Revenge

Okładka książki Revenge Christine Besze
Okładka książki Revenge
Christine Besze Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Revenge Series (tom 1) Seria: Revenge Series literatura obyczajowa, romans
Revenge Series (tom 1)
Revenge Series
Revenge
Kindle Edition
2019-06-14
2019-06-14
dark romans mafia zemsta

2053

Wyobraź sobie, że tracisz żonę i nienarodzonego syna, a następnie jesteś wrobiony w ich morderstwo. Odsiadujesz kilka lat w więzieniu za zabójstwo. Co więcej, jesteś policjantem, więc cała ta gehenna powoduje, że tracisz karierę , a w więzieniu musi spać z otwartymi oczami. Teraz wyobraź sobie, że wiesz dokładnie, kto właściwie zabił twoją żonę i dziecko i spowodował każdą okropną rzecz, która ci się potem przydarzyła. Czy chciałbyś zemsty?
Dokładnie tak dzieje się z naszym bohaterem Asherem, który z pewnością chce zemsty za krzywdy wyrządzone jemu i jego rodzinie. W więzieniu miał dużo czasu, aby pomyśleć o tym, jak to osiągnąć, a kiedy w końcu wychodzi, nie marnuje czasu, wprowadzając swój plan w życie. Na szczęście nie musi tego robić sam. Jego dwaj bracia, Axel i Zane, mają go za plecami i cała trójka jest zdeterminowana, aby wszystko naprawić.
Asher chce czuć tylko odrazę do pomiotu człowieka, który zabił jego rodzinę, ale zamiast tego pragnie jej w sposób, w jaki nie powinien. Zdaje sobie sprawę, że wcale nie jest podobna do kobiety, którą przypuszczał, że będzie. Co jednak może teraz z tym zrobić? Nie może zmienić swoich uczuć, ale nie może też po prostu porzucić swoich planów.
Uwielbiałam w tej książce relacje między trzema braćmi, a także ich przyjaźń z Charlee. Przezwisko Diablica idealnie do niej pasuje.
Uwielbiałam te figlarne, sarkastyczne przekomarzanie się, jakie sobie wyrzucali bracia, a także ich lojalność i poświęcenie. Zane i Axel zdecydowanie zasługują na własne książki!

Prolog jest na tyle interesujący i wciągający, że zdecydowanie zachęca do przeczytania reszty, a całość szybko się czyta. Książka ma niewiele ponad 220 stron, więc można odczuwać niedosyt, że nie wszystkie wątki zostały rozwinięte, ale może autorka zostawiła je na kolejną część, trudno powiedzieć. W tej zdecydowanie nie ma dłużyzn i cały czas coś się dzieje. Główny bohater, Asher Savage, po sześciu latach od dramatu, który wstrząsnął jego życiem, z pomocą swoich braci planuje zemstę, nie przebierając w środkach. Jednak w pewnym momencie okazuje się, że prawda nie jest taka, jak mu się wydawało i wszystko daje w łeb.
Trochę mam zastrzeżeń co do uczucia rozwijającego się między Charlee a Asherem, zdecydowanie za szybko to się potoczyło, biorąc pod uwagę okoliczności. Przez to brak w tym wszystkim realizmu, ale to świat, który jest mi zupełnie obcy, więc co ja mogę o nim wiedzieć :) No a na koniec autorka zastosowała zagrywkę znaną mi już z innych książek, więc nie dałam się "wkręcić".
Polecam, książka na jeden wieczór, może dwa. Każda z części będzie o innym z braci, więc spokojnie można czytać bez obawy, że zakończy się niespodziewanym zwrotem akcji.

• Bad Guy
  • Pl ;)