Jak zdobyć bogactwo

How to get rich
OSMpower
2019-10-01
2019-10-01

📚🤔 Czy książka "Jak zdobyć bogactwo" rzeczywiście uczyni z Ciebie bogacza? Na to i wiele innych pytań odpowie Ci sam autor, Felix Dennis!

Drodzy Państwo, głos oddajemy samemu Felixowi Dennisowi!

DLACZEGO BOGATY CZŁOWIEK MIAŁBY TRACIĆ CZAS NA PISANIE KSIĄŻKI, KTÓRA POMOŻE SIĘ WZBOGACIĆ INNYM?
Z dwóch powodów. Po pierwsze, lubię pisać o czymś, na czym w mojej ocenie się znam. Po drugie, uważam, że każda osoba wykazująca się względnie przyzwoitą inteligencją może zdobyć bogactwo, o ile będzie zmotywowana i odpowiednio się do tego przyłoży.

Z pewnością pomaga też to, że w trakcie pisania sączę naprawdę zacne wino (Chateau d’Yquem, rocznik 1986, jeśli już musisz wiedzieć) i delektuję się świeżo uwędzonymi przysmakami z małż, siedząc wygodnie przy oknie z jednym z najpiękniejszych widoków na świecie. Jestem na Mustique – maleńkiej wyspie wchodzącej w skład karaibskich Wysp Nawietrznych. Konkretniej, siedzę właśnie w mojej „chacie pisarza”, nowym studiu-bibliotece oddalonym nieco od głównej rezydencji, wybudowanym wyłącznie w jednym celu – bym mógł pisać co tylko sobie zażyczę w ciszy i spokoju.

CZYLI NIE ROBISZ TEGO DLA PIENIĘDZY?
Pieniądze są zawsze mile widziane, ale nie. Bardzo, ale to bardzo niewielu pisarzy zdobywa bogactwo. Szanse na to są znikome.

CZY TA KSIĄŻKA TO JAKIŚ PRZEKRĘT? KORZYSTASZ Z USŁUG GHOSTWRITERA?
Nie i jeszcze raz nie. "Jak zdobyć bogactwo" to nie przekręt. I nie zatrudniam ghostwritera. Samodzielnie napisałem każde słowo w tej książce.

Nie znajdziesz tu żargonu ani bełkotu i z całą pewnością nie jest to jeden z tych mesjanistycznych poradników z zakresu „rozwoju osobistego” mających na celu zapoczątkowanie serii nagrań, filmów i godzinnych reklam wątpliwej jakości emitowanych w telewizji późną porą. Książkę "Jak zdobyć bogactwo" napisałem po to, by opowiedzieć ci o tym, jak ja tego dokonałem – jak zdobyłem bogactwo nie mając ani wyższego wykształcenia ani grosza kapitału. Ujawnię w niej błędy, które popełniłem po drodze – z pewnością w dużej mierze przyczynią się one do objętości tego tytułu! Na końcu zasugeruję sposoby na to, jak uniknąć podobnych błędów i zacząć gromadzić bogactwo.

CZY TA KSIĄŻKA NAPRAWDĘ ZROBI ZE MNIE BOGACZA?
To możliwe. Wszystko zależy od stopnia twojej motywacji. Nie mogę zapewnić ci szczęścia ani zdrowia, ale jestem całkiem pewien, że mogę zwiększyć twoje szanse na zdobycie bogactwa. Pieniądze to władza. Pieniądze to afrodyzjak. Pieniądze nie dały mi szczęścia. Ale zdecydowanie poprawiły jakość mojego życia.

JAK SZYBKO MOGĘ STAĆ SIĘ BOGACZEM?
Szybciej, niż na to pewnie zasługujesz, ale wolniej, niż byś chciał – istnieje za dużo zmiennych, by udzielić definitywnej odpowiedzi. Ja dokonałem tego na przestrzeni pięciu lat, ale jest bardzo mało „dróg na skróty”, zarówno w życiu, jak i w tej książce. Wiedza płynąca z doświadczenia połączona z unikaniem błędów, gdy tylko to możliwe, to najsolidniejszy fundament sukcesu każdego przedsięwzięcia.

