Siła przeznaczenia

Replika
2020-09-29
2020-09-29
literatura polska

Książka opowiada o życiu dwóch dziewczyn które przyjaźniły się w czasach szkolynych,od tych najmłodszych.nawet teraz mając prawie 30lat przyjaźnią się i wyjeżdżają wspólnie na wakacje do Anglii do cioci Basi.ksiazka opowiada jak silna może być przyjaźń międzyludzka trochę jakie mogą być skutki tej przyjaźni.Natalia przypadkowo poznaje Alexa z którym później się widuje oraz z jego córką która ma zespół Downa.
Czy choroba córki i zamartwianie się Marceliny stanie na drodze do szczęścia Natalii?
Warto książkę przeczytać,polecam.

Historia wzruszająca bardzo,interesująca opowiada o Natalii kobiecie,która po wielkim zawodzie miłosnym,po tym jak zranił ją i zostawił mężczyzna, zdecydowana jest że razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Marcelą spędzić chce wakacje w pięknym i urokliwym angielskim miasteczku Henley-on Thames.
Ma nadzieję,że będąc tam uda siejej wyleczyć złamane serce i nabrać sił przed czekającą ją nową ważną pracą.
A przyjaciółka jej Marcela znajduje się w nie najlepszym momencie życia,wraz ze swoim stałym mężem od wielu już starają się o dziecko.
Pewnego dnia na drodze dwóch kobiet stają przystojny,szarmancki weterynarz i urocza,słodka dziewczynka z zespołem Downa bardzo chora i również Natalii uwielbiający kąpiele wodne w Tamizie piękny labrador to wszystko rozpoczyna się zmieniać. Nagle przypadkowe spotkanie tych osób,to doprowadza bohaterów powieści do pięknych miejsc.
Opowieść zachwyciła mnie,porusza i wzrusza czytając autorka przekazała mnóstwo emocji ciekawych,prawdziwych,bardzo zaciekawiła mnie książka,niesamowite wrażenia były zawarte w książce,styl pisania I pióro autorki wspaniałe,bardzo dobre.
Przyjemnym,ładnym językiem napisała swoją własną książkę,czyta się super.
Oczarowana jestem książką i to zadowolona,że miałam możliwość przeczytania,porywała i wciągała mnie przez każdy rozdział książki płynęłam przez tę książkę.
Dużo się działo w lekturze,trudno było się oderwać od czytania.
Bohaterki cudowne,życzliwe i serdeczne od początku je polubiłam.
Autorka zaserwowała mi ciekawą,wspaniałą podróż,gdzie przeniosłam się do Anglii do uroczego,miłego miasteczka podróżowałam z przyjaciółkami tej książki.
Pierwsze spotkanie z tą autorką doskonałą,świetną i jej powieść obyczajowa przypadła mi do gustu skradła me serce,zaskoczyła mnie pozytywnie bardzo i chwyciła mnie głęboko za serce.
Cudowna,super i piękna książka.

Przeczytałam „Cuda Cichej Nocy” tej samej autorki i postanowiłam sięgnąć też i po tą lekturę jeszcze przed świetami. Powiem jedno. Jest świetna🙂👍. Polecam wszystkim, którzy lubią literaturę obyczajową

Nie dla mnie ta pozycja

Nie dla mnie ta pozycja

Mega pozytywna książka o sile uczuć. Dającą nadzieję i radość z czytania.

Mega pozytywna książka o sile uczuć. Dającą nadzieję i radość z czytania.

Książka o przyjaźni i miłości. Losy Natalii wciągają od pierwszych stron. Bardzo miło się czyta. Chętnie jeszcze do niej wrócę.

Książka ta nie wciągnęła mnie na tyle, abym przeczytała ją w jeden dzień. Nie jest też zła, dlatego nikogo nie odwodzę od jej lektury. Autorka poruszyła bardzo dużo problemów społecznych- tych mniej lub bardziej kontrowersyjnych. Mamy tu bowiem opis świata dziecka z zespołem Downa, opiekę z psem asystującym, związek homoseksualny kobiet, ich starania o dziecko, a także problemy związane z in-vitro. Jak dla mnie, tych problemów było troszkę za dużo w jednej książce, ale taki był chyba zamysł autorki, Czy dobrze na nim wyszła? Ja myślę, że owe problemy mogła nieco rozłożyć w innych powieściach, bo trochę przytłacza nimi czytelnika.
Natalia i Marcelina to dwie przyjaciółki, obie z własnymi problemami. Marcelina bardzo chce mieć dziecko, a raczej jej mąż bardzo na nie naciska. Niestety, wszelkie problemy zapłodnienia metodą in-vitro nie przynoszą niczego dobrego. Natalia zaś to kobieta, która nie potrafi stworzyć szczęśliwego związku, marzy też o pracy tłumacza symultanicznego. Pewnego dnia kobiety decydują się na wyjazd do Anglii, konkretnie do ciotki Natalii. Tam to właśnie Natalia pozna przystojnego weterynarza Alexa i jego chorą córeczkę Suzie. Czy Natalia zaakceptuje córeczkę Alexa, a może będzie z nim z litości? Przeczytajcie, dowiecie się wszystkiego.
Książka naprawdę nie jest zła, jej treść daje dużo do myślenia. Gdyby jednak autorka nieco "podzieliła" zawarte w nich problemy, na pewno czytałabym ją z większym zapałem.

Bardzo dobrze napisana powieść z dobrze nakreślonymi postaciami (również drugoplanowymi). Czytelnik ma wrażenie jakby dosłownie znał bohaterów od dawna. Poruszane w niej są ciężkie tematy, a wątek romantyczny nie jest banalny (główna bohaterka to silna kobieta a nie lelum polelum która czeka na księcia z bajki). No ja polecam.

Spędziłam z tą uroczą historią dwa jesienne wieczory, pozwalając na zawładnięcie moimi emocjami, które naznaczone były zarówno śmiechem, wzruszeniem, smutkiem a nawet frustracją. Autorka stworzyła historię zbudowaną na kilku wątkach, które łączą się ze sobą, przeplatają i uzupełniają, dając bogactwo różnorodnych postaci i sytuacji. Przy okazji porusza kilka ważnych zagadnień, takie jak in vitro, związki homoseksualne czy choroba Downa sprawiają wielu osobom problem z akceptacją. Na zespół Downa choruje córeczka Alexa Butlera, przystojnego lekarza weterynarii, który z tego powodu jest sam i nie liczy na to, że znajdzie kogoś, kto pokocha nie tylko jego ale też małą Suzie.

„Siła przeznaczenia” to lekka, wzruszająca opowieść o miłości, jej różnych obliczach, wartościach ważnych dla pielęgnowania przyjaźni i wzajemnych relacji. Uważam, że to bardzo udany debiut młodej pisarki, która potrafi stworzyć niebanalną historię, umiejętnie żonglując emocjami, pozostawiając po sobie nutkę refleksji i wzruszenia. Zwraca w niej uwagę na kwestię zaufania w związku, szczerości i nie wyciąganiu pochopnych wniosków ale też pokonywaniu demonów przeszłości, które nie pozwalają otworzyć się na drugiego człowieka. To także opowieść o tworzeniu swojej przyszłości tu i teraz, docenianiu przeżywanej chwili oraz ścieżkach przeznaczenia, które zawsze doprowadzają do celu. Wystarczy tylko zaufać temu, co niesie życie.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/11/677-sia-przeznaczenia.html

Piękna, wzruszająca, prawdziwa.

Piękna, wzruszająca, prawdziwa.