Infiltration. The Plot to Destroy the Church from Within

angielski
historia Kościół katolicyzm masoneria

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Autor szuka w książce przyczyny kryzysu Kościoła Katolickiego.
Motywem głównym książki jest tytułowa Infiltracja dokonywana przez wrogów zewnętrznych ,ukrywających swoje prawdziwe przekonania i zajmujących kierownicze stanowiska w Kościele.
Ciekawie ujęty jest kontekst historyczny ,a szczególnie działalność sił nadprzyrodzonych. Przechodzimy od masonów przez la Salette do śmierci Piusa XII i dalej. Książka oparta na źródłach angielskich więc możemy dowiedzieć się kilku wątków jakie nie dotarły do naszego kraju(dodatkowo sam fakt iż autor zna Athanasiusa Schneidera stawia go na lepszej pozycji w znajomości stosunków w Watykanie niż mj. Tomasza Terlikowskiego).
Na końcu książki autor stawia pytanie o nasze miejsce w Kościele w czasie kryzysu i rozważa je poważnie(w pełnej wolności od ateizmu poprzez ryt wschodni po sedewakantyzm) co jest dodatkowym atutem zachęcającym do zwrócenia uwagi na tą pozycję.

Autor szuka w książce przyczyny kryzysu Kościoła Katolickiego.

Dodaj cytat z książki Infiltration. The Plot to Destroy the Church from Within

Ciekawostki historyczne