CO BĘDĘ MUSIAŁ ZROBIĆ POZA PRZECZYTANIEM TEJ KSIĄŻKI?
To, co zwykle. Jak zwykł śpiewać stary geniusz reggae, Jimmy Cliff, w swojej najbardziej znanej piosence: "You can get it if you really want...". On odniósł sukces, ty też możesz. Ale tylko jeśli naprawdę tego pragniesz. I tylko jeśli będziesz próbować... próbować i próbować... i próbować dalej…

Jedno jest pewne: jeśli ja tego dokonałem, ty też możesz. Z biedaka – hipisowskiego wyrzutka na zasiłku zamieszkującego obskurny pokój bez przysłowiowego grosza przy duszy, w tym bez pieniędzy na czynsz i bez pomysłu na to, co dalej – stałem się bogaczem. A z pewnością daleko mi do geniusza biznesu, co ochoczo potwierdzą moi rywale. Najdziwniejsze jest jednak to, że ostatecznie stałem się dużo bogatszy niż większość wspomnianych rywali.

JAK TO ZROBIŁEŚ?
Przeczytaj tę książkę i się dowiedz!

Drodzy Państwo, głos oddajemy samemu Felixowi Dennisowi!

Mam mieszane uczucia. Czyta się to jak wspomnienia, przechwałki. Jest trochę "przegadana". Z drugiej strony autor jest autentyczny, w tym co pisze, niewątpliwie był bogaty i to nie dzięki tej książce (zmarł w 2014 r.). Osobiście czuję rozczarowanie. Nie znalazłem w niej nic specjalnego. Może jak ktoś jest wydawcą, czy prowadzi księgarnię, to znajdzie w niej inspirację. Cena 100 zł wydaje mi się zbyt wysoka - wprawdzie 369 stron, ale nie jest to Fastline milionera, który mnie wbił w fotel. 6/10

Brutalna i napisana przez praktyka - na plus, bo dookoła same książki teoretyków :) Felix Dennis nie oszczędza słów, wali prosto z mostu jak to jest. Tytuł absolutnie nie pasuje do treści. Cieszę się, że ją przeczytałem, zanim założyłem firmę.

"Szokująco szczera i bardzo zabawna"
Felix Dennis uświadamia co trzeba poświęcić, aby zdobyć bogactwo. Jest to jedna z nielicznych książek, którą napisał miliarder. Moim zdaniem jest to obowiązkowa książka dla wszystkich, którzy prowadzą firmy albo chcą zdobyć tytułowe bogactwo. To najlepsza książka dotycząca zarabiania pieniędzy, najbardziej szczera i bezpośrednia w swoim przekazie (może cię zniechęcić do prowadzenia dużej firmy ;) ).

"Szokująco szczera i bardzo zabawna"

Jak to jest z tym zdobywaniem ogromnych pieniędzy? Łatwo powiedzieć, lecz trudniej zrobić. Tytuł sugeruje uzyskanie gotowego przepisu i rad – jak krok po kroku się wzbogacić. Jeśli ktoś kupił tę książkę w księgarni, bo zwabił go chwytliwy slogan, niestety mocno się rozczaruje. Nie będzie rad w stylu – zrób to, później tamto i bach! Jesteś multimilionerem. Owszem, otrzymasz wskazówki – które skierują Cię w kierunku zarabiania, ale nie będzie to ani łatwe, ani przyjemne. Zmierzysz się ze swoimi demonami i swoją ciemną stroną. Otrzymasz szereg pytań – czy rzeczywiście tak bardzo pragniesz bogactwa. Droga – jak mówi sam autor – nie jest łatwa i przyjemne. Dodatkowo ukazuje, kim jest tak naprawdę człowiek gdy już posiądzie wielki majątek.

