. Nie widzimy już bohaterów książki, tylko osoby, które istnieją naprawdę. Sami zaczynamy je oceniać i przeżywać z nimi trudne sytuacje. Uważajcie, bo pozycja ma dar do hipnotyzowania, czytając ją całkiem się przepada. Wielokrotnie było mi przy niej smutno. Wspomnienia potrafią boleć, choć nikt się do tego nie przyzna. To opowieść o geju, dwóch kobietach i kimś jeszcze. Warto ją przeczytać:-)

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Jeju, nie sądziłam, że w jednej książce może być aż tyle życiowych mądrości!

Jak twierdzi autor, pomysłem do napisania tej historii był pewien artykuł o młodym chłopaku, który popełnił samobójstwo, bo był prześladowany, kiedy przyznał się do swojej orientacji seksualnej. Autor twierdzi „Część wydarzeń jest żywcem ściągnięta z życia mojego i moich przyjaciół, a część jest wymyślona. Wiele faktów zapożyczyłem z życia znajomych i ich wspomnień. Sam autor w dzieciństwie i w okresie dojrzewania również zmagał się z dyskryminacją.
Fabuła dotyczy osoby LGBT, akcja dzieje się głównie w Londynie. Książka mówi o tym, jak ważna jest miłość w życiu człowieka, że nie zawsze mamy wpływ na wybór w kim te uczucia są lokowane. Fabuła wciąga, akcja rozwija się szybko. Wydarzenia pokazywane są wyrywkowo, występują często przeskoki, co utrudnia śledzenie losów bohaterów, wczucie się w ich sytuację. Przyczyną może być sposób w jaki autor pisze. Jak twierdzi na fb: „Siadam i piszę. Potem się zawieszam. Wracam do pisania. Wkurzam się. Śmieję się. Dochodzę do wniosku, że to bez sensu. I wracam. Piszę. Jestem prawie przy końcu.” Zabrakło mi wyjaśnienia, dlaczego Sylwia, akurat w tym okresie swojego życia, popełniła samobójstwo.
Bohaterowie są wyraziści, ale trudno ich polubić. Zwłaszcza zachowanie Laili jest bardzo irytujące. Rozumiem, że można być biseksualistką, mieć kochanki, ale zachowanie Lailii jest dziecinne i niezrozumiałe. Żona i matka dwojga małych dzieci tak nie postępuje. Jak można zostawić dzieci na 3 doby i imprezować w klubach, nie pomyśleć, czy nie potrzebują jej dzieci. Trudno też znaleźć takiego męża jak Seba. Opiekuje się dziećmi, kiedy żona imprezuje, spędza czas z kochanką lub przyjacielem. Przebacza jej nawet wyprowadzkę z domu, opuszczenie jego i dzieci. Alex z kolei nie wie czego chce w życiu. Z jednej strony cieszy się z osiągniętej stabilności, by za chwilę ją zaprzepaścić. Nie zważał na ostrzeżenie, „Jego rolą jest rozkochać, wykorzystać, a potem wyrzucić jak zdartą płytę do kosza. Wyciśnie z ciebie wszystko i zostawi na pastwę losu.”
Książka wzrusza i pobudza do przemyśleń. Mimo wielu zastrzeżeń, już zaczęłam czytać następny tom. Z przyjemnością też obejrzę na ekranie, które zapowiada autor.
Książka otrzymana z serwisu nakanapie.pl

Jeśli macie ochotę na lekki romans, nie sięgajcie po tę książkę! Ta pozycja jest jak sekta, zachęci Cię pierwszymi rozdziałami tylko po to, aby wciągnąć w najgłębiej skrywane zakamarki ludzkiej duszy. Bohaterowie są wielowarstwowi, nietuzinkowi i do bólu ludzcy. Bawią się, kochają i cierpią.

Nazywam się Alex i wyjeżdżam do Londynu. Tak oto rozpocznę nowy rozdział w swoim życiu. Od razu rozpoczynam pracę w barze, gdzie po pewnym czasie poznaję tajemniczą dziewczynę - Sylwię. Przez nią spotykam też Mikiego, który… jest dość specyficzny. Nie do końca podoba mi się jego zachowanie… bo on… on chyba próbuje mnie poderwać. Tylko że ja totalnie nie jestem zainteresowany!? Tylko czy mam co do tego pewność? W pewnym momencie zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy… rzeczy przed którymi ostrzegała mnie przyjaciółka Laila. A później wszystko się komplikuje, aż do tego stopnia, że nie wiem kim jestem i kim tak naprawdę są otaczający mnie ludzie. Nagle okazuje się, że Laila zna Sylwię! Ale za nic w świecie nie chce mi zdradzać sekretów, które głęboko w sobie skrywa. Sylwia też jest tajemnicza i milczy w tej sprawie jak zaklęta. Chciałbym się dowiedzieć, o co tutaj chodzi bo jestem już totalnie zagubiony i skołowany. Nie chcę dłużej tkwić w tym stanie i dlatego muszę poznać prawdę. Sam nie wiem co się wokół mnie dzieje, dokąd zaprowadzą mnie moje własne decyzje… chyba nie do końca przemyślane i logiczne... Łapię się na tym, że zaczynam inaczej postrzegać związki z facetami… Mój świat zmienia się o 180°! Ale tak naprawdę to boję się tych zmian bo nie wiem co przyniosą i chciałbym od tego wszystkiego jak najszybciej uciec! Moja przyszłość znajduje się pod coraz większym znakiem zapytania, co jest piekielnie trudne i nieznośne. I co teraz? Jak będzie wyglądała przyszłość i jak się w niej odnajdę?? Czy to wszystko może zakończyć się happy endem???

