Bloodlines

Pocket Star Books
2006-09-01
2006-09-01
Irene Kelly novel Las Piernas thriller

Okładka książki Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie skazanych Jan Burke, Laura Caldwell, Lee Child, Jamie Freveletti, Michael Harvey, Laurie R. King, Leslie S. Klinger, Gayle Lynds, John Mankiewicz, Phillip M. Margolin, Arthur Miller, Sara Paretsky, Brad Parks, Gary Phillips, S. J. Rozan, Barry Scheck, John Sheldon, Scott Turow, Sarah Weinman
Anatomia niewi... Jan Burke, Laura Ca...
Okładka książki W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan Burke, Michael Connelly, Thomas H. Cook, Nelson DeMille, Jeffery Deaver, Tess Gerritsen, Sue Grafton, Steve Hamilton, Edward D. Hoch, T. Jefferson Parker, Laurie R. King, Stephen King, Laura Lippman, Sara Paretsky, P.J. Parrish, Edgar Allan Poe, Peter Robinson, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Joseph Wambaugh
W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan...

W pewnym sensie saga kilku zamożnych rodzin, połączonych wspólnymi interesami i wspólnymi, jeśli nie w każdym przypadku przestępstwami, to przynajmniej życiowymi błędami. Kto jest "ten zły" wiadomo w zasadzie od początku, chociaż innych zagadek nie brakuje. Opowiedziane po kolei bez udziwnień i przeskoków, a każda z postaci ma dobrze opowiedzianą przeszłość, co pozwala czytelnikowi wyciągnąć wnioski co do jej charakteru. Akcja rozgrywa się w latach 1958, 1978 i 2000. (częściowo też w 1936) i tak też jest podzielona. Dwie pierwsze części czyta się z zainteresowaniem, niestety trzecia wydaje się pisana po dłuższej przerwie i nie dość, że rekapituluje dwie poprzednie części, to jeszcze wnosi nowe, niezbyt potrzebne wątki i rozmowy. Nie pomaga kulminacja ostatnich rozdziałów i typowo amerykańskie zakończenie. W sumie wystarczyłby nieco rozbudowany epilog.

• Crime

Dodaj cytat z książki Bloodlines