Upadły Diabeł

Okładka książki Tabu Antologia. Miłość zakazana Paulina Ampulska, Caroline Angel, Monika Cieluch, J. Harrow, Paulina Nowaczyk, Patrycja Różańska, L.J. Shen, Tijan, Angela Węcka, Anna Wychowska
Tabu Antologia... Paulina Ampulska, C...
Okładka książki Opowiem Ci bajkę... Paulina Ampulska, J. Harrow, Jacek Jaworski, Karolina Jurga, Norbert Grzegorz Kościesza, Paulina Nowaczyk, Katarzyna Pietruszyńska, Patrycja Różańska, Agnieszka Siepielska, Amelia Sowińska, Anna Wychowska
Opowiem Ci baj... Paulina Ampulska, J...

Ta druga część serii z cyklu "Upadłe Anioły" to dalsze losy Paco i Pauli poznajemy Paca przybranego kuzyna-Kimo.
Hiszpański to Diabeł mężczyzna świetny,niesamowity.
Paco pragnie odzyskać ukochaną kobietę swego życia,z którym się rozstała po rozstaniu z Pakiem Paula rozmyśla,że nie podjęła właściwą decyzję w życiu.
Pako powalczyć chce o miłość do niej i wrócić by móc być razem z Paulą.
Bohaterów pokochałam zachwyca powieść i historia ciekawa dwójki zakochanych młodych ludzi w sobie.
Urzeczona,oczarowana zostałam i pozytywnie tą cudowną książką.

Hiszpański to Diabeł mężczyzna świetny,niesamowity.
Pako powalczyć chce o miłość do niej i wrócić by móc być...

#1095 - Upadły diabeł - Paulina Nowaczyk - Wydawnictwo WasPos
#245/52/2022

Książka ma 228 stron. Swoją premierę miała dnia 16.09.2020 roku. Jest to drugi tom cyklu Upadłe Diabły.

W tej części poznajemy Paco, który jest przyrodnim bratem Kimo. Mężczyzna zakochuje się w Pauli - najlepszej przyjaciółce Olgi.

Czy to mu się uda ? Gdzie zamieszkają - w słonecznej Hiszpanii, czy w deszczowej Polsce ?

Dobry humor i pikantne sceny uprzyjemnią Wam czytanie tej książki - zdecydowanie!

"Moje usta łaskotało coś mokrego, na klatce piersiowej czułem lekki ciężar. Kiedyy otworzyłem oczy, zobaczyłę Paulę, która siedziała na mnie okrakiem i trzymała w ręce miseczkę ze świeżymi truskawkami."

#1095 - Upadły diabeł - Paulina Nowaczyk - Wydawnictwo WasPos
#245/52/2022

Czy to mu się uda ? Gdzie zamieszkają - w słonecznej Hiszpanii,...

Czytałam to tylko dlatego, że potrzebowałam do wyzwania książkę z bohaterką o moim imieniu, a i tak żałuję, że zmarnowałam na to czas. Ja przepraszam za mocne słowa, ale inaczej nie umiem: większego gówna chyba w życiu nie czytałam. Pisałam lepsze fanfiki w gimnazjum - zarówno lepsze językowo, jak i fabularnie. Tego nie powinno się nazywać książką, to brzmi bardziej jak streszczenie! Dosłownie, nie ma tu praktycznie żadnych przemyśleń bogaterów (może to być dlatego, że nie myślą, co widać po ich czynach, mają łącznie może 2pkt IQ),za to cały czas przbieg opisów dnia dostajemy w taki sposób: "Jak się obudziłam, to świeciło Słońce. Poszłam wziąć prysznic, a potem umalowałam się tak i tak, ubrałam w to i tamto, zeszłam na dół i zrobiłam sobie jajecznicę. Była pyszna. Potem poszłam na spotkanie z XYZ, było fajnie, dużo się śmialiśmy, opowiadał mi o swoim dzieciństwie..." blablabla. Nie żartuję. Nawet opisy scen erotycznych są tak beznadziejne! Jakby ktoś pisał streszczenie! A fabuła? Nie ma jej, a te marne próby są tak pozbawione realizmu... więcej o prawie i łapaniu przestępców uczą w Psim Patrolu. Żenada, dno, mół. Wydawnictwo powinno się wstydzić to wydawać - autorki nie winię, każdy ma prawo chceć pisać, a nie każdy potrafi, ona jednak spełnia swoje marzenia, you do you girl. Winię wydawnictwo. Naprawdę, porażka. Zamierzam się trzymać od was z daleka, nie szanuję.

