Najnowsze artykuły
- ArtykułyEdukacja jako klucz do wolności. „Dziewczyna o mocnym głosie” Abi DaréAnna Sierant1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Zbigniew Bryczkowski
3
6,8/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,8/10średnia ocena książek autora
70 przeczytało książki autora
26 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1
Cykl: Kapitan Żbik (tom 1-9)
7,7 z 10 ocen
31 czytelników 1 opinia
2020
Diadem Tamary
Grzegorz Rosiński, Zbigniew Bryczkowski
Cykl: Kapitan Żbik (tom 5)
6,6 z 38 ocen
69 czytelników 5 opinii
2018
Najnowsze opinie o książkach autora
Diadem Tamary Grzegorz Rosiński
6,6
Wspaniała niespodzianka od wydawnictwa Ongrys - wiadomo było, że coś tam się w sprawie "Żbików" Rosińskiego dzieje, ale nikt nie spodziewał się, że tak szybko otrzymamy pierwszy z nich (słowa te piszę w lipcu 2018, kiedy nastąpiło wydanie). I to nie byle jaki, bo "Diadem Tamary" nie tylko był pierwszym Żbikiem narysowanym przez Rosińskiego, ale stał się białym krukiem, jednym z najtrudniejszych do zdobycia i najdroższych komiksów z czasów PRL-u. Co ciekawe, wydawnictwo Ongrys dokonało wznowienia na podstawie oryginalnych plansz. "Diadem Tamary" należy do "Żbików" wypełnionych dynamiczną akcją, ma w sobie nawet trochę... luzu. Czekam na kolejne wznowienia "Żbika" z niecierpliwością.
Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1 Grzegorz Rosiński
7,7
Prawdziwa klasyka komiksu polskiego, najdłuższa seria komiksowa w PRL przepięknie wydana. Tom 1 to zbiór dziewięciu pierwszych zeszytów przygód kapitana Żbika, ukazujących się w latach 1968-1970. Żbik był bohaterem wielu chłopców w latach 70-tych. Młody kapitan, inteligentny, sprawny, doskonały w rozwiązywaniu zawiłych spraw kryminalnych w zamiarze miał wzbudzać zaufanie młodzieży do MO i wówczas nikomu nie przeszkadzało że był oficerem Milicji Obywatelskiej, każdy chciał być dzielny jak Żbik i przeżywać jego przygody.
W latach 70-80 XX w. posiadałem większość tych zeszytów,stanowiły wtedy namiastkę kultury zachodniej, niestety do dziś zachowały się tylko 2 szt. tym bardziej z wielkim sentymentem sięgnąłem po wydanie zbiorcze.
Książka pięknie wydana na dobrym papierze z ciekawym wstępem, opisem biograficznym twórców serii i co bardzo mi się podobało poszczególne odcinki poprzedzone archiwalnymi okładkami z zeszytów komiksowych. Tom I doskonale obrazuje zeszyt po zeszycie jak komiks w tamtych czasach ewoluuje od rozmazanych mało czytelnych postaci rysowanych przez Zbigniewa Sobala po piękny zachodni wygląd kreski Grzegorza Rosińskiego. Jako miłośnik Polskich komiksów z lat PRL, polecam to wydanie i czekam z niecierpliwością na Tom 2.