Poza czas i przestrzeń

Okładka książki Poza czas i przestrzeń Ryszard Kusek
Okładka książki Poza czas i przestrzeń
Ryszard Kusek Wydawnictwo: Novae Res poradniki
poradniki
Novae Res
2020-04-06
2020-04-06
poradnik szczęście rozwój osobisty

Ryszard Kusek, autor książki "Poza czas i przestrzeń" w bardzo prosty i pozwala spojrzeć na czas, który mamy, z zupełnie innej perspektywy i pokazuje jak bardzo go marnujemy. A także, jak często w tym naszym zwyczajnym życiu zapominamy o sobie i o tym, co dla nas jest naprawdę ważne. Próbuje przekonać nas, do zatrzymania się, ale takiego prawdziwego, w ciszy i spokoju, żeby spojrzeć w głąb siebie.

W dzisiejszych czasach, pomimo tego, że mamy dużo wygodniej niż nasi przodkowie, poruszamy się w szybszym tempie, mamy telefony, komputery
i inne "dobra" dostępne na każde nasze skinienie, jakoś nie jesteśmy szczęśliwi. Ciągle narzekamy, że brakuje nam na wszystko czasu, stale w biegu i tak naprawdę nie umiemy nawet uczciwie odpocząć, a i tak nie mamy tego, czego chcemy.

Czemu tak się dzieje? Dlaczego nie osiągamy tego, czego pragniemy?
I czego chcemy tak naprawdę? Myślę, że większość z nas zadaje sobie tego typu pytania i gdzieś zawsze krążą sobie po głowie.

Ryszard Kusek, autor książki "Poza czas i przestrzeń" w bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy czytelnikowi dlaczego tak się dzieje i co z nami jest "nie tak". Pozwala spojrzeć na czas, który mamy, z zupełnie innej perspektywy i pokazuje jak bardzo go marnujemy. A także, jak często w tym naszym zwyczajnym życiu zapominamy o sobie i o tym, co dla nas jest naprawdę ważne. Próbuje przekonać nas, do zatrzymania się, ale takiego prawdziwego, w ciszy i spokoju, żeby spojrzeć w głąb siebie. Bo odpowiedź na większość z naszych pytań, znajdziemy w sobie, ale tylko wówczas, gdy zaczniemy być uważni i zaczniemy zauważać przestrzeń, piękno i dobro wokół nas.

Niewiele w życiu przeczytałam poradników, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ten był jednym z najlepszych. Choć wiele spraw w nim poruszanych wydaje się być oczywistymi, to my często w naszym zaganianiu, w ciągłym zgiełku i szumie napływających zewsząd informacji, zupełnie o nich zapominamy.

