O rzeczach ważnych

Znak
2020-02-26
2020-02-26
Kościół wiara Polska Bóg

Okładka książki Moc Milczenia Przeciw Dyktaturze Hałasu Nicolas Diat, Robert Sarah
Moc Milczenia ... Nicolas Diat, Rober...
Okładka książki Po co światu mnich? Roman Bielecki OP, Katarzyna Kolska, Michał Zioło OCSO
Po co światu m... Roman Bielecki OP, ...
Okładka książki Czarny humor czyli o kościele na wesoło Bogusław Kowalski, Piotr Pawlukiewicz
Czarny humor c... Bogusław Kowalski,&...

Słowa księdza arcybiskupa Rysia

Słowo abpa Rysia jest bardzo wartościowe. Zawsze warto po nie sięgać. Polecam wszystkim.

"Każde "ja" potrzebuje tego, co nazywamy "ty". Bóg się utrudził, stwarzając nas w ten sposób, że nie potrafimy zrealizować samych siebie w izolacji".

"Panie! Pamiętaj nie tylko o ludziach dobrej woli, ale także o ludziach złej woli. Nie pamiętaj jednak zła, które nam uczynili. Zapamiętaj natomiast dobro, jakie w nas się zrodziło pośrodku tego doświadczenia. Zapamiętaj naszą przyjaźń, naszą solidarność, wzajemną pomoc, wytrwałość, wiarę. I kiedy Ci źli ludzie staną przed Tobą na sądzie, niech to właśnie dobro, które w nas się zrodziło, wyjedna im pełnię przebaczenia" (...) To jest modlitwa, której nauczył mnie być może najważniejszy ksiądz, jakiego w życiu spotkałem. Pokazał mi anonimową modlitwę zapisaną na kartce w obozie koncentracyjnym w Ravensbrueck."

Bardzo przyjemnie czytająca się książka, która ma w sobie taką prawdę, w dodatku bardzo prosto przedstawioną. Słowa są proste, czasami banalne, ale skłaniają do refleksji, a to chyba najważniejsze żeby przekaz dobrze dotarł do czytelnika.

Arcybiskup Grzegorz Ryś to jeden z prawdziwych pasterzy polskiego Kościoła. Zawsze otwarty na innego człowieka. Wielki teolog, który zawiłości Biblii potrafi przełożyć na język zwykłego zjadacza chleba. I tak podać ten przekaz, że każdy z nas potrafi go zrozumieć. A ta książka to zbiór jego homilii, które dotykają najważniejszych wyzwań dzisiejszego świata.
Powinniśmy dziękować Bogu za Arcybiskupa Rysia bo to przedstawiciel prawdziwego Kościoła Katolickiego w którym ostatnio tak wielu przebierańców.....

Powinniśmy...

Super polecam

Super polecam

Książka napisana w sposób jasny, prosty daje nadzieję na trudności w jakich znajduje się kościół. Polecam.

• Lista życzeń
  • Ryś
  • Religia, rozwój duchowy
  • Wiara

Dodaj cytat z książki O rzeczach ważnych