Nie wiesz wszystkiego

Wyróżniona opinia i

Nie wiesz wszystkiego

przeczytanych książek 775 napisanych opinii 196

Temat poruszony przez autora jest zatrważający, ale jego lekkie pióro sprawiło, że pochłonęłam książkę w kilka godzin. Czytając powieść, nie można nie zwrócić uwagi, że dzisiejsi nastolatkowie mają "przesrane". Moss poruszył bardzo ciężką i ważną kwestię, uważam że książkę powinni przeczytać wszyscy rodzice dorastających dzieci. Zakończenie było zaskakujące. Gorąco polecam, to jedna z lepszych książek które ostatnio przeczytałam...

"Nie wiesz wszystkiego" to opowieść o grupie licealistów oraz osób z ich otoczenia, którzy skrywają tajemnice pod najróżniejszymi przyjętymi pozami i pozorami.

Uczniami prestiżowego warszawskiego Liceum Freuda wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Alan popularny nastolatek w szkole, kapitan drużyny siatkówki, podziwiany i lubiany przez rówieśników, oraz Otylia wycofana dziewczyna, niedoszła samobójczyni, traktowana przez innych jako "wyrzutek". Dwie różne osoby, dwa różne środowiska, więc dlaczego popełnili razem samobójstwo? Co ich skłoniło do popełnienia tego czynu?
🔸
Chyba nie ma tutaj osoby, która nie czytała tej serii, bądź o niej nie słyszała. "Nie wiesz wszystkiego" to książka o młodzieży, która zmaga się z wieloma problemami, niezauważanymi przez rodziców. Nastolatkowie pozostawieni są sami sobie, a to najczęściej nie kończy się dla nich za dobrze. Brak akceptacji ze strony rówieśników, odtrącenie, szykanowanie, z tym borykają się uczniowie większości szkół. Po prostu seria o Liceum Freuda poświęcona jest problemom współczesnej młodzieży i pokazuje, że nawet zwykli nastolatkowie mogą mieć trudności i kłopoty.
🔸
Książki Marcela czytają się same i chociaż ma on lekkie pióro, to porusza w swoich historiach wiele trudnych tematów, o których niestety mówi się mało. Zostały poruszone tutaj tematy, depresji, gwałtu, czy homoseksualizmu. Autor historie opowiedział z perspektywy kilku osób, dzięki temu poznajemy ich życie i problemy, z którymi muszą się zmierzać. Utożsamiamy się z każdym bohaterem z osobna, tym samym możemy wejść w jego życie i wczuć się w emocje jemu towarzyszące. Z pewnością autor lubi szokować czytelników swoimi powieściami, co już nie raz pokazał, tym razem nie było inaczej, czytając nie sposób było odciagnąć się od książki. Kto jeszcze nie poznał tej serii, to bardzo Wam polecam🔥
Historia napisana z przesłaniem, aby nikogo nie oceniać po okładce.

Dwoje uczniów, Otylia i Alan, prestiżowego liceum Warszawskiego popełnia samobójstwo. Wszyscy uczniowie są w szoku i próbują zrozumieć co się stało. Dlaczego Otylia, dziewczyna, która jest szkolnym wyrzutkiem zostaje znaleziona martwa razem z Alanem, jednym z najpopularniejszych uczniów w szkole? Marta, najlepsza przyjaciółka Otylii nie wierzy w to, że byłaby ona skłonna popełnić samobójstwo i próbuję dociec co się właściwie stało. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest czarno-białe, a wielu uczniów w szkole ma swoje małe i duże sekrety. Kadra nauczycielska nie pozostaje w tyle, wśród nauczycieli jest również wiele tajemnic i niedopowiedzeń. Każdy skrywa jakiś sekret. Czy Marta odkryje prawdę i dowie się co się faktycznie wydarzyło?

