Rady dla córki

Okładka książki Rady dla córki Zofia Zamoyska
Okładka książki Rady dla córki
Zofia Zamoyska Wydawnictwo: Instytut Edukacji Narodowej Fundacja Servire Veritati nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Edukacji Narodowej Fundacja Servire Veritati
2020-01-01
2020-01-01

Tradycyjne rady dla kobiet, nie polecam jeśli ktoś woli bardziej nowoczesne podejście. Mi jako osobie wierzącej praktykującej książka bardzo się podobała

Czas płynie ospałym nurtem, a wraz z nim znikają z horyzontu kolejne pokolenia... Zmieniają się mody, przepoczwarzają idee, lecz esencja mądrości pozostaje niewzruszona... Czyli... Z miłością o miłości przekazane przez matkę córce... Ku pokrzepieniu.

Autorka "Rad dla córki" Zofia z Czartoryskich Zamoyska napisała je dla swojej córki Jadwigi z Zamoyskich Sapieżyny, a ta z kolei przekazała je swojej bratanicy Marii córki Augusta Zamoyskiego... i tak dalej Rady przechodziły do kolejnych młodych kobiet. Niech nas nie onieśmielą te arystokratyczne początki. Rady to piękna książeczka, mądra, przepojona miłością i troską matki chcącej pokazać swojej córce, na nowej drodze życia, co jest ważne i wartościowe. Czyta się wspaniale bo książeczka jest bardzo serdeczna i napisana pięknym językiem. Ja dostałam ją od swojej Mamy :)

• XBiblio łopaciński
  • Przeczytane 2021
  • Pozostawiły we mnie trwały ślad
  • Nauki społeczne

Dodaj cytat z książki Rady dla córki