Dragon's Lair

Okładka książki Dragon's Lair Chantal Fernando
Okładka książki Dragon's Lair
Chantal Fernando Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Wind Dragons MC (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wind Dragons MC (tom 1)
Dragon's Lair
NieZwykłe
2020-06-10
2020-06-10
2014-05-19

To moja pierwsza książka o tematyce Klubów Motocyklowych i muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia. Gdyby nie główna bohaterka, to ocena byłaby znacznie niższa. Faye to kobieta, która mówi co jej ślina na język przyniesie😂 Jest naprawdę przezabawna i to dzięki jej tekstom dotarłam do końca😊 Przeczytam kolejną część 😉

1981

Uwielbiam bikerów i kluby motocyklowe, dlatego w wielką przykrością oceniam tę powieść tak nisko, ale na więcej nie zasługuje.
Klub motocyklowy został przedstawiony bardzo powierzchownie, za mało konfliktów i przemocy.
Brak akcji, brak emocji....nuda.
Faye po wyjaśnieniu sytuacji z Deksem i jego "dziewczynami" strasznie się nudzi szuka pocieszenia w łóżkowych przyjemnościach, a poniewaz jest juz w którymś miesiacu ciążu, ma na igraszki straszną ochotę.... i w zasadzie na nich opiera się cała fabuła.
Strasznie wymęczyła mnie ta powieść, bo Feya niezbyt przypadła mi do gustu a Dex też niezbyt mi sie podobał.
Ja osobiście po kolejne tomy już nie sięgnę.

Brak akcji, brak emocji....nuda.

Znacie ten moment, taką książkę, którą zaczynasz czytać, bo wiesz, że to lekka lektura na odmóżdżenie, której teraz potrzebujesz, ale dostajesz zbyt głupiutką historię?
Ja niestety nie raz i właśnie wczoraj zakończyłam czytać "Dragon's lair". Był tam wątek (S P O J L E R) wpadki po jednej nocy, wokół którego kręciła się cała książka (nie lubię kiedy książka opiera się na ciąży). Do tego bohaterowie byli czystymi schematami zazdrosnego goryla i kobiety bikera, autorka w żaden sposób ich nie rozbudowała. Do tego historia to dobrze znany schemat motocyklowego romansu bez nowości, urozmaicenia, charakteru i emocji... Czy ja mam żałować, że kupiłam od razu trzy tomy? Widziałam, że to będzie literatura wysokich lotów, ale nie spodziewałam się takiej słabizny... Pomysł był ok, wykonanie całkowicie na "nie".

Faye zna Deksa od dzieciństwa.
Po cichu się w nim podkochiwała, ale związana była z jego młodszym bratem. Jednak los wybrał za nią i postanowił połączyć ją z Deksem. Chcąc nie chcąc musiała wstąpić do świata motocyklistów w, którym rządzą zupełnie inne zasady. Faye, szybko odnajduje tam swoje miejsce i miłość.
Tę książkę czyta się dobrze i szybko.
Nie dzieje się nic odkrywczego. Gang motocyklowy wypada też dość łagodnie.

Faye zna Deksa od dzieciństwa.
Tę książkę czyta się dobrze i szybko.
Nie dzieje się nic...

Uwielbiam MC

Uwielbiam MC

Pewnego dnia Faye przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie. Zraniona dziewczyna jedzie do baru, w którym spotyka Deksa, swoją dawną niespełnioną miłość. Ulega swoim pragnieniom i spędza z nim noc, która zmienia jej życie. Faye zachodzi w ciążę, rodzice wyrzucają ją z domu. Dziewczyna musi radzić sobie sama aż odnajduje ją Deks i zabiera do swojego domu - klubu motocyklowego, którego jest wiceprezydentem. Jak ciężarna studentka prawa odnajdzie się w takim miejscu?

Klub motocyklowy został przedstawiony bardzo powierzchownie, za mało było spraw klubu, przemocy, konfliktów. Przystojni faceci, tatuaże, skórzane kurtki i motocykle nie sprawiają, że książka będzie typu "MC". Tej pozycji bardzo daleko do tego motywu. Książka jest przesłodzona, motocykliści są przedstawieni jak z jakiejś bajki a Faye jest ich maskotką. Dziewczyna nie robi nic innego tylko gada o jedzeniu lub tarza się w pościeli. Im dalej w las tym więcej było scen 🔥, które mnie zwyczajnie męczyły. Liczyłam na jakiś jej spektakularny udział jako prawniczki klubu, ale się zawiodłam.
Koniec książki to rawana akcja z dużymi przeskokami czasowymi, która kompletnie do niczego nie prowadzi. Bardzo mnie ta książka irytowała - zarówno przedstawienie bohaterów, akcja i styl autorki. Doczytałam na siłę i po kolejne tomy nie sięgnę. Nie dziwię się, że wydawnictwo przerwało dalszą publikacje. Jeśli szukacie książki MC to zdecydowanie sięgnijcie po coś innego.

