Bluefishing. Sztuka robienia rzeczy niemożliwych

Galaktyka
2020-03-20
2020-03-20
Jacek Żuławnik

Poprawna książka z inspirującymi historiami. Szanuje bardzo postać ;)

Poprawna książka z inspirującymi historiami. Szanuje bardzo postać ;)

Słaba. Masa frazesów, jak w większości tego typu poradników. Dla fascynatów.

Słaba. Masa frazesów, jak w większości tego typu poradników. Dla fascynatów.

Książka przywraca wiarę w siebie, pozbawia wymówek, uczy działania i udowadnia że nie ma rzeczy niemożliwych, daje dużo dowodów na to, że ograniczenia są tylko w naszej głowie.

#775 - Bluefishing. Sztuka robienia rzeczy niemożliwych - Steve Sims - Wydawnictwo Galaktyka
#335/52/2021

Książka ma 192 strony. Swoją premierę miała dnia 20.03.2020 roku. Składa się ona z dwudziestu rozdziałów, z których dowiadujemy się co zrobić, aby w naszym życiu nie było rzeczy niemomżliwych.

Jeśli chcesz odnieść zwycięstwo, musisz zburzyć swoj mur i nie stać w miejscu, ale także nauczyć się odmawiać. Następnie zbuduj własną markę i staraj się dzielić obowiązkami.

Ważną rzeczą jest także to, by żyć w zgodzie ze swoją pasją i być wytrwałym. Pokaż także swojej społeczności, że Ci zależy na tym co robisz.

Jesteś gotowy na realizację własnych marzeń i celów biznesowych ?

#335/52/2021

Jeśli chcesz odnieść zwycięstwo, musisz zburzyć swoj mur i nie stać w...

Dzień dobry, dziś książka Steve Sims „Bluefishing - Sztuka robienia rzeczy niemożliwych” od wydawnictwa Galaktyka. Za egzemplarz książki wydawnictwu dziękuje.
Steve Simsa poznajemy, jako syna murarza, który w młodym wieku pomagał na budowie. Już wtedy wiedział, że idąc tą drogą daleko nie zajdzie. Będzie codziennie wykonywał zajęcie, które w żadnym stopniu go nie interesuje. Wówczas planuje wyjechać do Hong Kongu. Tam zatrudnia się, jako bramkarz w jednym z klubów, których w Hong Kongu jest mnóstwo. Z racji na dużą konkurencję klub nie był jakoś dobrze znany. Steve stojąc przed wejściem, mówił do ludzi „hej przyjdź jutro na imprezę, będzie świetnie” i podawał tajne hasło, które umożliwiało wejście do klubu. Marketing szeptany sprawdził się w 100%. Po paru tygodniach klub pękał w szwach. Po tym przypięto mu łatkę, że umie załatwić wszystko. Wrócił do Kalifornii i założył biznes, bluefishing. W wolnym tłumaczeniu Konsjerż. Bluefisherzy umieją załatwić dosłownie wszystko. Jednak musisz mieć szczere intencje, że tego naprawdę potrzebujesz. Zadzwonił raz do Simsa pewien facet, że chce bilet na orgię w domu Playboya. Okazało się, że chodziło tylko o zaimponowanie znajomym, a w rzeczywistości mężczyzna był homoseksualistą. Sims opowiedział mu, że miał już takie zlecenia i załatwi mu bilet do domu playboya, wówczas znajomi dadzą mu spokój. Ważnym jest, znaleźć zamiennik słowa porażki. Wg Simsa porażka powinna być odkryciem. Porażka nie powinna nas zniechęcać do dalszego działania. Z każdego potknięcia należy wyciągnąć lekcję i kroczyć dalej. Przeżycie droższe, od pieniędzy? Oczywiście, zdobyte doświadczenie przecież jest bezcenne. Sims zawsze marzył o noclegach w najdroższych hotelach. Jednak, gdy zerwał z murarskim fachem i był bez grosza przy duszy wchodził z początku tylko do hotelowego lobby, żeby poczuć ten klimat. Później już zbierał się na odwagę i prosił recepcjonistę o pokazanie mu najdroższego pokoju w hotelu. Wówczas jego ciekawość została zaspokojona. Po jakimś czasie nawiązał współpracę z włoskim hotelarzem, który okazało się, ma słabość do Maroon 5. Sims załatwił mu gitarę z autografami członków zespołu. Gdy by tylko zapłacił hotelarzowi za pobyt, ten by szybko o nim zapomniał. Sims opracował test Kufla w swojej firmie. Pewien klient dzwonił do Steve’a, że ma bardzo dobrego pracownika, ale nie umie się z nim w żaden sposób dogadać. Steve zapytał go wprost. Czy poszedłbyś z nim na piwo? Później żona Steve’a zajmowała się rekrutacją pracowników w ich firmie. I raz też jej się spytał, czy poszłaby z wybranym kandydatem na piwo. Jeśli odpowiedź była twierdząca, kandydat dostawał posadę.
Podsumowując Sztuka robienia rzeczy niemożliwych. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nic nie przychodzi nam tak Just like that. Wszystko wymaga ciężkiej pracy i samozaparcia. Ograniczenia są tylko w naszych głowach. Książkę polecam do przeczytania i przekonania się samemu, że możesz wszystko. Wydawnictwu galaktyka dziękuje za egzemplarz książki do recenzji.

“Jest faktem, że bluefishing odmienił moje życie, jak również los tych, którzy wykorzystali jego zasady i przekuli w powodzenie na różnych polach”
Steve Sims w Bluefishing, jak sam zaznacza udziela porad z perspektywy człowieka, który potrafi wszystko załatwić. Pokazuje swoje doświadczenia i tłumaczy jak podchodzi do życia i radzi sobie z problemami. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazuje jak się nie poddawać i z każdej sytuacji wynieść cenną lekcję. Sims pokazuje, że niezależnie od tego czym jest to czego pragniesz, wszystko jest do zrobienia.

Steve Sims potrafi zrealizować każde zlecenie i spełnić wszystkie marzenia swoich klientów. Prywatny koncert Andrei Bocelli, spotkanie z ważnymi osobistościami, a może koncert z idolami? Nie ma problemu, Sims wszystko załatwi....

Zawsze jest tak, że gdy chcesz niemożliwego nie tylko zmysłami dotykać, zadrży powieka, miękkie staną się nogi, poczujesz się jakbyś pod wodą oddech łykał. Jesteś sam, ty, twoje obawy i strach. Masz dwa wyjścia, schować się za firewallem i jak Kasparow zacząć z maszyną przegrywać albo wstać, założyć z wiedzy zbudowaną zbroję i pójść po swoje. Bez względu w jakie słowa zwycięstwo ubierzesz, jaką filozofię zastosujesz, zdejmij maskę, ogarnij co trzeba i bądź żywym przykładem "nie ma że się nie da".

• Przeczytane: 2020
  • .2020
  • Z życia innych... (Autobiografie/Biografie/Wywiady)
  • Zinteresowany
  • Posiadam aktualizacja