9 kobiet

Okładka książki 9 kobiet Julia Magdalena Grabsky, Paweł Mateusz Tomach
Okładka książki 9 kobiet
Julia Magdalena GrabskyPaweł Mateusz Tomach Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res

✒Paweł Mateusz Tomach
Julia Magdalena Grabsky
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

"Był starszy , bogaty i pragnął mnie r**** całymi godzinami, odkąd tylko spojrzeliśmy sobie w oczy. Byłam młoda, piękna, nieskalana. Skóra bez żadnych zmarszczek naciągnięta na wyjałowione z nadmiernej wagi ciało..."
*****

Kiedy usłyszałam "opowiadania erotyczne " trochę pokręciłam nosem. Nie od dziś wiadomo, że nie przepadam za taką tematyką. Jednak skuszona dobrymi opiniami na LC zgodziłam się przeczytać książkę.
I.....dziękuję dziś sobie i autorom, że ta oto lektura pojawiła się w moim życiu.
Strasznie cierpiałam czytając ją, gdyż odnalazłam tam siebie z dawnych lat. Naiwną, pełną pięknych marzeń o księciu z bajki zgrabną i ponoć seksowną nastolatkę.
Dziś, gdy wiem już czym są takie marzenia o księciach i pięknych obietnicach... żałowałam, że nie dane mi było zaprzyjaźnić się z tą książką wówczas, gdy rany na sercu leczyłam alkoholem...
💔 To hołd seksualności, młodości i kobiecości. Ambitny styl. Bez koloryzowania i nierealnych scen. Znajdujemy tu życie, prawdziwe. Takie, które wyniesie nas na piedestał, by potem zrzucić z bezczelnym uśmiechem na sam dół.
💔9 młodych kobiet poszukuje miłości. Jedna szuka jej w bogatym, dojrzałym mężczyźnie. Inna w imprezach... każda dostaje lekcje. Która hartuje niczym stal.
Gwałt, samotne macierzyństwo czy molestowanie... właśnie takie doświadczenia kreują siłę. Niezniszczalną.
💔Sceny seksualne niestety w większości nie wzniecą w was ognia. Będą przestrogą. Tablicą infromacyjną. Ostrzeżeniem.
💔 Ta książka powinna być lekturą dla młodzieży, by pokazać jaką drogą nie warto iść.
Jako matka nastolatka jestem absolutnie zachwycona i wdzięczna za każde słowo spisane na tych stronach.
💔 Zmuszeni do refleksji będziemy musieli nie raz odłożyć czytanie na moment...zastanowic się. Podziwiam czarno biały język, jakim operują autorzy. Jasno pokazują co jest dobre, co złe. Bez cukru.
💔Druga część książki to rozważania o seksualności, sytuacji politycznej i społecznej w naszym kraju.
💔 Kochani. To naprawdę perła wśród literatury erotycznej. Nie ma tu łobuza o złotym sercu i pełnym portfelu i zalęknionej kobiety. Jest prawda. Jesteście na nią gotowi ?

Opis wydawcy:

Miłość. Seks. Życie.
Książka 9 kobiet przedstawia losy dziewczyn, które stoją u progu dorosłości i próbują zdefiniować siebie. Niektóre rzucają się w ramiona poznanych przypadkowo mężczyzn, inne – planują lub zakładają rodziny. Są też takie, które bez skrępowania korzystają z wolności seksualnej albo… wpadają w jej najniebezpieczniejsze pułapki. Autorzy odsłaniają całą złożoność inicjacji w dorosłe życie, opisują przy tym jej piękno, brutalność i naturalną bezwzględność. Każda historia kończy się inaczej, jednak wszystkie dobitnie udowadniają, że miłość, kobiecość oraz czystość to jedyne w swoim rodzaju skarby i tylko od nas zależy kiedy, w jaki sposób i z kim je wykorzystamy.

📚 9 Kobiet
✒Paweł Mateusz Tomach
Julia Magdalena Grabsky
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

*****

Kiedy usłyszałam "opowiadania erotyczne "...

"9 kobiet", autorzy: Julia Magdalena Grabsky i Paweł Mateusz Tomach.