Omijam z daleka wszelkie poradniki. Jednak zachęciły mnie wcześniejsze recenzje znajomych, więc sięgnęłam i nie żałuję. Był to bardzo dobrze spędzony czas, jak na rozmowie z najlepszym przyjacielem. Jeżeli szukasz łatwej recepty na sukces w życiu to w tej książce ją nie znajdziesz, gdyż „uświadom sobie, że takiej recepty nie ma na świecie, musisz sam ją sobie napisać i według niej postępować.” Autor nas zaprasza na podróż w głąb siebie, abyśmy tą receptę sami odkryli. Ta wyprawa nie wymaga żadnych drastycznych zmian w naszym życiu, a poznanie siebie to nie jest trud ponad siły.” Trzeba jedynie prawdziwie w pełni żyć, idąc naprzód odważnie, z otwartymi szeroko oczami i uszami, starać się czuć, lecz nade wszystko zastanawiać się nad tym, co nas w życiu spotka. „ Często czujemy, że czas przecieka nam przez palce, że życie nam ucieka w ferworze codzienności. Często już nie wiemy, kim naprawdę jesteśmy i czego w głębi serca pragniemy.” Trzeba zwolnić tempo, zatrzymać się i przejrzeć mijanym obrazom, ludziom, zastanowić nad wydarzeniami, spróbować uświadomić sobie własną obecność w czasie i przestrzeni oraz sensowność i celowość tej obecności.” Nie być ślepym na otaczający nas czas, przestrzeń i ludzi. Recepta na sukces jest w nas samych, trzeba tylko uwierzyć w siebie. Tylko, co to jest sukces? Tak naprawdę pragniemy szczęścia i radości. Zastanówmy się ile razy nie docenialiśmy, to co otrzymaliśmy od życia. Ile razy zabrakło nam czasu na radość z chwili nam danej. Dlatego proponuje nam wyjście na pustynię, zagłębienie się w świat ciszy. Jednak tej pustyni i ciszy nie musimy szukać gdzieś daleko. Jeżeli będziemy uważni to znajdziemy ją obok siebie. Mamy dzięki temu czas, aby z dystansem popatrzeć na nasze życie, żeby poszukać samego siebie i sensu swojego istnienia, aby przyjrzeć się własnym uczuciom i im zawierzyć. Uważnie przyjrzeć się teraźniejszości i rzeczywistości, która nas otacza. Cisza ma na bardzo dużo do zaoferowania. Drugą propozycją wyjścia poza codzienność jest odkrycie jakiejś pasji. Dla autor jest to bliska mnie pasja, czyli góry. Jednak pasje mogą być różne. Myślę, że dla większości na tym portalu jest czytanie książek i dzielenie się opiniami o nich. Brzmi to wszystko prosto, ale trzeba mieć odwagę, żeby się zatrzymać i spotkać najpierw z sobą, a później z drugim człowiekiem, ale myślę, że warto. Mnie zainteresowały rozważania o żalu, który często bywa destruktywny, a może być konstruktywny, a także o relacjach z drugim człowiekiem. Dla mnie była to bardzo inspirująca książka, jest jakby wcieleniem w życie tego, co pisał Victor Frankl. Warto się zatrzymać nad tą książką i pewne rzeczy na nowo przemyśleć, a pewne sobie uświadomić i przypomnieć. W codziennym zabieganiu zapominamy, aby się cieszyć każdą chwilą, gdyż ona już nie powróci, tak jak każde zdarzenia.
"Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl"

Istnieją książki, które wnoszą coś do naszego życia, ale i takie które pozostają bez komentarza. Są książki, w których zakochujemy się bez pamięci i takie, o których zapominamy już następnego dnia. Ja w książkach lubię znajdować odpowiedzi na pytania, które gdzieś mam z tyłu głowy. Lubię zatrzymać się na chwilę i dodać z niej cytaty do moich ulubionych. Muszę też przyznać, że rzadko czytam poradniki, ale stwierdziłam, że może warto sprawdzić i taką formę książek. Może nie przenosi nas ona do innego świata, nie buduje napięcia, ale na pewno zwraca nam uwagę na ważne kwestie w naszym życiu. Książkę, którą dzisiaj recenzuję "Poza czas i przestrzeń" powinny przeczytać osoby, które chcą spojrzeć na czas z innej perspektywy. Książka dodatkowo pozwoli Wam go maksymalnie wykorzystać. Zadajcie sobie czasem pytania, na które nie ma jednej odpowiedzi, albo nie ma jej wcale? Poszukujecie czasem odpowiedzi na pytania, których nie chcecie nikomu wyjawiać? Macie wątpliwości, których nikt nie potrafi zlikwidować? Może warto zatrzymać się na chwilę, przeczytać Poza czas i przestrzeń i spojrzeć na życie z nowej, może i lepszej perspektywy. Nie zawsze to, co widać na pierwszy rzut oka jest tym, czym jest w rzeczywistości. Wiele naszych problemów bierze się dosłownie z nas samych ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Często nie wiemy jak sobie poradzić z daną rzeczą, więc zaczynamy poszukiwać, ale gdzie znaleźć to, czego szukamy? Czy w książce naprawdę można znaleźć jakąś odpowiedź? Jak najbardziej. Jednak trzeba pamiętać, że to nasze życie i książka może stać się jedynie poradnikiem tego, jak iść przez życie, aby stało się ono bardziej świadome i szczęśliwe. Autor Ryszard Kusek daje nam przez 214 stron pozytywną energię. Dodatkowo w książce znajdziecie ogrom cytatów, które warto zapamiętać i się do nich stosować. Te, które najbardziej mi się spodobały znajdziecie w tym wpisie, ale nie są to wszystkie warte uwagi. Resztę musicie poznać sami. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, w których mamy skupiać się na danym temacie. Są to między innymi sfery czasu czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dowiadujemy się z nich jak daną chwilę postrzegać i jak cieszyć się z tego, co mamy. Książka Jest podzielona na ów czas i przestrzeń, w której znajduje się to, co nas otacza. A są to między innymi emocje, które towarzyszą nam na każdym kroku. Jak sobie z nimi radzić? Jak brać z nich nauczkę na przyszłość i jak budować pozytywy na przyszłość.

