Okładka książki Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców
Mark Brake Wydawnictwo: Znak Literanova film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
The Science of The Big Bang Theory: What America's Favorite Sitcom Can Teach You about Physics, Flags, and the Idiosyncrasies of Scientists
Znak Literanova
2020-08-24
2020-08-24
Jacek Konieczny

rzeczytałam także "spostrzeżenia" autora nt. mojego ukochanego serialu Teoria Wielkiego Wybuchu.
Niektóre tematy dość ciekawe, ale czy bym komuś poleciła? Chyba nieee 😊 to już dla tych, którzy mają naprawdę nadmiar czas do lekkiego zmarnowania 😁

Inne opinie dostępne również na:

Jako fanka serialu i nauk ścisłych polecam każdemu. To książka popularno-naukowa napisana w przystępny sposób z licznymi odniesieniami do popkultury.

Teoria Wielkiego Podrywu, Big Bang Theory to jeden z moich ulubionych seriali, do którego z chęcią przysiadam, żeby wejść do świata głównych bohaterów. W serialu często poruszane są tematy, które nawiązują do teorii fizycznych, astronomicznych czy biograficznych i nie zawsze wiadomo dlaczego dany temat został poruszony. W książce tej znajdziemy opis wielu takich zagadnień...

Przepraszam bardzo, czy w tytule jest „Teoria Wielkiego Podrywu”? No oczywiście, że poleciałam na tytuł. No dobra, opis książki też mnie zainteresował ;) Tak, książkoholicy bywają zaślepieni :) Rzeczywiście są tutaj nawiązania do serialu, tylko że chyba spodziewałam się, że kwestie poruszane w serialu będą bardziej rozbudowane, a nie tylko wspomniane. Odcinki serialu, czy...

Super pozycja dla osób, które są fanami seriali The Big Bang Theory i interesują się chociaż trochę zagadnieniami ze świata fizyki i chemii. Mnie osobiście bardzo spodobały się różne ciekawostki naukowe, które przez lata przewijały się w serialu. Aczkolwiek jeśli kogoś choć trochę nie interesuje "naukowy bełkot" to myślę, że ta pozycja nie jest dla niego.

Liczyłam na studium serialowych sytuacji i naukowych faktów pojawiających się w serialu, tymczasem autor na siłę wplata jakiś moment serialu, by zupełnie od tego tematu odbiec. Wiele wątków "teorii" bardzo mnie ciekawi, mam wrażenie że można było napisać super książkę na ten temat, tymczasem ta jest pisana na siłę, jak rozprawka w gimnazjum, a nawiązanie do serialu miało...

Serial lubię.
Książki nie lubię! Jestem na nią za głupi, albo wszystko co w niej jest, jest za bardzo naciągane jak dla mnie.

Czym jest Teoria Teorii Wielkiego Podrywu? To książka popularnonaukowa, która dokleja temat serialu na siłę, ale którą całkiem dobrze się czyta.

Pierwsze co trzeba zauważyć to sposób w jaki autor podchodzi do powiązań z serialem. Tych nie ma, chociaż nie, jest ich dużo, ale nie mają najmniejszego sensu.
W jednym z odcinków postaci głównych bohaterów grają sobie w Dungeons...

1948

Na ostatniej stronie książki proszą o opinie na tym lubimyczytac, więc opiniuję:
Przede wszystkim ta książka ma tak mało wspólnego z Teorią Wielkiego Podrywu, że właściwie te wzmianki o serialu służą tylko promocji.
Po drugie, po raz kolejny zawiodła mnie książka ze Znaku.

Kolejna z pozycji po którą sięgnęłam ma co nieco wspólnego z serialem,który po prostu uwielbiam. W sumie czy jest naprawdę ktoś kto go nie lubi? Lub jest mu obojętny?! No raczej wątpię. Dlatego ta właśnie książka miała być dopełnieniem tego co obejrzałam w serialu. A czy faktycznie tak było ?

WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD WIELKIEGO WYBUCHU!

A co było dalej? Cyjanobakterie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2020