Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana

Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana
Znak Literanova
2016-10-17
2016-10-17
savoir vivre gentleman poradnik zachowanie

Okładka książki Świt_ebooków nr 6 Baribal, Leon Berg, Piotr Chmielewski, Katarzyna Chojecka-Jędrasiak, Robert Drózd, Małgorzata Gwara, Aleksandra Jursza, Łukasz Kielban, Marta Kor, Kamil Leziak, Oficyna wydawnicza RW2010, Ksenia Olkusz, Maciej Parowski, Małgorzata Karolina Piekarska, Adam Podlewski, Paulina Poniewska, Ewa Skalec, Aleksandra Smolarek, Łukasz Sporyszkiewicz, Paulina Stoparek, Katarzyna Szewioła-Nagel, Jacek Wąsowicz
Ocena 8,5
Świt_ebooków nr 6 Baribal, Leon Berg,...

Oficjalne recenzje i

Jak aspirować do miana gentlemana

Link do recenzji

1444 60 133

Książkę czyta się przyjemnie, raczej same podstawy i dla wielu osób pewnie nic odkrywczego nie jest tam napisane. Mimo to jeżeli ktoś chce zacząć pracę nad samym sobą pod względem charakteru to uważam, że warto sięgnąć po ten tytuł. Polecam.

Podstawy, które warto poznać, jeżeli chcemy rozpocząć pracę nad własnym charakterem, zmianą stylu czy postrzegania świata. Książkę czyta się generalnie szybko, ale w moim przypadku nie dowiedziałem się z niej nic więcej, niż wiedziałem przed lekturą. Niemniej jednak, dla początkujących, godna polecenia

Ciężko mi ocenić grupę docelową książki „Mężczyzna z klasą”.
Po lekturze do chodzę do wniosku, że na pewno nie znajduję się w niej. Publikacja pana Łukasza Kielbana nie w nosi nic lub bardzo niewiele do mojego życia. Nie udało mi się znaleźć w niej nic przełomowego dla mnie, co jakkolwiek ubogacało moją wiedzę. A nie nalezę do czytelników bloga czy subskrybentów kanału...

Moja pierwsza książka z tematyki męskiej stylistyki. Omawia podstawy komponowania odzienia na daną sytuację, wiązania krawatów czy rady dotyczące przechowywania poszczególnych elementów ubioru. Język poprawny, ale niekiedy nużący. Książka bogata w wiele rysunków ilustrujących dany temat. W moim mniemaniu nieco krótka, nie wyczerpała całego tematu.

Książka wniosła całe NIC do mojego życia. Jestem zawiedziony. Ocena za ładne wydanie i całokształt pracy.

Chcę zacząć od okładki, na której widnieje kompas, który jest symbolem wyboru właściwej drogi. Minimalistyczny wygląd w połączeniu z kompasem, który znajduje się na okładce buduje pewne wyobrażenie o formie książki i zmusza do pewnych wstępnych refleksji jeszcze przed jej przeczytaniem.

Wydawać mogłoby się, że to ujma dowiadywać się takich trywialnych rzeczy z książek,...

Sięgając po tę pozycję, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sposób jej wydania. Jak na osoby aspirujące do miana gentlemanów przystało autor i wydawca książki zadbali o to, by wyglądała ona profesjonalnie i była solidna. Sama okładka może nie oszałamia wizualnie, ale jest estetyczna. Okładka, jak i wnętrze prezentują się naprawdę przyzwoicie.

Utrapieniem wielu...

Książka napisana w niezwykle nudny sposób, rzadko spotyka się aż tak nijak napisane pozycje. Autor nie jest mi obcy za sprawą swojego kanału na Youtube, jednak forma mówiona jest w porównaniu z książka dużo bardziej żywa. Sama treść, cóż, skoro sam autor wspomina że po przeczytaniu jego książki nie staniesz się Dżentelmenem, daje jasno do zrozumienia że jest to pozycja nie...

(...) Zastanawiam się od pewnego czasu do ilu ze stu statystycznych polskich mężczyzn trafi ta publikacja, ilu z nich uzna, że jest to coś godnego uwagi, ilu zatrzyma przez chwilę wzrok, jednak nie sięgnie po nią, a ilu wreszcie pójdzie dalej i nawet jej nie zauważy.

Nie można potraktować jej jako lektury do poduszki, choć w sumie, czemu nie. Raczej jako lekturę do...

Czegoś mi w tej książce zabrakło, ale sam nie wiem czego. Są w niej ciekawe treści, ale jednak nie do końca takie o jakich myślałem.

• Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty
  • 2018
  • 2016
  • 2017

Łukasz Kielban Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana Zobacz więcej