Cichy szept

2020-09-21
2020-09-21
9788382191011

Okładka książki 9 kobiet Julia Magdalena Grabsky, Paweł Mateusz Tomach
9 kobiet Julia Magdalena Gra...

Przyznaję, że zdecydowałam się na lekturę kierowana jedynie czystą ciekawością. Zupełnie nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać ani w jaką stronę ostatecznie podąży treść, ale autorka wybrnęła z głową i jej erotyk okazał się ciekawą przygodą.
Cichy Szept to książka, która początkowo dawała mi mieszane uczucia. Opowiada historię kobiety i mężczyzny zamkniętych w pokoju hotelowym, którzy poddają się swoim pożądaniom. Ta jedna, krótka noc sprawia, że słowo "rozksz" "zbliżenie" nabiera innego, wielobarwnego znaczenia. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby fakt, że całe wydarzenie autorka opisuje słowami głównego bohatera. Z kartki na kartkę coraz bardziej zaczęłam się wciągać nie z pikantnych scen a wręcz z emocji, bliskości i samego faktu jak jedno zbliżenie można pięknie, poetycko ubrać w słowa, które potrafią rozgrzać do czerwoności i ponieść się fantazji na maxa!
Nie znajdziecie w tej książce łóżkowych herców, wymiętej pościeli i całusa na do widzenia...
Zdecydowanie rządzi tu poetyckie pióro, ubrane w piękne, delikatne, subtelne, zmysłowe słowa, które ukazują piękno tej sfery Naszego życia. Jest to książka odważna, opierająca się na silnym klimacie, inna niż wszystkie i przez ponad czterysta stron mówiąca o różnorodności seksualnej, która tkwi w Nas, wystarczy tylko ją obudzić Cichym Szeptem!
Bardzo dobra książka!
Polecam każdemu, kto oczekuje od tego gatunku czegoś więcej. Pierwszy raz czytałam erotyk na tak wysokim poziomie. Bogaty język. Ciekawa fabuła. Można najpierw miło zbudować napięcie, aby je jeszcze przyjemniej rozładować. Rysuje obrazy, które zapadają w pamięci na dłużej.

Widząc, że autorką książki jest @julia_magdalena_grabsky wiedziałam, że to nie będzie zwykły erotyk. Chwilę wcześniej miałam w rękach jej inną książkę, która była dla mnie cudownym doświadczeniem dającym do myślenia. I tak było i tym razem. Pani Julio potrafi Pani dać do myślenia.

Jeśli do tej pory wydawało Wam się, ze erotyk może być jedynie książką hmmm... jakby to określić słowami bez metafizycznosci i spojrzenia na zbliżenie dwóch ludzi bez zagłębiania się w odczucia i myśli to byliście w błędzie. Kochani tutaj mimo, iż książka dotyczy jednej nocy spędzonej w pokoju przez kobietę i mężczyznę nie nudziłam się choć książka ma prawie 500 stron.

Opis mężczyzny którego imienia nie znamy o tym, w jaki sposób pieści, dotyka, całuje kobietę, z którą spędza tę noc to doznania, które rozbudza nasza wyobraźnię. Moja na pewno szalała w trakcie czytania. Brak imion jest tu dodatkowym atutem. Możemy sami poczuć się, jak bohaterowie książki.

Jednak nie jest to tylko opis jednej, jakże erotycznej nocy pełnej uniesień. To również książka, która daje do myślenia.

Autorka pokazuje nam jak ważne jest dbanie o nasze ciało. Ta noc dwójki idealnych ludzi można traktować, jako metaforę naszego życia. Jeśli będziemy dbać o nie i o siebie to będzie tak cudowne, jak ta noc. Ja przynajmniej tak właśnie odbieram tą książkę. Wszystko to co robimy w naszym życiu, jak żyjemy na co dzień, to co jemy, to czego uczymy nasze dzieci warunkuje, w jakim świecie będziemy żyć.