Jak sama nazwa wskazuje, prezentowany tytuł opisuje historie 9 kobiet. Są to młode bohaterki, które dopiero wchodzą w dorosłość, odkrywają swoją seksualność i kobiecość. Książka opisuje bardzo trudne tematy, są to między innymi: złe wybory, samotne rodzicielstwo, rozstania, zdrady, seks w trójkącie, molestowanie czy nawet g*ałt. Los każdej bohaterki opisany jest jako osobna historia. Druga część książki to rozważania autorów na poruszane w pierwszej części tematy.

Książkę pomimo trudnej tematyki czyta się szybko. Uważam, że dobrze, że takie tematy przestają być tabu i zaczyna się je poruszać oraz zastanawia jak im przeciwdziałać. Jeśli interesuje Was ta tematyka to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍

#współpracarecenzencka

"9 kobiet", autorzy: Julia Magdalena Grabsky i Paweł Mateusz Tomach.

9 kobiet to poruszająca opowieść o kobietach, których życie splata się w gąszczu pragnień, wyzwań i pułapek współczesnego świata.

"9 kobiet" Julii Magdaleny Grabskiej i Pawła Mateusza Tomacha to powieść, która zdecydowanie zasługuje na miejsce na Waszych półkach. W świecie literatury, gdzie często spotykamy się z powierzchownymi fabułami, ta książka zdecydowanie się wyróżnia. Opowiadając historie dziewięciu kobiet, autorzy zabierają w intymną podróż, odkrywając surowe prawdy o dorastaniu, seksualności i kobiecości.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że mamy do czynienia z kolejnym zbiorem opowieści o miłości i życiu. Jednak "9 kobiet" to coś więcej niż zwykła kolekcja historii. Grabska i Tomach z niezwykłą wrażliwością i szczerością ukazują losy swoich bohaterek, które zmagają się z różnorodnymi wyzwaniami życiowymi, od nieprzemyślanych romansów po konfrontację z brutalnością świata. Każda historia jest inna, ale wszystkie są połączone wspólnym motywem poszukiwania tożsamości.

Książka porusza trudne tematy, takie jak gwałt, molestowanie, czy samotne rodzicielstwo, jednak wciąga i skłania do refleksji. To nie jest lektura, którą można przeczytać jednym tchem – wymaga od czytelnika chwil przerwy, by przemyśleć i zrozumieć każdą historię. Autorzy zręcznie balansują między pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami, ukazując zawiłości ludzkich przeżyć: emocjonalnych i seksualnych.

Co interesujące, książka ta nie ogranicza się tylko do opowiadań. Druga jej część to rozważania na temat seksu, miłości, macierzyństwa i sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, co dodaje jej głębi i prowokuje do głębszego zastanowienia nad otaczającą nas rzeczywistością.
Styl pisarski tego duetu jest bezpośredni i angażujący, momentami nawet poetycki. Pomimo trudnych scen, książka nie przytłacza, lecz intryguje i zachęca do dalszej lektury. To ważne, zwłaszcza w kontekście delikatnych tematów, jak edukacja seksualna i prawa kobiet.

"9 kobiet" nie jest dla każdego – wymaga odwagi, zarówno od swoich bohaterek, jak i od czytelników. Ale to również pozycja, która ma moc zmienić sposób, w jaki postrzegamy kobiecość, miłość i seks. Jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki autorzy poruszyli te tematy, dając głos kobiecym doświadczeniom i emocjom.

Polecam tę powieść wszystkim, którzy szukają głębszego zrozumienia kobiecej duszy. Należy jednak pamiętać, że jest ona przeznaczona dla pełnoletnich osób, ze względu na swoją tematykę.

9 kobiet to historie, które mogły wydarzyć się każdej z nas. To opowieści o miłości, seksie, dobrych i złych wyborach. Każda opowieść powoduje, że trzeba na chwilę zrobić przerwę, by przemyśleć całość. Nie są to tylko negatywne doświadczenia związane z seksem. To również historie o tych pozytywnych aspektach i doświadczeniach. Jednak to te negatywne pozostają w głowie na dłużej i powodują, że czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy ma w swoim otoczeniu kogoś, kto czegoś podobnego doświadczył. Jak sam by się zachował, gdyby ta historia dotyczyła jego. Ja jako mama mam w głowie także obraz swoich dzieci i myślę o tym, że musze zrobić wszystko, by oni nie mieli okazji na własnej skórze przeżyć takich dramatów.

