Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1

Okładka książki Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1
Zbigniew BryczkowskiAnna Kłodzińska Wydawnictwo: Ongrys Cykl: Kapitan Żbik (tom 1-9) komiksy
komiksy
Kapitan Żbik (tom 1-9)
Ongrys
2020-03-20
2020-03-20
komiks polska

Patronaty LC

Okładka książki Legendy polskie Leszek Moczulski, Grzegorz Rosiński, Barbara Seidler
Ocena 5,4
Legendy polskie Leszek Moczulski, G...
Okładka książki Człowiek za burtą Władysław Krupka, Grzegorz Rosiński
Ocena 7,0
Człowiek za burtą Władysław Krupka,&n...
Okładka książki Skoda TW 6163 Jerzy Bednarczyk, Zbigniew Gabiński, Grzegorz Rosiński
Ocena 6,5
Skoda TW 6163 Jerzy Bednarczyk, Z...
Okładka książki Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Grzegorz Rosiński
Ocena 7,2
Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Gr...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Czarna studnia Igor Jarek, Judyta Sosna
Ocena 7,0
Czarna studnia Igor Jarek, Judyta ...

Prawdziwa klasyka komiksu polskiego, najdłuższa seria komiksowa w PRL przepięknie wydana. Tom 1 to zbiór dziewięciu pierwszych zeszytów przygód kapitana Żbika, ukazujących się w latach 1968-1970. Żbik był bohaterem wielu chłopców w latach 70-tych. Młody kapitan, inteligentny, sprawny, doskonały w rozwiązywaniu zawiłych spraw kryminalnych w zamiarze miał wzbudzać zaufanie młodzieży do MO i wówczas nikomu nie przeszkadzało że był oficerem Milicji Obywatelskiej, każdy chciał być dzielny jak Żbik i przeżywać jego przygody.
W latach 70-80 XX w. posiadałem większość tych zeszytów,stanowiły wtedy namiastkę kultury zachodniej, niestety do dziś zachowały się tylko 2 szt. tym bardziej z wielkim sentymentem sięgnąłem po wydanie zbiorcze.
Książka pięknie wydana na dobrym papierze z ciekawym wstępem, opisem biograficznym twórców serii i co bardzo mi się podobało poszczególne odcinki poprzedzone archiwalnymi okładkami z zeszytów komiksowych. Tom I doskonale obrazuje zeszyt po zeszycie jak komiks w tamtych czasach ewoluuje od rozmazanych mało czytelnych postaci rysowanych przez Zbigniewa Sobala po piękny zachodni wygląd kreski Grzegorza Rosińskiego. Jako miłośnik Polskich komiksów z lat PRL, polecam to wydanie i czekam z niecierpliwością na Tom 2.

Dodaj cytat z książki Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1