Dlatego właśnie bardzo spodobała mi się ta książka. Bo miała drugie bardzo ważne dno. Wskazuje nam, że powinniśmy się zastanowić nad swoim życiem. Czy w pełni z niego korzystamy? Czy dbamy o jego jakość? Czy dbamy o swoje ciało, by służyło nam jak najdłużej? Powinniśmy sobie odpowiedzieć na te pytania. Zastanowić się nad tym, jak nasze życie wpływa również na innych. Jak uczymy żyć nasze dzieci. Pomyślcie nad tym...
Kochani gorąco polecam!!

Cichy szepy " to powieść erotyczna,z dość rozbudowaną treścią; niezły z niej " grubasek " :) Mamy tutaj dość ciekawą fabułę o niezapomnianej nocy dwóch obcych sobie osób. Głównym nurtem jest tutaj zbliżenie, widziane z perspektywy mężczyzny. Napisana jest w sposób bardzo wyrafinowany, piękny językiem, powiedziałabym nawet ,że językiem ciała:) Podobało mi się, że autorka nie określił imion oraz czasu w którym toczy się akcja. Dzięki temu lepiej mogłam się skupić na doznaniach. Podróż dwóch ciał,pełna pasji i pożądania a zarazem tajemnic. Opisy są bardzo szczegółowe, zaspakajające wyobraźnię czytelnika. Mężczyzna w bardzo piękny sposób wyraża swoje uznanie do płci pięknej, nie tylko poruszając sferę fizyczną ale także charakter oraz sposób bycia swojej partnerki . Opowieść pełna emocji, wrażeń oraz zmysłowych uniesień. Autorka w niemal poetycki sposób otwiera przez czytelnikiem kotary tej upojnej nocy." Cichy szept" nie zalicza się do klasycznych erotyków, ponieważ autorka dodatkowo wpłata myśli bohatera, które wybiegają także w strone rozmyślań o życiu i o kobietach i ich roli. Niesamowicie dobre wrażenie wywarła na mnie ta książka.Pani Julia miała bardzo dobry pomysł na łabułę oraz odwagę w jej realizacji. Na jesienne wieczory extra! ❤️🍁🍂

Powieść erotyczna z dość ciekawym pomysłem na fabułę. O jednej niezapomnianej nocy dwóch zupełnie obcych sobie osób. Opiera się głównie na zbliżeniu ale napisana w bardzo przyjemny w odbiorze sposób, nie jest wulgarna. Historia opowiedziana z perspektywy mężczyzny, z szacunkiem i podziwem do kobiety - jej charakteru oraz wyglądu. Bez imion, dokładnego czasu, szczegółowa co hamowało trochę wyobraźnię, ale wymuszająca na czytelniku skupienie i rozmyślanie. Momentami mi się dłużyła, zazwyczaj jak zaczynam książkę to czytam tylko ją od początku do końca, tutaj robiłam przerwy, sięgałam po inne książki i wracałam do niej. Mimo to polecam, chociaż napewno nie jest to książka dla wszystkich!

"Cichy szept" autorstwa Julii Magdaleny Grabsky, to opowieść o jednej niezapomnianej nocy, w której pożądanie staje się siłą nie do opanowania. Przeniesie nas do ukrytego zamku i prywatnego pokoju, gdzie dwójka nieznajomych odkryje nieosiągalną rozkosz i spełnienie. Ta krótka noc wypełniona jest doskonałymi pieszczotami, intensywnymi doznaniami i wielokrotnym spełnieniem. Ale czy spotkanie to zakończy się tylko przypadkowym spotkaniem? "Cichy szept" zabiera nas w emocjonującą podróż pełną pasji i tajemnicy. Ta historia odkrywa moc pożądania, które może otworzyć umysł, uwolnić ciało i zmienić nasze spojrzenie na życie. To niezwykła noc, która skrywa w sobie więcej, niż można sobie wyobrazić. Julia Magdalena Grabsky porywa czytelnika swoim niesamowitym stylem pisania i niezwykłą głębią opowieści. "Cichy szept" to powieść, która porusza najintymniejsze zakątki duszy i zostawia trwałe piętno w sercu czytelnika.

Pewien mężczyzna spędza niezwykłą noc z kobietą. Oboje są dla sobie nieznajomymi, ale to nie przeszkadza im spędzić upojnej, nasyconej pożądaniem nocy.