Cała recenzja dostępna na moim blogu: http://thediize.pl/recenzje/poza-czas-i-przestrzen/

Ja to chyba się zakochałam w tego typu poradnikach psychologicznych. Znacie to uczucie kiedy Ksiażka jest mała ,cienka,zawiera mało stron a mimo wszystko czytacie ją bardzo długo? Ja tak mam często dlatego, że bardzo lubię dogłębnie skupić się na treści i przy okazji analizować. A tutaj było co analizować- zapewniam Was. Autor opowiada jak ważne są w naszym życiu czas i przestrzeń. Tak naprawdę to od nas zależy jak wszystko się potoczy, nie ma rzeczy niemożliwych więc jeżeli w coś bardzo wierzymy to to się spełnia.
Pan Ryszard bardzo dokładnie pokazał nam,że uciekamy sami od swojej równowagi i przestrzeni. Zakłócamy nasza przestrzeń dźwiękami, telewizją a tak naprawdę potrzebujemy ciszy i spokoju. Kolejna bardzo ciekawa kwestia poruszona to wiara, jeżeli człowiek wierzy w siebie to jest w stanie zdziałać cuda. Wewnątrzne przekonanie jest najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu. Mogłabym pisać i pisać o tej książce. Uwierzcie mi, że będę do niej zaglądać często . Będę w niej pisać ,podkreślać , zaznaczać i wracać do niej w chwili zwątpienia

Polecam wszystkim tę książkę. Warta wszystkiego ♥️piękne cytaty na długo zostaną ze mną na długo
__________________________________________________ 📝"Wszystko zaczęło się od myśli. Myśl ma moc działania. Uwierz.To czego pragniesz spełni się ale potrzeba wiary , wewnętrznego przekonania i gotowości" 📝"Czas jest i jakby go nie było.Płynie, a niejednokrotnie mamy wrażenie,że stoi w miejscu.

"POZA CZAS I PRZESTRZEŃ" RYSZARD KUSEK

Tylko bycie sobą umożliwia dojście do własnego, w pełni indywidualnego poczucia szczęścia. Dokładnie TAK !

Książka z gatunku poradnik psychologiczny - tak bym określiła.

To moje pierwsze spotkanie z autorem i jasno napiszę, że bardzo udane.

Jasna i czytelna forma poradnika, bardzo zrozumiały język. Ciekawy styl i to coś co wciąga do środka książki, wypuści ze swoich macek, gdy ją przeczytasz do końca.

Te 214 stron sprawia wrażenie cienkiej książeczki, którą przeczytamy szybko. Owszem, czyta się ją dobrze i każdy przeczyta w swoim tempie, jednak ja co chwila się zatrzymywałam, zastanawiałam, analizowałam. Kilka razy uśmiechałam, bo miałam dokładnie takie samo zdanie, a innym razem z niedowierzaniem podnosiłam brwi.

Tak więc, ta cieniutka książeczka naszpikowana jest emocjami od pierwszych słów do ostatniej kropki. Mamy tutaj dużo inspiracji, które warto wprowadzić do swojego życia.

Czas i przestrzeń to bardzo znane nam terminy, doświadczamy ich każdego dnia. Bez nich nie ma dnia, nie ma nas. Nasze istnienie zdecydowanie wykracza poza to, co tu i teraz. Jest o wiele bogatsze i bardziej tajemnicze, niż widzimy na pierwszy rzut oka.Książka ta to głębsze spojrzenie na życie i wielka zachęta do odnalezienia w nim tych wszystkich ukrytych sensów i przeznaczeń.To MAGICZNA książka. Tak wiele zrozumiemy ze swego życia, gdy ją przeczytamy. Otworzy nas na spojrzenie na nasze życie z innej perspektywy, na postrzeganie inną percepcją tego co dzieje się w okół nas i w NAS.

