Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

literatura polska felieton reportaż Japonia korporacja

Oficjalne recenzje i

Obcy z planety Japonia

[ 2 ] Link do recenzji

Książka jest nużąca, wydarzenia są opisane pobieżnie i bez żadnej głębszej refleksji. Niektóre wątki powtarzają się w kółko, inne nie są wystarczająco rozwinięte. Sam temat kultury pracy w Japonii jest ciekawy i interesowała mnie opowieść z pierwszej ręki, ale niestety nie dowiedziałam się nic nowego.

Książka bez aspiracji do wielkiej literatury, ale ciekawie napisana, kartki szybko się przewracają, jest w tym jakaś wiarygodność przeżycia, a także swego rodzaju egzotyka. Książka daje możliwość spojrzenia na doświadczenia (zawodowe) innego człowieka w dalekim, obcym kraju. Po przeczytaniu mam ochotę na kolejną książkę tego autora, polecam.

Fajnie się czytało. Książka na dwa dni , ale miło wspominam. Autor nie odkrywa nic prywatnego, mało co pisze o własnym życiu. Jest też dużo tajemnicy , jakiego koncernu dotyczy litera ,,K,, ale napisana jest w bardzo przystępny sposób. Polecam

Taki prawie reportaż. Uzupełnia wyobrażenie o mentalności Japończyków. Ciekawe, czy coś się zmieniło.

Nic specjalnego. Dla zabicia czasu się nada. Część informacji jest jak najbardziej interesująca. Ciekawe czy faktycznie tak to obecnie wygląda w większości firm w Japonii.

Na półkach: , , , ,

Płaskie, bez głębszej refleksji relacje z pracy w korpo. Głównie przemówienia przełożonych.
Pobieżnie zarysowany, ciekawy zresztą, temat japońskiej mentalności, podejścia do pracy i rodziny.
Nie wiem za co ta nominacja w plebiscycie 2020.

Autor książki „Planeta K.” urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, a studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat swego życia spędził w Japonii, z których pięć lat przepracował w japońskiej firmie.
Piotr Milewski mając bardzo rozległe doświadczenie, będąc zarówno solidnym i wiarygodnym, a przede wszystkim znającym biegle wiele języków,...

Reportaż opisuje tak egzotyczną i nieprawdopodobną dla nas rzeczywistość, że choć nie jest porywający i wybitnie wnikliwy, to przeczytałam z zainteresowaniem. Tylko do dzisiaj chodzi mi po głowie pytanie: jakie pieniądze autor „Planety K” zarobił pracując w korporacji i jak ta suma miała się do rzeczywistości japońskiej?

Wartka opowieść o Polaku w japońskiej korporacji. Interesujące dla nas, reprezentantów innej kultury, mentalności. Dobry sposób konfrontacji swoich wyobrażeń, przemyśleń i sądów na temat pracy w życiu człowieka: w Europie, w Polsce i w Japonii.
Dobrze się czyta, od pierwszych stron odniosłam wrażenie, jakbym była zaprzyjaźniona z autorem

CIekawa, intrygujaca, przygnebiająca historia. Nie należy generalizować, choć z pewnością jest ziarno prawdy.

Dyskusje

1 644