Bieszczady to, co najważniejsze

Okładka książki Bieszczady to, co najważniejsze
Łukasz Bajda Wydawnictwo: Libra turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Libra
2020-08-31
2020-08-31
Bieszczady historia turystyka

Spodziewałam się więcej ciekawych informacji o dzikich Bieszczadach. Dostałam dużo o wypale drewna, pracach przy budowie dróg czy kolei. Odrobina historii Łemków i Bojków, szczątkowe informacje o faunie i florze. Dużo do uzupełnienia.

Na półkach: , , , , ,

Wg mnie bardzo ciekawa książka, zwłaszcza dla laika. Każdy rozdział dotyczy innego zagadnienia, innego hasła związanego z Bieszczadami, np wypał, połoniny, UPA, wilki itp. Jeśli kogoś zainteresuje dany temat, to we wstępie autor wspomina gdzie szukać dokładniejszych informacji. Na końcu jest też bibliografia.
Całość ładnie wydana, twarda okładka.

Całość ładnie wydana, twarda okładka.

Jako dawny mieszkaniec Bieszczadów znalazłem tu wiele ciekawostek o których nie miałem pojęcia. Tekst jednak bardzo chaotyczny i pełny powtórzeń. Forma telegraficznego skrótu. Bardzo dużo ciekawych zdjęć, które jakoś ratują całość.

Myślałem, ze nic nowego się nie dowiem o Bieszczadach. A tu proszę... Pełne zaskoczenie. Mało tego, książka zmotywowała mnie do dalszych poszukiwań o historii i ciekawostkach bieszczadzkich.
W zasadzie ma jeden minus... za krótka ;)

W zasadzie ma jeden minus... za krótka ;)

Piękne wydana, pełna faktów, ciekawostek, niezwykle interesujących, często niepublikowanych dotąd fotografii. Jak dla mnie szczególnie ciekawe rozdziały o cerkwi, koniach i UPA.

Moja subiektywna ocena będzie dość krótka. Jako plusy książki wymienię ładne wydanie dobrą jakość oraz dużą ilość zdjęć, niestety moim zdaniem treść książki nie "powala" jest to zbiór krótkich opowiadań - które mnie niczym nie zaskoczyły.Osoba, która interesuje się historią jak i samymi Bieszczadami z książki nie wiele wyniesie. Biorąc książkę do rąk czytając ją czekałem z każdą stroną na sensacje i ciekawostki ale było tylko kilka faktów, jeden plus, że czyta się ją dość szybko mi zajęło to jedno popołudnie...

Dodaj cytat z książki Bieszczady to, co najważniejsze