Wiadomo,że odkrycie własnego miejsca, pokochanie siebie z tym wszystkim co w nas da nam poczucie szczęścia.A któż z nas nie chciałby być szczęśliwym. Otrzymaliśmy jedno życie, tu na ziemi - wszystko dzieje się tu i teraz.

Owszem nasz czas został podzielony na trzy etapy : przeszłość, teraz i przyszłość.To od nas zależy, czy będziemy tkwić w swej przeszłości, rozpamiętując co zrobiliśmy źle lub co mogliśmy zrobić inaczej. Czy skupimy się na tu i teraz i to nam da lepsze jutro.Mamy ogromny wpływa na naszą przyszłość i sami musimy przyciągać to co chcemy osiągnąć, posiadać, doświadczać. Nasz mózg to najcudowniejszy, magiczny organ.Autor zwraca naszą uwagę jak ważna w świadomym życiu jest uważność , inteligencja emocjonalna.

Jest ważny rozdział dotyczący czasu, który dla każdego liczy się tak samo, a każdy może go wykorzystać w inny sposób. Czas jest przestrzenią i wypełnia się on znanymi nam wydarzeniami i rzeczami. Czas to my sami. Każdy człowiek otrzymuje tyle samo czasu , czyli od narodzin do śmierci. Owszem jest to różna liczba lat, ale jest tą samą częścią czasu.Przeszłość to często żal, a daremny żal jest wrogiem. Jeśli czegoś żałujemy przez dłuższy czas, to jest to zwyczajnie strata czasu. Gdy trwa krótko jest konstruktywny i coś nam daje.

Każdy z nas wspomina, różne rzeczy i są one połączone z konkretnymi ludźmi. Każdy człowiek w naszym życiu został w nim już zapisany, bo był.

Żadna chwila nie trwa wiecznie - to oczywiste, wiemy to. Teraźniejszość jest właściwie tylko złudzeniem i naszym subiektywnym odczuciem niezmienności. Wszystko jednak płynie, znajduje się w nieustannym ruchu.Teraźniejszość to my ukształtowani przez to, co było, i przez oczekiwanie tego c, co nadejdzie. Składamy się ze wspomnień i oczekiwań. Nasze obecne ja zależy od naszej przeszłości. Wszystko ma odbicie w tym, co dzieje się teraz.
Autor bardzo obrazowo ukazał nam czym jest przyszłość - jest jak żelazo, które można formować jak tylko chcemy, ale musi być gorące.Kiedy staje się przeszłością , nie ma szans na zmianę.

Dla każdego przyszłość jest białą kartką, którą sami możemy zapisać. Przyszłość to nieograniczone możliwości, ale trzeba mieć przy tym bystry i otwarty umysł.

To rewelacyjna książka dla każdego i każdy powinien ją przeczytać. Tak dużo rzeczy podpowiada i zmusza do przemyśleń. Lubię takie książki, bo wymagają myślenia. Bardzo chętnie będę do niej wracać.

Jeszcze jej nigdzie nie kupicie, nie poczytacie o niej - dopiero jest szykowana do sprzedaży.

Warto poczekać i ją upolować :)

Ważne cytaty :

"Wiele osób uważa, że dojście do pewnego poziomu poznania samego siebie wymaga wielkich działań i ogromnych poświęceń.Trzeba jedynie prawdziwie w pełni żyć, idąc naprzód odważnie, z otwartymi szeroko oczami i uszami, starać się czuć, lecz nade wszystko zastanawiać się na tym, co nas w życiu spotyka".

"W formie realnej przeszłość nie wróci, ale możesz ją przeżyć, unikając tych samych błędów w życiu obecnym, patrząc z uśmiechem na teraźniejszość i przyszłość, które już za chwilę także staną się przeszłością".

"Życie to przyszłość, przyszłość to życie".
Aby było pełne , potrzebne są trzy części : przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, z których najważniejsza wydaje się ta ostatnia".

"POZA CZAS I PRZESTRZEŃ" RYSZARD KUSEK

Książka z gatunku poradnik psychologiczny - tak bym określiła.

To moje pierwsze spotkanie z autorem i jasno napiszę, że bardzo udane.

• Mama czyta
  • Chcę kupić