Trochę przesłodzony,powierzchowny sposób przedstawienia gangów motocyklowych.Do tego motyw ciąży,za którym nie przepadam.Jednak to dobrze napisana książka, mimo tematyki niewiele w niej przemocy i agresji.Oczywiście nie obeszło się bez poniżającej roli kobiet,jednak jak na ten gatunek,dość łagodnie potraktowane.To taka bajka o złych facetach.Podsumowując, to co zatrzymało mnie przy tej historii,to duża dawka humoru oraz zabawna,bezpośrednia i bojowo nastawiona główna bohaterka.Miło spędzony czas i absolutnie nie żałuję ,ale jak ktoś szuka mocnych wrażeń to się raczej rozczaruje.

No Kaci Hadesa to to nie są. Wind Dragons nawet chyba nie stali obok Katów. Fabuła... w sumie to o ciężarnej kobiecie, która dała się zapylić wice klubu motocyklowego i jej problemach rodzinnych i zachciankach ciążowych. Taka sobie komedyjka do poduszki, coś jak "Jej wisienki" P.Bloom - przeczytać, odłożyć na półkę, zapomnieć.

Co powinna mieć książka typu "MC"? Okazuje się, że chyba wszystko poza MC. Wystarczy, że goście będą przystojni, mieli tatuaże, nosili skórzane kurtki i jeździli na motorach - BAM! - mamy książkę, szumnie klasyfikowaną jako gatunek MC. Gdzieś w tle jakieś porachunki nie wiadomo o co, o sprawach klubu nie wiemy totalnie NIC. Nawet u Tillie Cole - choć w późniejszych tomach zaczęło mi brakować właśnie klubu i jego spraw, gdyż zostało to porzucone na rzecz dram życiowych bohaterów - ale jednak wiedzieliśmy pi razy drzwi czym się zajmują, z kim handlują i o co kłócą się z innymi klubami. Tu nie wiemy nic.

Akcja bardzo szybka. Za szybka. W sumie to nawet nie wiem o co chodziło w tej fabule. Bohaterka, która najpierw była bardzo źle nastawiona do tego klubu, po dwóch rozdziałach zaczyna wszystkich nazywać "przyjaciółmi". Ale moment... kiedy ta relacja się między nimi rozwinęła? Kiedy napastowała Dexa o żarcie, czy kiedy tarzała się z nim w pościeli? Przez to wszystko było takie papierowe. Sztuczne. Zero emocji podczas czytania, choć nie powiem, bo na niektóre idiotyczne zachowania bohaterów aż się uśmiechnęłam.

Ogólnie nie było najgorsze. Nie należy jednak nastawiać się na dobre MC, bo to nawet nie stało obok tego gatunku. Po prostu prosty, nieskomplikowany komedio-romans, którego główny bohater jeździ na motorze - koniec. Żadnej głębszej historii czy psychologii, jak w Katach. Szkoda, bo ciężko mi znaleźć coś równie dobrego, jak powieści Tillie, i miałam nadzieję, że jeśli romans będzie tu kiepski, to chociaż będzie coś więcej o klubie, jego strukturze czy działaniu... Ale - standardowo - "tajemnica klubowa, kobiet to nie dotyczy". Dyskryminacja! Niemniej jednak tomy 2 i 3 przeczytam, bo kupiłam, to trzeba :)

Co powinna mieć książka typu "MC"? Okazuje...

Nie dałam rady🥴 dotarłam do 1/3 i dość. Ta książka jest tak głupia że aż śmieszna. Dialogi infantylne, główni bohaterowie zachowują się jak dzieci. Nie polecam!

Słabiutka, fabuła naciągana, wszystko szybko się dzieje, za szybko. Bohaterowie bez wyrazu. Dialogi jak w elementarzu.

• Romans

Chantal Fernando Dragon's Lair Zobacz więcej