Kwestia ceny

Okładka książki Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kwestia ceny
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Zofia Lorentz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zofia Lorentz (tom 2)
W.A.B.
2020-06-17
2020-06-17
literatura polska thriller sensacja
Inne

Okładka książki Mierzeja 2. Ostatni przypływ Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski
Mierzeja 2. Os... Wojtek Miłoszewski,...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 6 (57) / 2022 Jurij Andruchowycz, Katarzyna Boni, Anna Cieplak, Joanna Concejo, Anna S. Dębowska, Barbara Engelking, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Aldona Kopkiewicz, Renata Lis, Zygmunt Miłoszewski, Patryk Mogilnicki, Ottessa Moshfegh, Weronika Murek, Vladimir Nabokov, Michał Nogaś, Monika Ochędowska, Piotr Oczko, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Marcin Sendecki, Barbara Skarga, Magdalena Środa, Justyna Suchecka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Mariusz Szczygieł, Jarek Szubrycht, Olga Tokarczuk, Tomasz Ulanowski, Katarzyna Wężyk, Dorota Wodecka
Książki. Magaz... Jurij Andruchowycz,...

Tylko się nie utop!

Utknęłam przy pierwszych rozdziałach, myślałam, że już do niej nie wrócę, a baaardzo rzadko nie kończę książki. Dałam szansę, i później się nawet wciągnęłam, ogólnie nie żałuję że doczytałam, ale nie przeczytałabym jej drugi raz. Dużo nie realnych scen też wpływa na moją słabą ocenę. I zakończenie, nie jestem pewna czy mnie satysfakcjonuje.

Bardzo wciągnęła mnie ta książka, ale uważam, że zyskała by na wartości gdyby było mniej wciskania w każdy możliwy moment jakiś zboczonych wątków, aluzji czy skojarzeń. A mniejsza ilość kobiet z nienaturalnie wysokim libido z pewnością by dodała książce wiarygodności... Strasznie drażni mnie, gdy mężczyźni sądzą, że najwyższą formą feminizmu jest wmawianie kobietom, że "mogą" uprawiać z nimi seks, przy jednoczesnym ignorowaniu wielu ważniejszych wątków jak np tego, jak kobiety są traktowane w medycynie. Na co akurat w przypadku tej książki było wiele okazji... Poza tym drobiazgiem nie mam żadnych zastrzeżeń co do książki. No może jeszcze poza tym, że zbyt szybko się skończyła;)

Bardzo miło spędzony czas, wysłuchałam na empikGO i w takiej formie polecam. Niektórzy zarzucają autorowi, że wypisuje bzdury, to jego książka i ma prawo, to nie podręcznik. Mnie się "te bzdury" podobają.

Czytałam, czytałam, odłożyłam i nie wróciłam już. Nie zainteresowała mnie ta historia, nie wciągnęła. Trochę się zawiodłam na panu Miłoszewskim.

Rewelacyjna.

Rewelacyjna.

Pierwsza połowa całkiem całkiem, ale za ogólnie za dużo bzdur.

Pierwsza połowa całkiem całkiem, ale za ogólnie za dużo bzdur.

Bardzo lubię autora za fantastyczny język, zabawę słowami, świetne opisy wydarzeń, postaci i ich przemyśleń. Tutaj też tego nie zabrakło i za to duży plus.
Wątek główny jak już się rozkręcił był całkiem interesujący i żwawo biegł do przodu. Nie był może super odkrywczy, ale dający do myślenia.
Niestety (i piszę to z bólem, bo naprawdę lubię książki tego autora) zmęczyła mnie mnogość postaci, przeskakiwanie między wątkami, przydługi początek i ciągłe wspominanie Adriana Zandberga.
Reasumując, nie uważam czasu z tą książką za stracony, ale jestem pewna, że autora stać na więcej.

Po Bezcennym z entuzjazmem zaczęłam Kwestie ceny i ...utknęłam jak w tym błocie Sachalińskim , które opisywal. Niestety, nie dałam rady. Za dużo postaci, za mało dynamiki, no po prostu mnie zanudzila, Bezcenny mnie porwał. Spasowałam w 1/3.

Nuda, mało akcji i nie zgodzę się, że książka wnosi cokolwiek do światopoglądu.
Do tego nieciekawa okładka.
2/10

Nuda, mało akcji i nie zgodzę się, że książka wnosi cokolwiek do światopoglądu.
Do tego nieciekawa okładka.
2/10

Wysoka nota za to, że można się dowiedzieć czegoś z tej książki o Ajnach, Sachalinie i zainspirować się do poszukania więcej informacji na ten temat. Ale zgadzam się też z opiniami, że fabuła była mocno naginana, zwłaszcza pod koniec.
Mimo wszystko, lubię książki które pozostawiają mi pewne dylematy do przemyślenia.

• Audiobooki

Video