Kłamstewka

Bellona
2020-10-14
2020-10-14

więcej Więcej

Pomimo niezbyt wysokich ocen książki przez czytelników , muszę przyznać że ja czytałam tę pozycję z wielkim zainteresowaniem . Obserwując osoby zajmujące się psychologia i wychowywaniem młodych ludzi potwierdzają się moje odczucia, że te osoby mają często problemy we własnym życiu i rodzinie.

Historia pokazuje ile kłamstw nas otacza...jedne małe, drugie większe, ale każde rani nas.
Dała mi dużo do myślenia, jednak zakończenie.... No dla mnie porażka. Ona jako psychiatra i niczego się nie domyśliła ?

Książka strasznie przewidywalna, a wątki przesadzone i wyolbrzymione. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem, nic nie trzyma się ładu i składu, a kiedy już myślałam, że gorzej być nie może... Przyszedł finał.

Nie powinno oceniać się książki po okładce, jednak do przeczytania jej właśnie skusiła mnie okładka i tytuł. Niestety, muszę przyznać, że się zawiodłam. Liczyłam na jakąś intrygująca historie. W moim odczuciu fabuła bez polotu ale mimo to czyta się ją w miarę przyjemnie.

Niby książek nie powinno oceniać się po okładce, ale umówmy się: okładka nierzadko na temat treści może coś powiedzieć, a składa się na to kilka czynników. Sądzę zresztą, że jeśli powieść jest naprawdę godna przeczytania, wartościowa, napisana przez pisarza z krwi i kości, to wówczas wydawnictwo nie ośmieliłoby się zamawiać dla książki słabej okładki. Czy ktoś stworzyłby...

Przeczytałam już większość książek autorstwa Niny Majewskiej-Brown, a na pewno wszystkie powieści obyczajowe. I pierwsze co mi się nasuwa, to fakt, że wszystkie te powieści są bardzo podobne - sposób budowania narracji, problemy bohaterów i momentami ich łatwowierność. Miało to swój urok w serii "Wakacje", ale nie czyta się już tak dobrze w "Kłamstewkach".
Mam też wrażenie,...

Po książkę sięgnęłam zachęcona recenzją Olgi z Wielkiego Buka, bo zazwyczaj omijam tego typu literaturę. Ta pozycja tylko utwierdziła mnie w mojej niechęci. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Naiwna, płaska, naciągana i zupełnie rozmijająca się z moimi oczekiwaniami co do niej, które miałam po przeczytaniu opisu na okładce. Ta książka to idealny przykład na to, że nawet...

Tytuł może i adekwatny do historii, jednak bardzo długo trzeba czekać by odkryć jego pochodzenie. Odwlekałam czytanie tej książki. Szybko i płynnie upływał przy niej czas, jednak nie byłam spragniona kolejnych rozdziałów.

To nie pierwsza moja podróż z autorką i tak jak się spodziewałam, nie zawiodłam się. Chciałam odpocząć przy niebanalnej współczesnej powieści obyczajowej. Udało się. Powieść płynie sobie powoli, a główna bohaterka Pola wprowadza nas w swój świat krok po kroku. Po pierwszym nieudanym związku udało jej się jakoś pozbierać i na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest prawdziwą...

Fajna, moze nie jest to lektura bardzo ambitna, ale mlodziezowa, wciagajaca, budujaca napiecie zarowno w kwestii uczucia, relacji i kreowania postaci, z niesamowitym zwrotem akcji

• 2020
  • 2021