Po nowe życie

Szara Godzina
literatura polska
powieść historyczna
literatura polska

Życie w czasie wojny nie było łatwe. Gdyby nie one mogłoby być jeszcze trudniej!

Pierwszy Samodzielny Batalion Kobiecy szuka swojego nowego miejsca na ziemi. Kobiety które niczego się nie biały wyruszają na pomoc!

Za mną kolejna książka dotykająca tematów wojennych. Jak zawsze takie lektury wzbudzają we mnie wiele emocji, ale także pchają do głębszego poznania...

Rok 1945. Trzy młode kobiety, platerówki, fizylierki. Anna, Janka i Stasia. Podróżują z misją po ziemiach odzyskanych. Tam, gdzie ścierają się ze sobą trzy nacje. Kobiety kierują się do Lubania. Rozdzieliły się w Bolesławcu, gdzie została Stasia. Dwie powędrowały dalej. Przez wsie i miasteczka zasiedlane powoli przez Polaków ze wschodu.
Przeżywały rozmaite, często...

Książki z historią w tle mają szczególne miejsce w moim sercu, wiadomości podane w ten sposób długo pozostają w mojej pamięci. Dlatego bez wahania sięgnęłam „Po nowe życie”. Autorka jest znana z takich powieści jak: „Aksamitka”, „Córka kucharki”, czy „Służąca”, ale ja mam przyjemność po raz pierwszy poznać twórczość Weronki Wierzchowskiej.

Dzięki dwóm głównym bohaterkom...

Często widzę komentarze i posty osób, które czytają wiele powieści opisujących życie ludzi podczas II wojny światowej, a czy sięgacie po książki, w których można poznać życie ocalałych po wojnie? Takich historii chyba jest na rynku wydawniczym mniej. Tym bardziej warto sięgnąć po powieść Weroniki Wierzchowskiej „Po nowe życie”.

Głównymi bohaterkami są trzy platerówki,...

1922

Po nowe życie to nowa, godna uwagi pozycja na księgarskich półkach. Weronika Wierzchowska serwuje nam opowieść o powojennej Polsce, o repatriantach, zasiedlaniu Ziem Odzyskanych, o zwyczajnej rzeczywistości wielu ludzi.

Wojna to straszny czas dla wszystkich, jednak czasy powojenne okazały się dla ludzi równie trudne. Rdzenni mieszkańcy ziem nagle musieli opuścić swe domy i...

Dyskusje

• 2020
  • Mam do przeczytania
  • Nauka,historia,filozofia,biografie,religia,itp.
  • Polscy autorzy
  • Literatura piękna,powieść,baśnie,opowiadania,itp.
  • Od Wydawnictw/Autorów - Recenzenckie
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Po nowe życie