Bezludna wyspa

Maciej Potulny
thriller młodzieżowy zagadka władca much

Wyróżniona opinia i

Bezludna wyspa

„Bezludna wyspa” autorstwa A.M. Bennet to jeden z największych literackich koszmarków, jakie przyszło mi kiedykolwiek czytać. Porównanie tej książki do „Władcy much” Goldinga uważam za całkowite nieporozumienie i próbę żerowania na wielkości tego klasyka. A to co się w tej książce „odfabułowało” to jakiś kosmos i pokaz totalnego artystycznego odjechania, które nie ma nic...

Co zabrałbyś na bezludną wyspę?

Do „Bezludnej Wyspy” skusiła mnie okładka. Słuchajcie zielony to jeden z kolorów, który uwielbiam, a kiedy dodamy do tego odrobinę czerni i czerwień to już w ogóle wychodzi miód i orzeszki. Sięgnęłam po „Bezludną Wyspę” i, jak mam być szczera to nie wiem,...

Początek książki zapowiadał się nieźle - rozbitkowie na bezludnej wyspie, do tego nieszczególnie darzący się sympatią. Miałam nadzieję na trochę brutalniejszą akcję. Jednak minęła połowa, a to co zaczęło się tam dziać spowodowało, że nie wiedziałam czy się śmiać, czy płakać, zwłaszcza przez zachowanie Linka. Sam główny bohater, a zarazem narrator, zachowuje się jak...

Zaczyna się ekstra intrygująco, potem trochę spada i po prostu zaczyna się robić lekko irytująca i wiem, że ten zabieg jest celowy, jednak przez moment pojawiła się w mojej głowie myśl "będzie DNF" . Po prostu główny bohater, który opowiada tą historię, jest w na pewnym etapie powieści tak nie do zniesienia, że niesmak pozostawał ze mną do końca książki.
Dodatkowa...

Bezludna wyspa trzyma w klimacie niepewności, warto przeczytać. Polecam dla młodzieży, którzy lubią książki z dreszczykiem.

Bohaterowie świetnie wykreowani. Styl przyjemny, dzięki czemu szybko mi się czytało tę książkę.

Link przeprowadza się z Ameryki do Wielkiej Brytanii. Wcześniej nauczali go rodzice, a w nowym krają chcą, by ten zaczął chodzić do normalnej szkoły. Trafia do placówki, gdzie chodzą dzieci nauczycieli czy wykładowców. Od dziwo nie jest tam najważniejsza wiedza ucznia, a jego osiągnięcia sportowe. Link jako nerd, z którego sam się uważa, wypada najgorzej podczas zadań...

Wiele było momentów, kiedy chciała odłożyć tę książkę z frustracji albo nawet wyrzucić ją przez okno i obsmarować jak bardzo jest zła a główny bohater to psychopata. Dobrze, że tego nie zrobiłam bo zakończenie zmienia wszystko. I mimo, że jest nieprawdopodobne, warto przeczytać.

Linkoln Selkirk jest typowym nerdem - oczytany, o ogromnej wiedzy ogólnej, wyśmiewany i nielubiany w szkole. Znalazł się tam w wyniku decyzji rodziców - naukowców-psychologów. Otrzymali pracę w Oksfordzie i zapisali syna do szkoły w Osney. Placówki, w której najważniejszy był sport. Zrobili tak, bo dzieci naukowców miały tam niskie czesne.
Linkoln przez trzy lata daje się...

Czyta się szybko i przyjemnie i choć jest kilka głupich błędów ( np. będąc boso jedna z postaci porusza palcami w butach) to całość jest jednak naprawdę fajna a zakończenie choć po części przewidziałam to i tak zaskoczyło.
Polecam serdecznie.

Dyskusje