Wesela nie będzie!

Okładka książki Wesela nie będzie!
Małgorzata Starosta Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Pruskie baby (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Pruskie baby (tom 2)
Wydawnictwo Vectra
2020-08-01
2020-08-01

więcej Więcej

Polubiłam styl autorki od pierwszego tomu, Pruskie baby. Niektórym może się on nie spodobać, szczególnie namiętne zdrabnianie imion wszystkich bohaterów (łącznie z czarnymi charakterami) . Jednak jeśli przyjmie się, że autorka wybierając taką konwencję puszcza do nas oko i nastawimy się na rozrywkę w czystej formie to będziemy się świetnie bawić. Widać też w stylu autorki...

Edyta miała prosty plan rozwieść się z Rafałem, sprzedać mieszkanie, a następnie wrócić na Podlasie. Ale najpierw czeka ją jeszcze wieczór panieński Magdusi. W planach mają wspólny weekend w Szklarskiej Porębie. Jedna z nich niestety nie dociera na miejsca, a do tego w tym samym czasie zostają znalezione zwłoki kobiety. Przez co drogi Edyty i Sierżant Bączka znowu się...

Nie rozumiem zachwytów i wysokich not dla tej książki. Może nie potrafię docenić tego typu narracji i humoru. Całość mogę określić jednym słowem. INFANTYLNA.

Ani zabawna, ani zaskakująca ani tym bardziej zachwycająca.

R E W E L A C J A !

Przyjemnie się czyta. Echa książek Joanny Chmielewskiej podnoszą wartość lektury. Akcja wartka i spójna, bohaterowie bardzo starannie opisani, nie sposób ich nie polubić. Oczywiście nie wszyscy zasługują na zbyt długie goszczenie na kartach, charakterki tak opisane, że rozumiem dlaczego!

To jest dobre ,ba to jest świetne.Humor,dowcip.Lekki język.
Pełen relaks przy czytyaniu.Uśmiech mimo,fatalnego dnia.Murowany.
A wątek zbrodnii idealny.Teraz czytam tom 3.

"No trudno, co zrobić. Trzeba zamknąć przeszłość w szkatułce i ruszyć z kopyta ku nowemu."

Plan Edyty był prosty: rozwieść się z Rafałem, spakować manatki i wrócić na Podlasie. Najpierw jednak należy pożegnać stan wolny Magdusi. Kiedy znika Andzia, a w Szklarskiej Porębie zostają znalezione zwłoki, drogi Edyty Prusko i sierżanta Bączka ponownie się krzyżują....

Ciag dalszy kontynuacji "Pruskich Bab"drugi tom bardziej mi podobal,to komedia,kryminal z watkami kryminalnymi.
Ja czytalam ksiazke z usmiechem na twarzy,mnostwo humoru,szalonej akcji,trzymala mnie bardzo w napieciy.
Zabawna,ciepla,super ksiazka.

Po przyjemnym, ciepłym pierwszym tomie oczekiwałam podobnej lekkiej rozrywki w drugim tomie, niestety bardzo się rozczarowałam. Książkę skończyłam z trudem, rodzinny humor gdzieś zaginął na rzecz słabych żartów, czasami z domieszką seksizmu i rasizmu. Rozmowy dorosłych kobiet które zwracają się do siebie cały czas zdrobnieniami były bardzo infantylne.

• 2021
  • Legimi
  • 2020
  • 2020
  • Ebook
  • Przeczytane w 2021

Dodaj cytat z książki Wesela nie będzie!