Strach

Na pierwszych stronach autor stara się zadać maksymalnie jak najwięcej pytań i zasiać ziarno wątpliwości – czy na pewno jest się gotowym na zdobywanie bogactwa? Dokopuje się do wnętrza czytelnika i uderza w najczulsze fragmenty psychiki. Próbuje naruszyć ambicje, determinację, chęć zwycięstwa, obawy, samoocenę oraz zdolność do radzenia sobie z wielkim majątkiem. Jednak najbardziej dotyka tematu strachu. Czy poszukiwacz fortuny będzie gotowy udźwignąć jego ciężar – każdego dnia w drodze po chwałę i ”złoto”. Jak również czy będzie w stanie sobie poradzić z obcowaniem i utrzymaniem zbudowanego dobytku. Co jak zaznacza – nie jest wcale prostym zadaniem. Największy problem – który powstrzymuje ludzi przed zdobywaniem ogromnych pieniędzy – jest wspomniany już strach. Strach przed porażką, opiniami rodziny, sąsiadów, znajomych, obcych ludzi. Otrzymywaniem oceny – że nam coś nie wyszło, że nie podołaliśmy wyzwaniu i doznaliśmy klęski. Dodatkowo jeśli nie posiada się przekonania i wiary w swoje możliwości, i tego że się podoła – to również trudno będzie dojść do bogactwa. Człowiek jest sam dla siebie największym wrogiem aby tego dokonać.

Instynkt

Felix Dennis uważa, że powinno się ufać swoim instynktom, jeśli tego nie robisz – sam marnujesz okazje i pozwalasz innym z nich skorzystać. Jeśli dostrzegasz okazje i jesteś na nie przygotowany – przystąp do działania. Nie analizuj zbyt dużo, tylko to zrób. Często ludzie posiadają wrażenie i przeczucie, że powinni w coś zainwestować, a później odpuszczają. Później okazuje się, że ktoś inny wykorzystał moment i zarobił gruby szmal. Instynkt potrafi więcej powiedzieć niż wykresy i analizy.

Skupienie

To fundamentalny element w drodze do zbicia fortuny. Nie należy rozmieniać się na drobne. Trzeba być czujnym, sfokusowanym i skoncentrowanym na robieniu interesów. Jeśli odpuści się choć na moment, można stracić intratne możliwości zrobienia biznesu. Powinno się iść za ciosem i wykorzystywać każdy najmniejszy moment. Odpuszczając i nie koncentrując się – można zostać wytrąconym z gry i stracić pokaźne aktywa.

W książce “Jak zdobyć bogactwo” – autor porusza trudny i drażliwy temat zdobywania wielkich pieniędzy. Nie jest to spacer w niedzielę po parku i przypadkowe zjawisko. Jest to cholernie ciężka wyprawa, obfitująca w wyboistą drogę – z wieloma przeszkodami. Jeśli ktoś myśli, że można zostać bogatym w prosty i przyjemny sposób – jest naiwnym głupcem. Potrzeba determinacji i wielu wyrzeczeń aby zgromadzić wielką i trwałą fortunę. Pomyśl ile osób pozbyło się ogromnych pieniędzy po wygranej w loteriach. Otrzymanie od kogoś sporej gotówki również graniczy z cudem. Jeśli na to czekasz – czekaj dalej – aż do śmierci. Prawdopodobnie finalnie i tak zostaniesz biedakiem. Bogactwo to też pokusy o których wspomina autor. Miliony wydane na alkohol, narkotyki, kobiety i imprezy. Ciemna strona czeka na każdego z większą ilością gotówki. Zaburzone relacje z rodziną, znajomymi też nie są obce milionerom i miliarderom. Zdaj sobie sprawę ze wszystkich zagrożeń i pokus. Są również ogromne plusy, jak możliwość robienia tego co chcesz i kiedy masz ochotę. Można także pomóc wielu osobom wpłacając pieniądze na cele dobroczynne itp. Droga na szczyt bogactwa wiedzie przez różne scenerie, łatwiejsze i trudniejsze. Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

Tomasz
silanauki.pl

• Biznes
  • Do kupienia
  • Rozwój osobisty
  • Finanse
  • Biznes, finanse

Dodaj cytat z książki Jak zdobyć bogactwo