Książka na pewno jest warta przeczytania i mimo iż porusza także ciężkie tematy, jak gwałt lub molestowanie to nie ukrywam, że wciągła mnie i ciężko było się od niej oderwać. Potrzebowałam jedynie chwili przerwy między jedną, a drugą historią na analizę tego co właśnie przeczytałam.

Gwałt, molestowanie, wykorzystywanie, seks w trójkącie, samotne rodzicielstwo, rozstania, zdrady. To nie są proste tematy, jednak jakże ważne i aktualne. Seks mimo, iż żyjemy w rozwiniętym kraju nadal w wielu miejscach jest tematem tabu. Młodzież często niewłaściwe postrzega ten temat, który wywołuje rumieńce na twarzy lub śmiech. A przecież pożądanie i potrzeba zbliżenia to nie powód do wstydu, czy szyderstwa. Młode kobiety często nie wiedzą, jak wejść w seksualną dorosłość. Często ten pierwszy raz zostaje im odebrany gwałtem lub wykorzystaniem. A przecież każda kobieta powinna mieć świadomość tego, że miłość, seks i jej kobiecość to skarby, których nikt nie ma prawa jej ich odebrać. Bycie w związku nie powoduje, że partner ma pełne prawo do wymuszania zbliżenia, w każdym momencie. Jeśli kobieta miała w życiu więcej niż jednego partnera nie oznacza od razu, że nie będzie nigdy wierna i jest gorsza od tych, które dziewictwo tracą dopiero po ślubie.

Książkę powinna przeczytać każda kobieta. To dla Was będzie ciekawe i wartościowe doświadczenie, które niejednej z Was otworzy oczy.

Książka opowiada o 9 kobietach, które próbują zdefiniować siebie, które mają chęć wyrażenia swoich potrzeb i pragnień. Każda z tych kobiet ma odmienny charakter a wszystkie łączy moryw seksualny.Mamy tutaj opisy przeżyć, bywa ,że nie łatwych.Ale wiem jedno, kobietę nie tak łatwo złamać. Czasem błądzą, dokonują złych wyborów także w swerze seksualnej .Znajdziemy tutaj historie, które napisało samo życie, ponieważ wydarzyły się naprawdę, sprawia to ,iż doskonale trafiają do czytelnika. Sporo tutaj emocji i nie koniecznie pozytywnych,nie które rozdziały wyciskają łzy, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z gwałtem. Książka jest poruszająca,daje do myślenia i skłania do refleksji. Ponadczasowa, pokazującą z czym my kobiety musimy się zmagać, jak bardzo musimy walczyć o swoje, o prawa, szczęście i miłość. Przesłanie tej książki jest dedykowane wszystkiem kobietom a szczególnie tym młodym wkraczajacym na drogę seksualną,ku przestrodze i złym wyborom. Szczerze polecam!

