Wirtualne Targi Książki sieci Empik startują już w tę środę

LubimyCzytać
12.10.2020

Wyczekiwane literackie premiery, ponad 60 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, strefy dedykowane dzieciom i młodzieży oraz promocje książkowe. Już w środę rozpoczną się Wirtualne Targi Książki Empiku. Jesienna odsłona e-wydarzenia potrwa 12 dni – od 14 do 25 października. O jego programie porozmawiamy na żywo we wtorek 13 października o godz. 14.00.

Wirtualne Targi Książki sieci Empik startują już w tę środę

Tym razem w ramach targów będą funkcjonować trzy dodatkowe strefy: Przecinek i Kropka poświęcona literaturze dziecięcej, młodzieżowa #sieczyta oraz strefa Apostrof, stworzona dla miłośników literatury pięknej i reportażu. W każdej z nich znajdą się dziesiątki wirtualnych stanowisk wystawców z najciekawszymi tytułami i premierowymi książkami w ofercie. Uczestnicy targów mogą liczyć na rabaty sięgające do 60% oraz inne okazje cenowe oferowane przez poszczególne wydawnictwa. Ponadto będzie działać sekcja coraz bardziej popularnych książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków.

Reklama

Rozmowa o Wirtualnych Targach Książki na Facebooku lubimyczytać.pl

O programie tegorocznych Wirtualnych Tragów Książki, najważniejszych gościach i najbardziej wyczekiwanych premierach organizatorzy wydarzenia opowiedzą na żywo już we wtorek, 13 października o godzinie 14.00. Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik z lubimyczytać.pl, a jej gościem będzie Marcin Maćkiewicz. Rozmowa będzie transmitowana na fanpage'u serwisu na Facebooku i YouTube lubimyczytać.pl oraz w mediach społecznościowych sieci Empik.

Autorzy najbardziej wyczekiwanych jesiennych premier

Wojciech Mann, Magdalena Witkiewicz, Michał Nogaś, Rafał Pacześ, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Zyta Rudzka, Wioletta Grzegorzewska, Marek Krajewski, Jakub Szamałek, Wojciech Jagielski, Przemysław Staroń, Wojciech Drewniak, Elżbieta Cherezińska, Justyna Bednarek, Beata Pawlikowska, Agnieszka Maciąg, Chigozie Obioma, Regina Brett, Lisa Gardner, Nancy Springer, Beth Reekles czy Jeffrey Archer – to tylko niektórzy spośród literackich bohaterów drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku. W ramach wydarzenia zaplanowano ponad 60 rozmów, w tym wiele premierowych spotkań autorskich.

Wydarzenia online z pisarzami będą transmitowane z dwóch scen targowych na Facebooku i Instagramie Empiku. Podczas każdego spotkania będzie można na żywo komentować i zadawać pytania. Dodatkowo w trakcie wybranych wywiadów pojawią się linki, które pozwolą zdobyć książki z autografem autora. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Szczególnie polecamy uwadze użytkowników serwisu lubimyczytać.pl dwa spotkania, z których relację przeprowadzimy wspólnie z organizatorami Festiwalu. Na Facebooku Lubimyczytać.pl będzie można śledzić transmisje ze spotkań: 

Spotkania z polskimi twórcami

Wirtualne Targi Książki otworzy spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, który opowie o swej najnowszej, pełnej akcji powieści sensacyjnej „Prosta sprawa”, napisanej w czasie lockdownu. Tym razem pisarz swą tajemniczą historię osadził w malowniczych Karkonoszach. W programie znalazły się także rozmowy z Zytą Rudzką, która po znakomitym debiucie powraca z powieścią „Tkanki miękkie” (Wydawnictwo W.A.B.), Wojciechem Miłoszewskim, autorem bestsellerowego „Kastora”, którego kontynuacja niebawem trafi w ręce czytelników czy Jakubem Szamałkiem, który odpowie na pytania fanów bestsellerowego cyklu „Ukryta sieć”, opisującego śledztwa charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. W dniu otwarcia Targów ukaże się trzecia, finałowa część serii – „Gdziekolwiek spojrzysz”. Dla Rafała Paczesia wirtualne studio to naturalne środowisko. Jeden z najpopularniejszych polskich stand-up’erów, którego występy na platformie YouTube wyświetlono już ponad 50 mln razy, tym razem zadebiutuje w nowej roli – w połowie miesiąca ukaże się jego wyczekiwana przez fanów powieść „Grube wióry”, z dystansem i humorem opisująca kondycję męskości w XXI wieku. Targi Empiku to także okazja do spotkań z laureatami tegorocznej nagrody literackiej Nike – Joanną Gierak-Onoszko (nagroda czytelników) i wspomnianym wyżej Radkiem Rakiem.

Reklama

Zagraniczni pisarze w każdym domu

Uczestnictwo w Wirtualnych Targach Książki potwierdzili także autorzy zagraniczni. Nigeryjski folklor przybliży Chigozie Obioma, autor „Orkiestry bezbronnych”, która znalazła się na krótkiej liście powieści nominowanych do nagrody Bookera za 2019 rok. Z kolei Jeffrey Archer, którego tytuły do tej pory zostały wydane w 97 krajach świata, opowie o nowym cyklu inspirowanym „Kroniką Cliftonów” – „Nic bez ryzyka”. Wirtualne Targi Książki będą też okazją do zadania pytań jednej z najpopularniejszych pisarek motywacyjnych, Reginie Brett, która powraca z analizą trudnej relacji z matką w książce „Trudna miłość. Mama i ja”.

Młodzi czytelnicy w centrum uwagi

Podczas targów nie zabraknie spotkań autorskich dla najmłodszych czytelników. O literaturze dziecięcej goście porozmawiają na spotkaniach odbywających się w ramach programu Przecinek i Kropka. Wśród nich autorka jednej z najpopularniejszych wśród dzieci serii o sympatycznych Skarpetkach – Justyna Bednarek. Okazją do spotkania będzie premiera książki „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” – kolejnej odsłony przygód odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterów. Empik zaprosił także Nancy Springer, autorkę „Sprawy zaginionego markiza” – pierwszej części serii o Enoli Holmes, której filmowa adaptacja podbija serca widzów czołowej platformy streamingowej. Warto zwrócić także uwagę na spotkanie z Marcinem Rusinkiem, twórcą ilustrowanej książki „Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych” zdradzającej językowe tajemnice czy Martinem Widmarkiem, autorem pełnej humoru powieści „Nelly Rapp i kapitan Sinobrody”.

Reklama

Branża wydawnicza w nowej rzeczywistości

Nie da się ukryć, że pandemia wpłynęła także na cały rynek książki – wiosną i jesienią ukazuje się najwięcej premier. W tym roku nie wszystkie mogły się odbyć zgodnie z planem. Z myślą o branży wydawniczej Empik zaplanował również spotkania wokół najbardziej aktualnych tematów dla osób zawodowo związanych z książką – m.in. dyskusja „Promocja książek w czasach zarazy” czy webinar „Refleksje o przywództwie jutra”.

Druga edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku odbędzie się w dniach 14-25 października. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących jest dostępny na stronie: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2783
4
12.10.2020 16:29

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd