The Wizard of Oz

Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pozycja wręcz legendarna! Czytajmy ją dzieciom aby miały choć częściowo takie dzieciństwo jak my. Historia o przyjaźni i magii rozgrywająca się w fantastycznej krainie. Kultowa już scena cyklonu który porywa dom głównej bohaterki i przenosi go do fantastycznego świata pełnego dziwów...Całość może i naiwna ale jakże piękna! To się nazywa sentyment! Polecam!

Urocza historia. Fakt, że trochę naiwna, ale idealna dla dzieci.

książka dzieciństwa . Z pomysłem i dreszczykiem emocji

Króciutka ksiazka z dziecinstwa. Dzisiaj nie robi juz tak dobrego wrazenia, ale male dzieci na pewno zabierze do swiata wyobrazni, do Oz. Jest to pozycja, ktora smialo mozna czytac malym szkrabom. Siegnalem po nia dawno temu po obejrzeniu filmu

Na półkach: , , , , ,

W końcu przeczytałam książkę, która już wielokrotnie była adaptowana filmowo. I w końcu mogę powiedzieć, że wiem, o co w tym chodzi ;-)
Cieszy mnie przeczytanie "Czarnoksiężnika z krainy Oz" tym bardziej, że to w końcu kultowy tytuł, kultowe postaci i po prostu jedna z klasycznych pozycji w literaturze. Mogę powiedzieć jedno - dość banalna fabuła (zwłaszcza to, jak Dorotka...

Czarnoksiężnik z Krainy Oz każdemu z nas przypomina czasy dzieciństwa.
Czytając tę książkę mogłam raz jeszcze poczuć beztroskę i magiczny świat Dorotki z Kansas.
Ponadto, zagłębiając się w lekturze, uświadamiamy sobie jak wiele życiowych wskazówek umknęło nam kilkanaście lat temu, kiedy po raz pierwszy sięgaliśmy po tę pozycję.

Możliwe, że po prostu nie jestem docelowym odbiorcą tej pozycji i dlatego nie trafiło to jakoś szczególnie do mojego serca.

Przez pierwszą połowę książki się zastanawiałam czy dzieci z końca XIX wieku były aż tak naiwne by łykać tą opowieść.
Bezrozumny strach, który wymyśla wyjście z każdej opresji.
Drwal bez serca który płacze nad rozdeptanym chrząszczem i tchórzliwy...

Na półkach: , , , , ,

Błękit lśni
To jest kraj
Gdzie spełniają się
Twe dziecięce sny..."

Okres kwarantanny pozwala odkrywać w człowieku pokłady nowych możliwości i chęci.
Współpraca zdalnych zajęć z moimi podopiecznymi, osoby z niepełnosprawnością intelektualną...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mała Dorotka w magiczny sposób przenosi się do zielonej, pełnej kwiatów i słońca krainy. Mimo uroku tego miejsca, jedyne czego pragnie dziewczynka, to powrót do domu. W spełnieniu jej marzenia pomóc może Oz - wielki czarnoksiężnik, który rządzi całą krainą. Ubrana w Srebrne Trzewiki, Dorotka udaje się na spotkanie z czarodziejem. Po drodze spotyka Stracha na Wróble,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wrażenie, że powieść ta w Polsce jest niezbyt popularna. A szkoda.

1 823
  • Dzieciństwo