Powieść o dziewięciu kobietach, które łączy jedno..... zaczęły nagle otwarcie mówić o wszystkich
swoich pragnieniach, potrzebach jak i o sytuacjach, które żałują się w ogóle wydarzyły, zwłaszcza w sferze seksualnej. Losy kobiet które doświadczone przez rzeczywistość nie dają się jednak złamać. Mimo ciężkich przeżyć potrafią odnaleźć siłę i dążyć do szczęścia.Ta książka zdecydowanie nie jest dla każdego.
Znajdziemy tu historie, które napisało samo życie ze scenariuszem przepełnionym wszelkimi emocjami oraz seksem. Czytelnik musi nastawić się na dużą dawkę erotyzmu, która nie koniecznie może rozpalić zmysły, wręcz przeciwnie. Od miłosnych uniesień, po złe wybory jak też brutalny gwałt. 9 historii, 9 kobiet, przeróżne emocje ale przede wszytskim przestroga dla młodych dziewczyn i nie tylko...
Ta powieść budzi wiele refleksji, zarówno tych smutnych, jak i pogodniejszych.
Książka jest ponadczasowa, poruszająca, skłania Nas do przemyśleń ile się zmieniło, z czym nadal My Kobiety się zmagamy. Świetnie napisana historia o kobietach walczących o swoje prawa ,wolność ,miłość i równouprawnienie. Historie przedstawione przez bohaterki, to sytuacje, które wydarzyły się naprawdę - opisane językiem dosadnym i trafiającym głęboko, gdzieś z tyłu głowy sprawiając, że człowiek wpada w zadumę rozmyślając nad swoim losem i jednocześnie ciesząc się życiem takie jakie ma i jak je dotychczas przeżył. Niestety nie każdej młodej kobiecie wchodzenie w dorosłość jest usłane różami... dlatego warto sięgnąć po tę książkę by poznać te historie, które mogą uchronić przed złą i czasem nieodwracalną decyzją, która może odbić piętno na dalsze życie. Jako kobieta i matka, polecam z całego serca, jest to lektura inna i taka bardzo "Nasza", która porusza temat tabu jakim jest edukacja seksualna, która w Naszym kraju jest "z lekka" do tyłu. Myślę, że przesłanie książki powinno trafić do większości młodych kobiet ;)

Zanim wzięłam się za pisanie recenzji to musiałam przegryźć temat, przeanalizować i zastanowić się jak bardzo ze mną coś jest nie tak. Jak mój system wartości oraz schematów ma wpływ na takie historie, jak je przeżywam, a także analizuję. Chociaż w żadnej historii nie odnalazłam siebie to uważam, iż ta książka powinna trafić w naprawdę wiele rąk. Podejrzewam, że sporo kobiet utożsami się z tymi historiami, pozwoli spojrzeć na nie z boku oraz przeanalizować na spokojnie jako obserwator. To książka pełna emocji, życiowych doświadczeń, wejścia w dorosłe życie, niezaradności, zagubienia, ale również dająca nadzieję na otwarcie oczu na prawdziwy świat.

Historie dziewięć dziewcząt, które zaczynają dorosłe życie. Uczą się definiować własną kobiecość, osobowość, uczucia i potrzeby. Kobiety pragnące osiągnąć sukces zawodowy, imprezowiczki, szukające $ek$u z przypadkowym nieznajomym, zakładający rodzinę, albo szukających szybkich pieniędzy jako prostytutki. Te poruszające historie wstrząsną Wami zmuszając do refleksji, to przestroga przed czyhającym niebezpieczeństwem, ale również przedstawione konsekwencje złych decyzji.

Ta książka nie dość, że ma niesamowity wydźwięk to jeszcze jest cholernie dobrze napisana, to przenikliwa podróż po przeżyciach niesamowitych kobiet, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Sądzę, iż to pozycja nie tylko dla młodych osób, ale również dla kobiet, które powinny spojrzeć na inne kobiety w inny sposób niż dotychczas.

9 kobiet Paweł Mateusz Tomach i Julia Magdalena Grabsky.
Książka opowiada o 9 młodych kobietach które mają kompletnie inne charaktery. Kobiety te próbują zdefiniować siebie. Opisane są tu blaski i cienie życia. Każda z tych 9 historii jest zróżnicowana, czasami brutalna, drastyczna, ale każdą z łączy motyw seksu. Książka pokazuje różne reakcje na wkroczenie w dorosłość. Emocje które mi towarzyszyły podczas czytania były silne i wyraźne. Polecam i uważam że warto ją przeczytać.
P.S. Warto też nadmienić iż współautor Paweł Mateusz Tomach , człowiek wielu talentów, między innymi fotograf wykonuje piękne zdjęcia.

9 kobiet Paweł Mateusz Tomach i Julia Magdalena Grabsky.

Na początku zaznaczę, że książka jest przeznaczona dla czytelników 18+ ze względu na to, że momentami jest brutalna, drastyczna ale przedstawiająca to co w życiu może nas spotkać, bez tabu. Podzielona na dwie części - opowieść 9 kobiet, które wchodzą w dorosłe życie oraz opinie autorów. Uważam, że wszystko zostało dość ciekawie napisane, nie każdemu się spodoba ale warto do niej zajrzeć.

• Współpraca recenzencka
  • Przeczytane 2022