rozwiń zwiń

Rozmowy mnicha z (pra) siostrzeńcem

Okładka książki Rozmowy mnicha z (pra) siostrzeńcem
Leon Knabit OSBBartosz Michałowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC publicystyka literacka, eseje
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373549777
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1964
1878

Na półkach: , ,

Spotkanie ciotecznego dziadka i wnuka siostry. Pierwszy z nich dwojga imion – na chrzcie otrzymał imię Stefan, przy ślubach zakonnych wybrał imię Leon. Niektórzy nazywają go benedyktynem z Tyńca, inni mnichem, a jeszcze inni Ojcem Leonem. Nic dziwnego, iż piszący wstęp do tego między pokoleniowego dialogu siostrzeniec Ojca Leona, a ojciec Pana Bartosza Michałowskiego – Pan Jacek Michałowski miał tyle problemów z określeniem tożsamości Ojca Leona. Drugi rozmówca – Pan Bartosz Michałowski to - zgodnie z informacją na okładce – „rzymski katolik, współczesny endek, wolnorynkowiec (ale tylko w wersji wg biskupa von Kettelera). Przedsiębiorca, prywatnie wnuk siostry o. Leona oraz szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek”. Dzielą ich 62 lata, doświadczenie życiowe. Co łączy? Poza więzami rodzinnymi, wiara, światopogląd, patriotyzm, gotowość do realizacji życiowego powołania i dialogu. Ich rozmowa dotyka ważnych a jednocześnie trudnych tematów. Pan Bartosz buduje rozbudowane, bardzo emocjonalne wypowiedzi, które przez niektórych mogą być uznane za prowokatorskie. A ci, którzy dokładnie przeczytają Jego słowa, będą wiedzieli, że Pan Bartosza „ciągnie do wojaczki intelektualnej”. Ojciec Leon – tak jak zwykle – waży słowa, ale Jego wypowiedzi nie są mniej wyraziste. To spotkanie z Ich poglądami na wiarę, problemy (nie tylko) współczesnego Kościoła, patriotyzm jest okazją do odpowiedzenia sobie szczerze na pytanie o własną wiarę, postrzeganie tego, co wokół, własną tożsamość. Przyznam, iż mimo niewielkich rozmiarów tej lektury czytałam ją powoli, z namysłem, dzieląc na kilka dni. Chętnie do niej wrócę. Dzisiaj jako przesłanie wybieram słowa adresowane do młodych Polaków (choć metrykalnie nie zaliczam się już do tej grupy wiekowej):
„Zacząć od siebie. Żyć według Ewangelii według swego stanu i pozycji życiowej w rodzinie i w pracy, choćby to wiele kosztowało i nie zawsze się spotykało ze zrozumieniem” i „Rób swoje, tylko według swego rozeznania coraz lepiej”.

Spotkanie ciotecznego dziadka i wnuka siostry. Pierwszy z nich dwojga imion – na chrzcie otrzymał imię Stefan, przy ślubach zakonnych wybrał imię Leon. Niektórzy nazywają go benedyktynem z Tyńca, inni mnichem, a jeszcze inni Ojcem Leonem. Nic dziwnego, iż piszący wstęp do tego między pokoleniowego dialogu siostrzeniec Ojca Leona, a ojciec Pana Bartosza Michałowskiego – Pan...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    2
  • #czytambopolskie
    1
  • 52 książki 2020
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rozmowy mnicha z (pra) siostrzeńcem


Podobne książki

Przeczytaj także