Kwestia ceny

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Zofia Lorentz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.

Oficjalne recenzje i

Tylko się nie utop!

[ 28 ] Link do recenzji

2065 ocen

Bardzo dobra książka, choć pierwsza część dużo lepsza, bardziej rzeczywista.

O jak ja to męczyłam. Bardzo naiwna, naciągana, nudna. Mało akcji w akcji, bohaterów w bohaterach, dialogów w dialogach. Cieniutko.

Jest dowcipnie i inteligentnie. Bardzo przygodowo - dla mnie trochę jednak za bardzo. Momentami miałam wrażenie, że taka przygoda jest za bardzo oderwana od rzeczywistości. Ale czyta się przyjemnie.

W końcu znalazłam książkę którą z chęcią przeczytałam do ostatniego zdania. Wciągająca lektura nie dość, że intrygująca to jeszcze w wielu miejscach wprawia czytelnika w szczery śmiech.
Podoba mi się przygotowanie autora do tematu i fakt konsultacji u źródeł przez co książka jest autentyczna.

Luźna kontynuacja "Bezcennego". Klimat podobny. Warto czytać z przymrużeniem oka. Momentami drażni sileniem się na coś więcej niż powieść przygodowa. Tak czy inaczej dobra zabawa. Fabuła trzyma się kupy.

Szału nie ma. Wiele sytuacji naciaganych do granic absurdu. Pierwsza część zdecydowanie lepsza.

Niestety jeden z słabszych utworów Miłoszewskiego - fabułę można streścić w kilku zdaniach, między bohaterami nie ma naturalnej chemii, aż dziwne że tak średnia powieść wyszła spod ręki tak dobrego autora.

Akcja bystra jak w książce telefonicznej.Ogromny warsztat autora.Widać to po głebi, sposobie w jaki przekazuje myśli.Dużo osobistych opinii.Warto było.Moja pierwsza styczność z Z.

Dla mnie to idealny przykład literatury rozrywkowej: książkę przyjemnie się czyta, jest napisana z lekkością, werwą i humorem. I tak głupia, że witki opadają. Nie uwierzyłam w ani jedno słowo, w nieprawdopodobne sytuacje, w słabe motywacje bohaterów, w ogoloną na łyso profesorkę, w to, że marynarze przy robocie używają określeń typu "zębata wagina" i w to, że stojąc na...

Ciezko mi ocenić ta książkę. Trochę się męczyłam i dłużyła mi się, a z drugiej strony to barwna, ciekawa i różnorodna opowieść, czasem zabawna. Wielki plus za wyciągniecie tematu zbliżającej się zagłady ludzkości - daje do myślenia i przeraża, ale to prawda... Doceniam przygotowanie i warsztat pisarski.

Dyskusje

2 449