Czy można napisać książkę, która będzie w głównej mierze opierała się na zbliżeniu między dwojgiem ludzi? Można. Autorka przez całą historię stawia zbliżenie bohaterów na pierwszym planie. Na prawie 500 stronach ciągłym tekstem opisuje upojną noc dwojga nieznajomych. Miejsca na wyobraźnię nie będzie, bo opisy są szczegółowe, a bohaterowie przez długi czas po prostu zabawiają się ze sobą. Mimo że cała historia opiera się na łóżkowych zabawach nieznajomego mężczyzny i nieznajomej kobiety, to w żaden sposób nie jest ona wulgarna. Autorka posługując się bohaterem płci męskiej, wręcz w poetycki sposób opisuje co dzieje się między bohaterami w danym momencie. Bohater używa wyszukanych słów, aby oddać swój podziw dla swojej partnerki, jej ciała, jej charakteru, jej zachowań i podziw dla chwili, którą razem spędzają. Ich zbliżenie jest pełne chemii i pasji. Czuć oddanie bohatera i czuć jego szacunek do drugiej osoby. Widać wyraźną współpracę między nimi. Kiedy są razem, wszystko inne jakby traci znaczenie, ale w międzyczasie mężczyźnie zdarza się jednak wybiegać poza erotyczną sferę ich spotkania i porusza również inne, ważne życiowo tematy.
W trakcie stosunku odpływa myślami daleko i rozmyśla o życiu, społecznych tematach, kobietach i ich roli.

Sięgając po tę książkę, spodziewałam się czegoś innego, niż ostatecznie otrzymałam, ale jestem pozytywnie zaskoczona tą historią i formą opowieści, na jaką zdecydowała się autorka. Pomysł na fabułę jest intrygujący, a zarazem odważny. Mimo że sporo jest romansów, w których bohaterowie nie odmawiają sobie zbliżeń, to "Cichy szept" jest zupełnie czymś innym. Jest to erotyk, który skupia się w głównej mierze na zbliżeniu dwojga ludzi, ale z drugiej strony autorka wpłata w nie myśli bohatera, które skupują się na dość ważnych i społecznych tematach.
Z pewnością sięgając po tę książkę, musimy być przygotowani na to, co nas czeka w tej historii. Nie będzie to lektura dla wszystkich, ale ciekawym doświadczeniem jest przeczytanie tej książki, która wyróżnia się na tle innych romansów czy erotyków.

Kochani, dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Cichy szept " Pani Juli Magdaleny Grabsky.
Książka od samego początku urzeka tym jak jest napisana.
Pierwszy raz się spotykam z taką książką i napewno chce czytać ich więcej. A co najważniejsze narratorem książki jest mężczyzna 😁

Dwoje ludzi , kobieta i mężczyzna, jeden pokój... Klimat starego zamku i komnaty z kominkiem i oni zakochani w sobie. Co się wydarzy między nimi , czy to będzie upojna noc? Ponosi ich namiętność, pożądanie oraz namiętność.

Polecam przeczytać naprawdę fajna książka

Książka od samego początku urzeka tym jak jest napisana.

Hm cóż mam powiedzieć o tej pozycji. Na pewno bardzo mnie zaskoczyła. Nie jest to typowy erotyk. Od pierwszych stron urzekł mnie poetyckim piórem.

,,Cichy szept" Julii Magdaleny Grabsky to książka, która urzeka. Nie jest ani obleśna, ani odrzucająca, a jak wiemy, niektóre erotyki mają to do siebie, że już od początku w pewien sposób odrzucają tym, w jaki sposób zostały napisane. Ta pozycja jest pisana językiem ciała, ale w tak delikatny, w tak namiętny sposób, powiedziałabym nawet, że w bardzo psychologiczny sposób autorka podeszła do tematu relacji seksualnej między dwojgiem ludzi. Fabuła kręci się wokół uczuć i pożądania bohaterów. Autorka skupiła się na jednym miejscu i bohaterach, których imion nie znamy. Nie ma tu szczegółów, które urozmaicałyby książkę oraz rozpraszały naszą uwagę. Kolejna rzecz, która bardzo mnie urzekła to narrator, którym jest mężczyzna. Mężczyzna, który skupia się na potrzebach kobiety, a nie tylko swoich. W ogóle mówiąc szczerze, czuje się magię, czytając tę pozycję. Pierwszy raz mam w rękach tak doskonale opisaną relacje. Jednak można napisać doskonały erotyk bez wulgaryzmów, bez obleśnej formy, a łapiący za serce i nie tylko. Jedna noc opisana na 500 stronach. I niech Was nie zniechęci to, bo te 500 stron to czysta magia zbliżenia.

