Smak dymu

Okładka książki Smak dymu
Anna Trojanowska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Piołun na zapomnienie (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Piołun na zapomnienie (tom 2)
Zysk i S-ka
2020-09-29
2020-09-29
9788382020311
literatura polska powieść historyczna apteka miłość Syberia romans powieśc obyczajowa obyczajowe

Na półkach: , , , , ,

Warszawa.
Słuchałam przez cały marzec i kwiecień i sprawiało mi to ogromną przyjemność. Autorka ma wielki talent, książka jest bardzo lekko ale i intrygująco napisana. Bardzo polubiłam Leę i jej dość beztroski stosunek do życia. Lubiłam wraz z nią podróżować po Warszawie: po starówce, Pradze z ulicą Stalową na czele. Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia postaci. Mam wielką nadzieję, że powstaną kolejne części.

Warszawa.

Historia wzruszająca chwyciła mnie za serce głęboko,urzekła mnie powieść obyczajowa z każdą stroną książki ciekawiła mnie,wciągała niesamowicie,zatraciłam się w niej,takie książki to lubię szczególnie poczytać,zachwyca,czaruje swym słowem autorka Anna Trojanowska ciekawym,ładnym piórem pisze,przepięknie napisana książka.
Bohaterowie bardzo dobrzy,wspaniali,zakochałam się w tej książce.
Porywała mnie każda strona powieści historycznej,odbiór dobry miałam mnóstwo emocji silnych,życiowych posiada książka,wzruszeń dostarczyła mi i zakończenie zaskakujące było.
Z przyjemnością czytałam tą piękną,znakomitą i wspaniałą powieść.

Bohaterowie bardzo dobrzy,wspaniali,zakochałam się w...

Trafiłam na tom drugi, nim jeszcze przeczytałam tom pierwszy. Mimo tego, że znam zakończenie tej historii chętnie sięgnę po tom pierwszy. Świetnie napisana powieść, niebanalne dialogi i ciekawie poprowadzona fabuła. Błyskotliwa, niebanalna książka ukazująca realia życia w okresie tuż przed i w trakcie pierwszej wojny światowej.

Dzień dobry, chciałbym ogłosić iż mimo tego że sama książka jest ciekawa to dalej nie wiem jak smakuje dym >:(
Pozrawiam

Pozrawiam

Mimo tego, że nie czytałam I tomu tej serii, nie przeszkadzało mi to w jej odbiorze. Bardzo przyjemnie opowiedziana historia Lei, kobiety z jednej strony silnej i niezależnej, a z drugiej słabej i zagubionej gdy traci wsparcie bliskich jej osób. Świetnie nakreslone tło historyczne, ukazanie życia Polaków i nie tylko w trakcie I WŚ I wojny bolszewickiej.

Na półkach: , , , ,

II tom cyklu "Piołun na zapomnienie" jest równie ciekawy jak pierwszy, a może nawet bardziej, z uwagi na tło historyczne. I wojna światowa, a potem wojna bolszewicka. Życie głównej bohaterki Lei wydaje się juź ułożone, co powinno dac jej poczucie spokoju i spełnienia. Nic bardziej mylnego. Ona wciąż czuje się samotna i wciąż ma ochotę na coś nowego, ciągle gdzieś ją gna. I dalej w tle tajemnice z przeszłości. To powieść o ludzkich dramatach, z silną postacią kobiecą, jaką jest głowna bohaterka. Ciekawa historia od ktorej ciężko się oderwać. Mnie akurat podobają się napisane w tym stylu powieści.

Sięgnęłam po drugi tom i nie zawiodłam się.Przygody Lei poniosły mnie w świat mojego pradziadka,który zginął na Syberii i nigdy go nie odnaleziono...Myślę,że w tej cudnej powieści każdy może odnaleźć cząstkę siebie.

Ta książka, dość niespodziewanie, okazała się być jedną z najważniejszych w moim życiu. Po raz pierwszy bowiem pozwoliłam sobie nie dokończyć lektury i czuję się z tym doskonale. Zbyt wiele jest dobrych książek, których i tak się nie zdąży przeczytać, żeby tkwić wbrew sobie nad powieścią mdłą, przegadaną, która nie pozostawia po sobie absolutnie nic.

No, no, no! Spodziewałam się, że dalsze losy Lei będą burzliwe i zaskakujące, ale nie myślałam, że aż tak. Niczego w tej książce nie sposób przewidzieć. Fabuła jest bardzo plastyczna, co chwilę pojawia się w niej coś nowego, coś co zadziwia i niespodziewanie zmienia kierunek akcji. Jest tu wiele tajemnic i niedomówień, które wprowadzają w życie bohaterów mnóstwo zawirowań. Sami bohaterowie są postaciami wielowymiarowymi, a niektórych do samego końca nie można rozgryźć. Cała historia opisana jest ładnym, barwnym językiem, mocno oddziałującym na wyobraźnię. Każdą rzecz, o której czytamy, odczuwamy wszystkimi zmysłami. Czujemy zapach ziół zbieranych przez Leę, a przed oczami mamy piękno łąk, lasów, pól, mokradeł. Przemieszczając się razem z bohaterami po ulicach dawnej Warszawy, będąc z nimi w jej najróżniejszych zaułkach, dostrzegamy piękno oraz klimat tego miasta. Każde miejsce, w którym gościmy ma swój zapach, swój charakter, a to bardzo mocno urealnia fabułę. Dzięki temu, możemy delektować się wrażeniem własnej obecności w tamtych miejscach, poznając przy tym mentalność i kulturę pokolenia żyjącego w drugiej dekadzie XX wieku. Czytając, możemy też poznać nieco historii naszego kraju, na tle której autorka stworzyła tę powieść.

Krótko mówiąc, „Smak dymu” jest wspaniałą kontynuacją poprzedniej części zatytułowanej „Piołun na zapomnienie”. Ta wielowątkowa i niezwykle wciągająca lektura liczy sobie blisko 700 stron, ale w ogóle tej objętości nie czuć. Bardzo szybko się czyta i trudno się od książki oderwać. Gratulacje dla autorki za zdolności pisarskie. Za wyobraźnię, bogaty język i umiejętność przelewania myśli na papier. Pozwoliło to na stworzenie wspaniałego dzieła, którego czytanie to sama przyjemność. Gorąco polecam!

Bardzo dobra kontynuacja - Trojanowska potrafi opisać codzienność życia i wpleść w opowieść życiowe zwroty akcji.

Anna Trojanowska Smak dymu Zobacz więcej