"Upadły diabeł" tom drugi serii #upadlediably , w tej części poznajemy Paco, przyrodniego brata Kimo z "Hiszpańskiego Lucyfera". Mężczyzna zakochuje się bez pamięci w przyjaciółce swojej przyszłej bratowej Pauli. Postanawiam za wszelką cenę doprowadzić do tego aby Paula tak jak Olga porzuciła życie w Warszawie i była z nim w Madrycie. Los jednak nie pozwala tak szybko na to aby para była szczęśliwa. Ponownie mamy tutaj ucieczkę, walkę o miłość czy też słodkie zemsty . Paula to kobieta silna, lecz trochę zagubiona w życiu przy boku Paco, a on to mężczyzna który wie czego pragnie, ale też potrafi odegrać się na Pauli. W tej części też nie zabraknie lotów z Warszawy do Madrytu i na odwrót, kłótni, godzenia się czy też odpuszczania sobie wszystkiego i czekania na to co się wydarzy. Dwoje dorosłych osób , a momentami zachowywali się jak rozwydrzone dzieciaki, niby nie mogą patrzeć na siebie a jednak gdy się widzą pożądanie przyćmiewa im mózgi. Dobrze że tak historia jest z happy endem, chodź dramatyczna strata przez Paulę przyjaciela , też dodaje swojego plusa do tego że Paco i Paula na nowo się zbliżają do siebie.

Zmiany, cierpienie, miłość.
Tak można skrócić fabułę drugiego tomu Hiszpańskiego lucyfera. Upadły diabeł to ukochany Pauli, połączyć miała ich tylko chwila uniesienia. Poznany w tej części świat należy do pary zakochanych. Mało wracamy do deszczowej polski, tylko większość podróży spędzamy w słonecznej Hiszpanii. Paula i Paco dochodzą do porozumienia, dając sobie szanse na szczęśliwe życie. Na niedługo... Sielsko anielsko nie może trwać wiecznie. Pojawiają się nowe postacie, wątek kryminalny, a naszą piękną niezdecydowaną Polkę nawiedzają nie przyjemne sny. Po zbliżeniach pojawiają się motylki w brzuchu, lecz gdy nastają gorsze dni motylki topią się w alkoholu.

Bardzo na plusy były zaskakujące zwroty akcji. Prosty język autorki nadaje lekkości historii. Jednym zdaniem jest to książka na raz. Jak Was pochłonie to nie odłożycie jej dopóki nie skończycie. Całość jest doprawiona dawką humoru i pikantnymi scenami. Muszę przyznać, że nie wszystkie sytuacje mi się podobały, bo były takie, które czytałam ze skwaszoną miną, np. jak bohaterowie często sięgali po alkohol, choć robili to rzadziej niż w pierwszej części co wyszło na lepsze historii.

Zmiany, cierpienie, miłość.

Zanim wzięłam do ręki 2 tom, słyszałam opinie, że ta część jest o niebo lepsza od poprzedniej. I tak, i nie.

Jeśli chodzi o wątki erotyczne, jestem na nie. Prawdopodobnie jest ich jeszcze więcej niż w tomie 1, a ich podobieństwo do siebie biło po oczach. Włożył, wyjął, zaniósł do innego pomieszczenia, włożył, wyjął, i tu do wyboru prysznic/wanna lub sen/jedzenie, ewentualna powtórka. Z początku było ok, nie mówię, że nie, ale gdy czytasz podobną do siebie scenę 5 raz, masz ochotę "przelecieć wzrokiem niżej" (😅) do kolejnej sceny. Bardzo dużo było także opisów przebierania się i w ogóle ubioru. Niestety trochę naprzewracałam oczami, ale co poradzić jak w książce kasy mają jak lodu.

W poprzednim poście wspominałam o wulgaryzmach; tych jakby tu mniej, a i momenty, w których się pojawiają są bardziej adekwatne do sytuacji. Nasi bohaterowie zaczęli również dbać o wątrobę, nie piją tyle alkoholu, coraz częściej sięgają po wodę, soki.