Książka obfita w postaci, które na każdej stronie podniosły mi ciśnienie (do tego stopnia, że jedynym ukojeniem było dobrnąć jak najprędzej do końca lub… cisnąć nią o ścianę). Książkowy diabełek 😈 nieustannie szeptał: a ciepnij ją w kąt, nie ma sensu dłużej się irytować, wcale nie musimy dobrnąć do jej końca! Na co książkowy aniołek 😇 odpowiadał: nie no, tak nie można, nie w przypadku tej książki, to z booktouru, a poza tym musimy się dowiedzieć, co się tam stało!
Przy lekturze towarzyszyły mi bardzo mieszane uczucia bo... od naiwności bohaterów, poprzez ich infantylność i niezaradność, aż do popełniania ciągle i ciągle tych samych błędów odechciewa się praktycznie wszystkiego. Z jednej strony są oni do bólu ludzcy, są zwyczajnymi i prostymi osobami, niczym szczególnym się nie wyróżniają, nie mają ponadprzeciętnych umiejętności w żadnej dziedzinie… no, może oprócz pchania się kolejny raz w to samo bagno 🙈 tak, to zdecydowanie jest ich główna umiejętność! Za to z drugiej strony właśnie to czyni ich niezwykłymi, gdyż takie przedstawienie postaci nie zdarza się w literaturze zbyt często. Lektura strasznie irytująca i lekko interesująca zarazem. Nie sposób się od niej oderwać, ale równie ciężko przebrnąć płynnie przez jej treść.

Plusem jest to, że bohaterowie nie są zbyt wygładzeni, upiększeni, a są to po prostu ludzie z problemami, rozterkami, a niektóre sytuacje najzwyczajniej ich przerastają.
Minusem jest interesujący początek, przeistaczający się w panujący chaos, niedokończone wątki, które pojawiają się nie wiadomo skąd i ot tak urywają. Dodatkowo, jest tu nieco za dużo stereotypów, które wg mnie nie powinny być powielane, rozpowszechniane.

Książkę mogę polecić chyba tylko tym, którzy lubią analizy psychologiczne dotyczące zachowań i emocji jakie towarzyszą ludziom w trudnych i skomplikowanych sytuacjach.

Książka opowiada o dwójce przyjaciół, Alex i Laila, którzy poznają się w trudnej życiowej decyzji Laili kiedy próbuje sie zabić. Ich przyjaźń była tak wielka że przyjaciel zrobił wszystko dla przyjaciółki, nawet krył ja przed mężem.
Kiedy Laila spotyka na swojej drodze Sylwię powód jej rozsterek z przeszłości traci dla niej głowę na nowo. Jest gotowa zostawić dla niej rodzinę.
Alex, poznaje Mikiego najlepszego przyjaciela Sylwii. Nie może zrozumieć co czuje gdy w pobliżu znajduje się Miki. Całe życie twierdził że jest heteroseksualny, jednak w Mikim znajduje miłość swojego życia. Jednak związek nie trwa długo bo Miki znika z dnia na dzień, nie dając znaku życia. Gdy mężczyzna zaczyna układać sobie życie na nowo u boku Gosi, jego ścieżki na nowo schodzą się z Mikim. Co wyniknie z tego spotkania po latach? Czy uczucia odżyją na nowo?

Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce, a tu życiowe sytuację, miłości, przyjaźnie na całe życie, rozłąki.to co w książkach lubię. Podobało mi się że tą książkę czytało się mega lekko, wciąga od pierwszych stron.

Alex postanawia wyjechać do Londynu. Laila jego przyjaciółka wyznaje mu, że zna jego nowych znajomych, byli oni dla niej ważni w przeszłości i obawia się tego, jak on poradzi sobie z tą relacją. Alex postanawia zaufać swojemu sercu i dać im szansę... Jednak nie jest świadomy tego, jak wiele może stracić, ile niewiadomych stanie na jego drodze, co ta znajomość w nim zmieni, ani jak on zareaguje na tę zmianę.

Alex do tej pory heteroseksualny mężczyzna spotyka się z zainteresowaniem ze strony innych mężczyzn... a jego świat staje na głowie.

Opis, początek historii, zawiązywanie akcji bardzo mi się podobały. Młody, lekko nierozgarnięty chłopak, ciekawy świata, który lubi pakować się w kłopoty, niesłuchający dobrych rad od innych, wydawał mi się super opcją na pokazanie przemiany bohatera. Ponieważ Alex nie raz jest w tej historii postawiony w takich sytuacjach, gdzie musi wiele spraw przewartościować, zastanowić się kim jest i do czego zmierza. Jednak Alex, jak rasowy uparciuch, postanawia bawić się sam ze sobą i po części z innymi w "kotka i myszkę" i udawać, że nic się nie dzieje.

Nie można ukryć tego, że Alex jest narcyzem, który lubi gdy mu się słodzi i gdy jest w centrum zainteresowania. Większość problemów, które spotkały naszego głównego bohatera były spowodowane przez jego pychę, brak chęci rozmowy, upartość, ślepe podążanie za żądzami, a nie rozumem. Szkoda, bo po skończeniu książki czuję niesmak, że z naprawdę dobrze zapowiadającej się historii otrzymałam egoistycznego głównego bohatera, dla którego orientacja seksualna nie jest istotna, bo tak właściwie zależy mu na tym by być podziwianym i pożądanym.

• Rezygnacja
  • #WyzwanieLC2023