Bardzo wciągający thriller, którego akcja rozgrywa się w prestiżowym liceum. Bohaterami powieści są głównie uczniowie oraz nauczyciele szkoły. Fabuła jest poprowadzona w taki sposób, że nie sposób oderwać się od lektury. Poznajemy kilka postaci, a każda z nich posiada sekret, którego wyjście na jaw mogłoby zmienić ich życie na gorsze. Tylko czy faktycznie jesteśmy w stanie utrzymać długo nasze tajemnice? A w tej książce dzieje się naprawdę dużo. Poruszane są również ciężkie i trudne tematy, z którymi borykają się młodzi ludzie. A wszystko otoczone tajemnicą i niepokojem. Spodziewałam się nieco innego zakończenia. Czy takie zakończenie jest dla mnie satysfakcjonujące? Szczerze mówiąc nie wiem, mam mieszane uczucia. Jednak jako całość książka jest naprawdę dobra.

Jedna z lepszych książek Mosa. Mega wciągająca, nie tylko dla nastolatków i Young adults

Podejrzewam, że mogę być jedyną osobą, która jeszcze nie czytała tej serii.

Prestiżowe liceum w Warszawie, o którym robi się głośno, gdyż ginie dwoje uczniów. Otylia, uchodziła w szkole za odludka, za kogoś kto zupełnie tam nie pasował, już raz próbowała popełnić samobójstwo. Alan, znany i lubiany przez wszystkich uczeń, który był kapitanem drużyny siatkówki. Niby się nie znali, a jednak razem znaleźli się na dachu jednego z budynków i razem skoczyli.

Jest tylko jedna z uczennic, która nie wierzy w zasłyszane plotki. Nie jest w stanie uwierzyć by to Otylia nakłoniła Alana do samobójstwa. Marta przyjaciółka dziewczyny, która skoczyła, nie spocznie dopóki nie odkryje prawdy. Co tam się tak naprawdę wydarzyło.

Pewnego dnia pojawia się wiadomość, od kogoś kto zna prawdę i chce ją wyjawić jednak na własnych zasadach.

Czy Otylia naprawdę nakłoniła Alana do skoku? Czy Marta odkryje prawdę, co tak naprawdę się stało? Kto stoi za tajemniczymi liścikami?

Zwlekałam z tą książką autora i zwlekałam. Ogólnie z kryminałami Marcela Mossa, jakoś było mi nie po drodze. Widziałam wiele pozytywnych opinii i zachwyty czytelników gdy tylko pojawiała się kolejna część. Na co ja czekałam zupełnie nie wiem. Wiem jedno, że jak najszybciej muszę nadrobić kolejne części.

Ta historia była naprawdę świetna. Prestiżowe liceum i dwoje samobójców. Książka jest moim zdaniem bardzo na czasie. Coraz więcej nastolatków dąży do tego by być na topie. Oczywiście nie wszyscy, są też takie osoby jak Marta, które najchętniej pozostałyby niezauważone.

Autor porusza masę naprawdę trudnych tematów, zaczynając od hejtu, po nękanie, czy wykorzystywanie seksualne, a kończąc na samobójstwie. W dzisiejszych czasach młodzież wydaje się być bardziej świadoma, a jednak nie przeszkadza to w osądzaniu i dokuczaniu innym. W dalszym ciągu mam wrażenie, że istnieje przeświadczenie, skoro mam pieniądze, to muszę mieć to co chce.

Tak się zastanawiam i dochodzę do wniosku, że kiedyś nie było takich problemów, albo to ja nie obracałam się w takim gronie i byłam chowana pod kamieniem. Gdy ja byłam w wieku głównych bohaterów nie było mowy, że ktoś ma depresję, nie znam też osób, które w wieku nastoletnim z mojego rocznika chodziłyby do psychologa, ok może pojedyncze przypadki. Z jednej strony dobrze, że młodzież jest świadoma wielu spraw, jednak z drugiej jest to przerażające, w którą stronę to wszytsko zmierza. Dochodzę do wniosku, że nie chce by moje dzieciaczki dorastały.

Co do książki czyta się ją szybko i lekko. Autor potrafi w takim stopniu zaciekawić czytelnika, że ten nie jest wstanie oderwać się od lektury.

Mówiąc, że zakończenie mnie zaskoczyło, skamlałabym ono sprawiło, że wmurowało mnie w fotel. Gratulacje dla Marcela Mossa za to, że potrafi tak wyprowadzić czytelnika w pole. Jeśli są jeszcze wśród was osoby, które nie czytały tej serii to gorąco was zachęcam.

