Okładka książki Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una Anna Fifield
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Anna Fifield
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
The Great Successor. The Divinely Perfect Destiny of Brilliant Comrade Kim Jong Un
Sine Qua Non
biografia Kim Dzong Un dyktatura Korea Północna
Inne

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 1667 napisanych opinii 215

Naprawdę mnie wciągnęła. Mimo, że sporo opisywanych w niej wydarzeń znałem śledząc z uwagą relacje międzynarodowe w ostatnich latach. Jednak autorka nie ograniczyła się do przytoczenia prostych faktów z życia dyktatora. Każde z nich miało swoje tło i okoliczności. Nie jest to historia polityczna Korei Północnej, ani opisy prześladowań społeczności koreańskiej dokonywanej regularnie przez reżim (choć każdy z tych wątków gdzieś się przewija). W centrum jest Kim, jego życie, życie jego rodziny. W tle jest jego osobowość i to jaki wpływ wywiera na funkcjonowanie opresyjnego państwa. Książka jest dość lekka, czyta się zaskakująco szybko, i nie trzeba mieć żadnej wiedzy specjalistycznej aby zrozumieć czym jest dziś Korea Północna.

Sprawnie napisana biografia

Sprawnie napisana biografia

Nie jest odkrywcza - bo co tam można jeszcze napisać w temacie ;) Ale fajnie się czyta, jest interesująca

Książka warta uwagi dla osób zgłębiających ród Kimów.

Książka warta uwagi dla osób zgłębiających ród Kimów.

Jeżeli ktoś interesuje się bieżącymi wydarzeniami na świecie, to nie dowie się z tej książki właściwie niczego nowego.
No może poza powiązaniami rodzinnymi Kimów, które i tak niewiele wnoszą do książki.

Dla osoby która jest ciekawa Wielkiego Następcy, książka zawiera usystematyzowane chronologicznie najważniejsze wydarzenia z jego życia.
Kim Dzong Il czyli jak to się stało, że namaścił właśnie tego syna na następcę.
Szkoła w Szwajcarii i koszykówką.
Powrót do Korei, eliminacja rywali i umacnianie pozycji w aparacie partyjnym.
Budowa bomby.
Spotkanie z Donaldem.

Całość okraszona informacjami na temat egzystencji zwykłych mieszkańców Korei, kooperacji z Chinami, opisem rezydencji, zabaw i zachcianek Najważniejszego, gierkami na dworze.

Kim Dzong Il czyli jak to się...

Jeżeli wiecie już co nieco w tym temacie, książka ta może nie zaskoczyć was czymś nowym, mimo wszystko myślę, że warto po nią sięgnąć. Autorka naprawdę wykonała dobrą robotę, gromadząc na tych ponad czterystu stronach, mnóstwo faktów od strony historycznej, aż po realia teraźniejszego życia w Korei Pólnocnej. Poznamy obecnego dyktatora od małego, poznamy jego rodzinę, srodowisko.
Książka wyróżnia sie na tle innych w tym temacie tym, że nie jest stronnicza. Anna Fifield wykazała sie reporterską skrupulatnością, przy okazji uchylając rąbka tajemnicy tak nieznanego nam kraju w bardzo przystepny i zachęcający (mimo tematu) sposób.
Jesteście zainteresowani?

Plus, bo autorka dociera do ludzi którzy znali KJU oraz do tych, którym udało się uciec. To dopiero moja 3 książka o KRLD, ale zdecydowanie lepsza niż cukierkowa "Tajemnice KRLD" napisanej przez D.Tudora.

Historia Korei napisana w końcu z trochę innej perspektywy.

Historia Korei napisana w końcu z trochę innej perspektywy.

Ciekawa książka zawierająca mnóstwo istotnych informacji o Korei Północnej, rodzinie dyktatorów, ich historii oraz teraźniejszość. Pokazuje to co zmieniło się na przestrzeni lat, jak wygląda reżim i życie w nim zwykłych ludzi oraz przybliża postać Kim Dzong Una.
Napisana przystępnym językiem. Warto przeczytać.

Napisana przystępnym językiem. Warto przeczytać.

Historia człowieka dla którego nagięto czasoprzestrzeń
🇰🇵 ☀️🕶️

Historia człowieka dla którego nagięto czasoprzestrzeń
🇰🇵 ☀️🕶️

• Literatura faktu

Anna Fifield Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una Zobacz więcej

Video

Video