Upiór w ruderze

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Uwierz w duchy

Link do recenzji

Niestety nie mogę ocenić książki bezstronnie, ponieważ uwielbiam tego autora. Kilka lat temu byłam na spotkaniu autorskim i oczarował mnie do reszty. Książka lekka, z pomysłem i humorem. Jeśli chcesz przeczytać coś dla czystej przyjemności, polecam.

Początek bardzo fajny, ale pózniej już równia pochyła… mało humoru, mało tytułowych upiorów, a za dużo propagandy politycznej i na siłe przedstawiania poglądów autora. Cała książka zmieniła sie z lekkiej lektury o głupich kuzynkach w rozważania światopoglądowe, a epilog juz w ogóle jest kompletną porażka której nie jestem w stanie doczytać do konca, niesamowicie obraźliwy,...

UPIÓR W RUDERZE
Bardzo wciągająca lektura z gatunku science fiction.
Kornelia, Lukrecja oraz Marysia to niezwykłe bohaterki 📖 Andrzeja Pilipiuk.
Te trzy kobiety poznajemy w 1️⃣8️⃣1️⃣2️⃣ r. "będąc przy życiu", niestety ciekawość i pech sprawiają, że bohaterki giną.
Lecz nie będzie im daje spocząć w spokoju.
Tam na GÓRZE mają dla nich inny plan.
Za swoje grzeszki muszą...

Polecam i to bardzo. Dawno sie tak dobrze nie bawilem czytalajc ksiazke :-). To jest moje pierwsze spotkanie z Panem Andrzejem i cos czuje ze nie ostatnie.

Oj, przednia to była lektura. Idealny poziom absurdu i fantasy, doprawiony specyficznym poczuciem humoru, który trafił w moje gusta.

Było to moje pierwsze spotkanie z Pilipiukiem, ale nieprzeciętna historia głupiutkich arystokratek i sprawianych przez nie psikusów tak zawładnęła moim serduszkiem, że na pewno niedługo sięgnę po inną pozycję autora.

Pierwszy raz też miałam...

Coś tu mocno nie gra, niby wszystko się zgadza a jednak mocno zgrzyta.

Czytając Upiora w ruderze poznajemy historię trzech dziewcząt, które przez swą ignorancję z hukiem przenoszą się do świata umarłych. Los jednak pozwala odkupić im ziemskie przewiny, skazując na 500 lat straszenia w pałacu.
Podczas odbywania kary pałac przechodzi z rąk jednej władzy w kolejne. Mamy tu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo pozytywna książka, lekka i przyjemna, w stylu Pilipiuk-a. Zabawa na jeden wieczór.

Bardzo zabawne podejście do tematu wampiryzmu na wesoło, osadzonego w typowo polskich realiach.

Ciekawy pomysł. Na pewno oryginalny, zwłaszcza pierwszy rozdział pokazywał niezły potencjał tej książki. Obawiam się jednak, że kolejne rozdziały traciły ten rozpęd co sugerował początek. Niemniej, potrzebowałam takiej lekkiej, humorystycznej historii, nawet jeśli nie śmiałam się dosłownie. Takie 6.5

"Upiór w Ruderze" to jedno z niewielu autonomicznych dzieł autora.
Po wystrzałowym (dosłownie i w przenośni) początku otrzymujemy zapowiedź naprawdę dobrej książki, część z tych zapowiedzi się spełnia, niestety nie wszystkie.
Dostajemy kilka zgrabnych historii pisanych w klasycznym już stylu Pilipiuka, bez fanfar, za to treściwie. Zdawkowany humor biorący pod lupę...

1 015
  • 2020