Podsumowując, jestem naprawdę na tak. To jest coś wyjątkowego. Cieszę się, że mogłam przeczytać tę pozycję, zwłaszcza dlatego, że psychologiczne, a zarazem namiętne podejście do tematu urzeka od pierwszych kartek.

Jedno noc, jedno miejsce, dwoje ludzi, żadnych dialogów, tylko namiętność i cielesność. I wisienka na torcie: mężczyzna w roli narratora. Co Wy na to?

Choć tak mogłoby się wydawać, to nie jest zwyczajny erotyk. Książka posiada również drugie dno. Pełno w niej filozoficznych przemyśleń i zmysłowych metafor. Być może to wzbudza tak wiele kontrowersji wokół tej książki.

Co jeszcze wyróżnia "Cichy szept"? Nie znamy imion bohaterów, nie wiemy gdzie i kiedy zostały obsadzone wydarzenia, nie znamy żadnych szczegółów z ich życia. Książka została pozbawiona wszelkich "rozpraszaczy", które jakkolwiek mogłyby odciągnąć naszą uwagę od tematu przewodniego. Została napisana tak, abyśmy od samego początku do końca pełną uwagę skupili na fizycznej relacji tych dwojga i przeplecionych przemyśleniach mężczyzny.

W moim odczuciu to doskonały zabieg literacki, choć nie musicie mi wierzyć na słowo, możecie sami to sprawdzić.

Co...

On i ona jedna noc połączona gorącym pożądaniem.
Stary zamek, piękna komnata z kominkiem, gdzie płomienie tworzą dodatkowy nastrój przed tym co ma się wydarzyć. Wielkie łoże i ich dwoje.
Cała upojna noc dwojga kochanków, opisana krok po kroku.
Detal po detalu.
Jak zakończy się spotkanie bohaterów?
Najważniejsze. Jak zakończy się pełna ekscesów noc?

Cichy szept jest dość kontrowersyjna książka. Wielowarstwowa dość filozoficzna opowieść o ludziach, o pieszczotach, niekończących się doznaniach i wielokrotnym spełnieniu.

Powiem wam że nie wiedziałam jak napisać tę recenzję mam nadzieję że coś z niej zrozumiecie 😉

Moim zdaniem książka jest ciut przydługa 481 stron to zdecydowanie za dużo na opisanie tylko jednej nocy i w niektórych miejscach może zacząć nudzić.
Kolejnym moim zdaniem brakiem w książce są rozmowy bohaterów- dialogi myślę że wtedy książka bardziej by wciągała czytelnika.
Są też plusy można zatopić myśli w świecie erotycznych doznań, włączając trochę wyobraźni uda się wam przeczytać całość.
I kolejnym plusem i zaskoczeniem jest narrator to jest FACET tak dobrze czytacie mężczyzna który opowiada historię swoimi oczami. Brakuje czasem przeskoku z perspektywy kobiety ale nie jest to jakiś straszny brak.

Autorka chce nam pokazać w tej książce jakie potrafią być problemy natury ludzkiej kiedy rozum przegra z pożądniem.

Tak że jeżeli lubicie książki w których trzeba trochę pomyśleć i skupić się oraz lubicie erotyczne chwilę to jest książka dla Was.

On i ona jedna noc połączona gorącym pożądaniem.
Cała upojna noc dwojga kochanków, opisana krok po kroku.
Detal po detalu.
Jak zakończy się spotkanie bohaterów?
Najważniejsze. Jak zakończy się pełna ekscesów noc?

Cichy szept jest dość...

• Romans