Zdrajca

Okładka książki Zdrajca Anna Kłodzińska
Okładka książki Zdrajca
Anna Kłodzińska Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Najlepsze kryminały PRL kryminał, sensacja, thriller
Najlepsze kryminały PRL
Wydawnictwo CM
2019-09-01
2019-09-01
milicja PRL

Nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki, z jednej strony czuć tu PRL-owską propagandę, chociażby w sposobie jak jest traktowany główny bohater, przez swoich prowadzących, po drugie jego podejście do tychże, nawet mocno upokorzony i poniżony, nadal służalczo współpracuje. Z drugiej jednak strony, możemy obserwować jak pieniądze stają się główną siłą napędową człowieka i jak bardzo potrafi on sprzedać samego siebie. na szczęście nie mamy tu do czynienia ze szpiegostwem politycznym, bo wtedy nie dało by się czytać. Zanim zabierzecie się za tą książkę, trzeb mieć dobrze ugruntowaną wiedzę o tamtym okresie, aby nie dać się zwieść.

ZDRAJCA
Czy wiecie że ANNA KŁODZIŃSKA to także Stanisław Załęski 😀
To były czasy gdy trzeba było pisać pod pseudonimem.
Na podstawie jej książek nakręcono dwa odcinki mega serialu 07 ZGŁOŚ SIĘ.
Agencja wywiadowcza USA w Bangkoku werbuje Leopolda Owiczaka w swoje szeregi.
Od tej pory, wychowany w socjalistycznym kraju pracownik Poltexu ma pracować dla drugiej strony.
Jakie ważne informacje dostarczy Owiczach Amerykanom❓
Czy Służby Bezpieczeństwa zdążą zareagować na zdrajce❓
Kiedyś to pisali kryminały. 😀
A tak swoją drogą 🤔
Ciekawe jak my, byśmy się zachowali gdyby KTOŚ przyszedł do nas i rzucił nam pokaźną sumkę w euro tylko za to by ujawniać tajemnice Kaczyńskiego lub Budki (lub innego typa, który niszczy naszą kochaną ojczyznę)
Czy my wtedy też byśmy byli zdrajcami narodu❓ czy a może ktoś widziałby w nas zbawców narodu.

ZDRAJCA
Czy wiecie że ANNA KŁODZIŃSKA to także Stanisław Załęski 😀
To były czasy gdy trzeba było pisać pod pseudonimem.
Na podstawie jej książek nakręcono dwa odcinki mega serialu 07 ZGŁOŚ SIĘ.
Agencja wywiadowcza USA w Bangkoku werbuje Leopolda Owiczaka w swoje szeregi.
Jakie...

Typowy utwór na zamówienie, napisany przez niezawodną, "betonową towarzyszkę" Annę w oparciu o akta sprawy Leszka Chrósta, skazanego w 1980 roku na karę śmierci za szpiegostwo i wymienionego w pięć lat później na min. Zacharskiego. Mimo wszystko, da się to czytać.

Czytelnicy kryminałów Anny Kłodzińskiej przywykli do tego, że akcja jej powieści rozgrywa się zazwyczaj w socjalistycznej ojczyźnie. Zdarzały się oczywiście od czasu wzmianki lub krótkie rozdziały, w których bohater, najczęściej czarny charakter, starał się przekroczyć zachodnią granicę. Na ogół zamiary takie przejawiali osobnicy, którzy mieli na sumieniu najcięższe zbrodnie oraz zdrajcy, którzy wysługiwali się służbom wywiadowczym krajów kapitalistycznych…

Więcej na:

Miło się czyta