Łukasz Kielban Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
savoir vivre gentleman poradnik zachowanie
poradniki
savoir vivre gentleman poradnik zachowanie

Oficjalne recenzje i

Jak aspirować do miana gentlemana

[ 2 ] Link do recenzji

Podstawy, które warto poznać, jeżeli chcemy rozpocząć pracę nad własnym charakterem, zmianą stylu czy postrzegania świata. Książkę czyta się generalnie szybko, ale w moim przypadku nie dowiedziałem się z niej nic więcej, niż wiedziałem przed lekturą. Niemniej jednak, dla początkujących, godna polecenia

Ciężko mi ocenić grupę docelową książki „Mężczyzna z klasą”.
Po lekturze do chodzę do wniosku, że na pewno nie znajduję się w niej. Publikacja pana Łukasza Kielbana nie w nosi nic lub bardzo niewiele do mojego życia. Nie udało mi się znaleźć w niej nic przełomowego dla mnie, co jakkolwiek ubogacało moją wiedzę. A nie nalezę do czytelników bloga czy subskrybentów kanału...

Moja pierwsza książka z tematyki męskiej stylistyki. Omawia podstawy komponowania odzienia na daną sytuację, wiązania krawatów czy rady dotyczące przechowywania poszczególnych elementów ubioru. Język poprawny, ale niekiedy nużący. Książka bogata w wiele rysunków ilustrujących dany temat. W moim mniemaniu nieco krótka, nie wyczerpała całego tematu.

Książka wniosła całe NIC do mojego życia. Jestem zawiedziony. Ocena za ładne wydanie i całokształt pracy.

Chcę zacząć od okładki, na której widnieje kompas, który jest symbolem wyboru właściwej drogi. Minimalistyczny wygląd w połączeniu z kompasem, który znajduje się na okładce buduje pewne wyobrażenie o formie książki i zmusza do pewnych wstępnych refleksji jeszcze przed jej przeczytaniem.

Wydawać mogłoby się, że to ujma dowiadywać się takich trywialnych rzeczy z książek,...

Sięgając po tę pozycję, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sposób jej wydania. Jak na osoby aspirujące do miana gentlemanów przystało autor i wydawca książki zadbali o to, by wyglądała ona profesjonalnie i była solidna. Sama okładka może nie oszałamia wizualnie, ale jest estetyczna. Okładka, jak i wnętrze prezentują się naprawdę przyzwoicie.

Utrapieniem wielu...

Książka napisana w niezwykle nudny sposób, rzadko spotyka się aż tak nijak napisane pozycje. Autor nie jest mi obcy za sprawą swojego kanału na Youtube, jednak forma mówiona jest w porównaniu z książka dużo bardziej żywa. Sama treść, cóż, skoro sam autor wspomina że po przeczytaniu jego książki nie staniesz się Dżentelmenem, daje jasno do zrozumienia że jest to pozycja nie...

(...) Zastanawiam się od pewnego czasu do ilu ze stu statystycznych polskich mężczyzn trafi ta publikacja, ilu z nich uzna, że jest to coś godnego uwagi, ilu zatrzyma przez chwilę wzrok, jednak nie sięgnie po nią, a ilu wreszcie pójdzie dalej i nawet jej nie zauważy.

Nie można potraktować jej jako lektury do poduszki, choć w sumie, czemu nie. Raczej jako lekturę do...

Czegoś mi w tej książce zabrakło, ale sam nie wiem czego. Są w niej ciekawe treści, ale jednak nie do końca takie o jakich myślałem.

Autor w swojej książce poruszył bardzo istotną kwestię tj poszukiwanie pewnego wzorca mężczyzny z klasą, co sugeruje już sam tytuł. Książka nie jest poradnikiem sensu stricto. Zdecydowanie po jej przeczytaniu odczuwa się pewien niedosyt. Autor pozostawił pole i otwarcie do drugiego tomu, jednak poruszone kwestie z pewnością wyczerpują w pewnym zakresie poruszaną tematykę....

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty
  • 2016
  • Psychologia/Rozwój
  • 2017
więcej mniej

Łukasz Kielban Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana Zobacz więcej