Podejrzewam, że mogę być jedyną osobą, która jeszcze nie czytała tej serii.

Kolejna pozycja autora, która wywołała we mnie mnóstwo skrajnych emocji. Pierwszy tom serii o prestiżowym warszawskim Liceum Freuda, uważanym za jedną z lepszych szkół średnich w Warszawie.

Świetny thriller psychologiczny, wciągający i poruszający od pierwszej do ostatniej strony.

Autor funduje nam bardzo mocny początek co wprowadza nas w mroczny klimat wydarzeń.
Dwoje uczniów, Otylia i Alan zostają znalezieni martwi po tym jak w nocy spadli z dachu opuszczonej hali. Okazało się, że targnęli się na swoje życie.
Uczniowie i nauczyciele są wstrząśnięci. Zastanawiają się co się stało i co pchnęło ich do takiego czynu. Jedna z nauczycielek wraz z uczennicą próbują dowiedzieć się więcej…

Autor pokazuje nam tą historię w kilku liniach czasowych. Przed i po tragedii. Opowiadana jest z perspektywy różnych osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z Otylia i Alanem, jak również ich samych.

Książka porusza bardzo ważne kwestie dotyczące problemów nastolatków. Tutaj nie ma miejsca na słodkie, beztroskie czasy nastoletnie, które wspomina się z uśmiechem na twarzy. Tutaj znajdziemy dramaty, załamania, traumy, brak akceptacji, brak zaangażowania dorosłych w życie swoich dzieci.
Jako mama nastolatek, bardzo cieszę się, że trafiłam na tą książkę i uważam ją za bardzo wartościową.

Autor świetnie wszedł w umysły nastolatków i przedstawił nam wydarzenia z ich perspektywy w sposób mistrzowski.
Każdy bohater książki opowiedział swoją historię w sposób dokładny, ale bez zbędnych zapychaczy.
Oczywiście, jak na Mossa przystało, było kilka momentów, które bardzo mnie zaskoczyły i wywróciły moją teorię do góry nogami.
Mocne i zaskakujące zakończenie postawiło kropkę nad i całej historii.

Kolejne spotkanie z Autorem było zdecydowanie udane i na pewno sięgnę po kolejne pozycje.
A Wam szczerze polecam tą pozycję.

Dwoje...

Rewelacyjna książka, poruszająca istotne tematy z jakimi musi się mierzyć współczesna młodzież. Jednocześnie znakomite otwarcie cyklu ,,Liceum Freuda''.

Marcel jak zawsze porusza tematy które są na czasie i nie są łatwe... tym razem opisuje sytuacje nastolatków, z czym się borykają: prześladowanie, przemoc fizyczna i psychiczna, depresja, brak zrozumienia ze strony rówieśników jak i dorosłych, samobójstwo, gwałt... Jest sporo wątków które jak się okazuje łącza się w całość, a zakończenie naprawdę szokuje i rozwala i... zmusza do refleksji... ciąg dalszy nastąpi... jestem bardzo ciekawa jak ta historia potoczy się dalej... tytuł #niewieszwszystkiego idealnie odzwierciedla to co jest w niej opisane...

polecam wszystkim żeby przeczytali tą książkę bez względu na wiek...

Ogromny plus za język. Lekki, przyjemny. Zgrabne zdania, tworzą zgrabne opisy, dzięki czemu, czytelnik płynie przez opowiadaną historię. Sama historia nie jest odkrywcza, temat znany i przerabiany przez lata na wiele sposobów i przez wielu autorów oraz reżyserów. Mam jednak wrażenie, że tematyka szkolnej (licealnej) młodzieży wciąż pozostaje na topie i ciężko spierdzielić tak wdzięczny temat. Zresztą, przygody, rozterki, większe i mniejsze miłostki młodzieży,czy problem akceptacji lub jej braku wśród rówieśników bronią się po prostu same. Taki fenomen szkolnego środowiska.
Lekka intryga, problemy osobiste nauczycieli, hierarchia wśród uczniów. Wszystko dobrze dograne w czasie, a każdy rozdział jest jak puzzel. Sam pozostaje bez większego znaczenia, ale dopasowany do drugiego... Zaczyna współtworzyć niezwykle ciekawy obraz.