Uwaga! Pojawił się nowy bohater, powstał też dobry wątek kryminalny, pokuszę się o stwierdzenie, że o niebo lepszy niż w debiucie. I to są właśnie plusy historii.

Niestety miałam wrażenie, że Paulina odłożyła książkę w połowie i czekała na nowe pomysły, bo właśnie od połowy widać różnicę z jaką lekkością się jej pisało i było, co tu dużo mówić, ciekawiej.

Swoją drogą, jeśli w trzecim tomie będzie tak malutko bohaterów z poprzednich części, to będzie mi ich trochę brakować. Po 3 tom z pewnością sięgnę, bo warsztat Pauliny z książki na książkę jest coraz lepszy.

Zakończenie zaskoczyło mnie pozytywnie, choć miałam wrażenie, że autorka również zastanawiała się jak główna bohaterka postąpi.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją powieści Pauliny Nowaczyk pt."Upadły diabeł". Już niebawem będzie trzeci tom tej serii, dlatego warto przypomnieć sobie poprzednie tomy.
W tej powieści poznajemy bardziej Paulę Jankowską i Paco Andersa.
Paula po ślubie swojej przyjaciółki Olgi z Kimem Andersem wraca do Polski. Dziewczyna, która swoje uczucia ulokowała w Paku uważa go za hiszpańskiego lovelasa, który panienki zmienia jak rękawiczki. Rozstaje się z przystojnym Hiszpanem i odwiedza swojego przyjaciela w Kołobrzegu.
Paco uwielbiał imprezować ze swoim przyjacielem Ernesto Verde, uwielbiał kobiety, ale to Paula skradła jego serce. Mężczyzna nie daje za wygraną i pragnie ją odzyskać.
Ona zaczyna spotykać się ze swoim dawnym chłopakiem Danielem Michalakiem. Jednak nie może zapomnieć o Paku.
Postanawia odegrać się na nim i zabiera ze sobą Daniela na święta do Hiszpanii.
Z lotniska w Madrycie odebrał ich Paco, który drażnił ją i coś ich przyciągało do siebie.
Niestety wkrótce dojdzie do tragedii.
Czy Pako odzyska Paulę?

Jeśli jesteście ciekawi to musicie sami przekonać się.
"Upadły diabeł" to świetna książka, która umiliła mi wieczór. Książka wciąga od samego początku. Autorka napisała bardzo dobrą powieść, która trzyma w napięciu do samego końca. Ciągle coś dzieje się i są nieoczekiwane zwroty akcji.
Będą gorące sceny, seks, pożądanie i namiętność, ale także kłótnie, rozstania i wydarzy się tragedia, która wstrząśnie zarówno bohaterami powieści jak i nami czytelnikami.
Zakończenie powieści zaskoczy Was.
Poprzez powieść możemy zobaczyć jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu.
Powieść bardzo przypadła mi do gustu. Przeczytałam w błyskawicznym tempie i przyznam się, że było mi żal rozstawać się z tymi bohaterami.
Nie mogę doczekać się trzeciego tomu o przyjacielu Paka, Ernesto Verde, który jest draniem i kobieciarzem...
Polecam gorąco!

W tej powieści poznajemy bardziej Paulę Jankowską i Paco Andersa.

44/2021

44/2021

Przy tej książce można się odstresować. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale jako odskocznia od thrillerów jest ok. Moim zdaniem za dużo scen łóżkowych, reszta może być...

Drugi z braci Anders jak można podejrzewać zamierza usidlić przyjaciółkę Olgi - Paulę, w tej części jest duużo seksu i pikantnych opisów, ale scenariusz jest troszkę podobny do pierwszej części. Paco potrafi jednak zaskoczyć, że da się podejmować ważne decyzje i dokonywać zmian w swoim życiu bardzo szybko. Paula natomiast zbyt szybko się poddaje, z jednej strony była świetnym oparciem dla Olgi a teraz sama popełnia podobne błędy.. czy się uda tej parze stworzyć coś poważnego, czy faktycznie będą to tylko przepychanki ..

• Od wydawnictwa
  • Przeczytane 2022