Ciemności Smalandii

Smålands mörker
komiksy
Katarzyna Syty
obyczajowa

Estetyka tego komiksu, niemal zinowa kreska (ziny tworzone przez bohatera są zresztą także częścią całości), naturalizm bijący z kolejnych kart i przede wszystkim sama historia - nie nastrajają optymizmem, ale dotykają tylu czułych punktów, kumulując je na tych sześciuset stronach, że grzechem byłoby nie polecić. To opowieść o chorych relacjach w społeczeństwie, o...

Rozmach, nastrój i mnogość wątków. Rzadko trafiają się takie komiksy obyczajowe

Genialny komiks o malym chlopcu, a potem doroslym mezczyznie, ktory dorasta, odkrywa swoja seksualnosc, dojrzewa. Niby o zwyklym zyciu, ale niezwykle ciekawym, bogatym w doswiadczenia, pouczajacym.
Komiks zdecydowanie dla dojrzalego czytelnika.
Bardzo polecam.

Sceny z życia szwedzkiego nastolatka, a potem mężczyzny, który odkrywa swój homoseksualizm, połączona z bezkompromisowym rozliczeniem własnego życia, relacji z rodziną, przyjaciółmi oraz swoimi czynami.

• Komiksy
  • Komiks