ROZWIŃ ZWIŃ

Rodzina

Okładka książki Rodzina
Ewa Szymańska Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Bo trzeba żyć (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bo trzeba żyć (tom 3)
Szara Godzina
2020-06-18
2020-06-18
literatura polska

więcej Więcej

Najsłabsza książka z całej trylogii. Czasami fabuła jest ciekawa i wciągająca, zaś innym razem mdła i nudnawa. Niby sporo się w niej dzieje, bohaterowie muszą się zmagać z różnymi problemami, ale wszystko zostało trochę za mocno rozwleczone. Najbardziej nie podobało mi się wplatanie w nią niepotrzebnych treści, które uczyniły książkę nieco przegadaną. Nerwy mnie brały, gdy...

ech jak ja lubię te rodzinne sagi, zwłaszcza kiedy jak w tej losy bohaterów są wpisane w dzieje historyczne. Czyta się cudownie.

„Rodzina” trzeci tom cyklu „ Bo trzeba żyć” koniec II wojny światowej i początek okresu komunistycznego w Polsce . Na tle tych wydarzeń toczą się losy bohaterów tego cyklu a wraz z n i m i przeżywamy ich smutki, cierpienia, ale także radości i chwile uniesienia. Cały ten cykl wart przeczytania. Polecam!!!

Ostatnia część losów Apolonii i jej rodziny, książkę czytało się dość dobrze . Kończy się wojna i ludzie pomału starają się dalej żyć. Ciekawa seria warto się zapoznać.

Dalsza historia. Historia rodzinna a w tle historia odradzającej się polski - spojrzenie od strony mieszkańców wsi i chłopów. Mezalians, życie na spokojnej wsi. Historia ciekawa jednak opisana mało wyrywająco. Warto poczytać.

Bardzo dobra pozycja. Tom trzeci utrzymany w niezmiennie dobrym stylu. Polecam

Koniec II wojny światowej. Dalsze losy rodziny.

Cudowną saga.

Jest to historia opisująca trudy okresu powojennego i jej skutkach z jakimi musieli się uporać Ci którzy przeżyli.
A do tego nowa władza, która sieje terror i postrach wśród ludności.

Nastały ciężkie czasy. Bohaterowie powieści starają się wiązać koniec z końcem.
Zniszczenia, śmierć najblizszych i niepewność co przyniesie kolejny dzień.
Czy to się kiedyś zmieni ???

• 2020
  • 2020