Nominacja w plebiscycie 2020
Anna Fifield Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
The Great Successor. The Divinely Perfect Destiny of Brilliant Comrade Kim Jong Un
Data 1. wydania:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Grzegorz Gajek
biografia Kim Dzong Un dyktatura Korea Północna

Wyróżniona opinia i

Temat trudny, ale niesamowicie ciekawy i szacunek dla autorki, że udało się jej zgromadzić tyle informacji o tajemniczej Korei Północnej
Anna Fifield w przystępny sposób przybliża historię i kluczowe postacie tego kraju, można dowiedzieć się wielu naprawdę ciekawych rzeczy
Bardzo polecam formę audiobooka - świetny lektor

Typek nie z tego świata. Kim Dzong Un, Wielki Następca na komunistycznym tronie Korei Północnej po ojcu i dziadku. Jest to fenomen zwycięstwa idei komunizmu w społeczeństwie, w którym wszyscy są równi… Ewentualnie są ci bardziej równiejsi względem pozostałych. Taki suchar, ale cóż.
Mężczyzna, którego życie owiane jest wielką tajemnicą. Mimo zajmowania tak wyeksponowanego (w...

Całkiem przyjemna książka, ale autorka nawet nie specjalnie sili się, by oddzielać opinie od faktów. Wątpię, żebym pamiętał treść książki za jakieś 2 może 3 miesiące, ale czytało się naprawdę spoko.

Ubiegły tydzień upłynął mi literacko pod znakiem Korei Północnej, kraju o najbardziej totalitarnym reżimie na świecie. Czytałam o niej kiedyś niemało, ale moja wiedza zatrzymała się na czasach śmierci Kim Dzong Ila i lekturze książki „Światu nie mamy czego zazdrościć”. Tak więc ojciec umarł. Władzę po nim odziedziczył 27-letni synuś Kim Dzong Un. Za młodu zepsuty dzieciak,...

Bardzo interesująca lektura. Polecam każdemu, kto interesuje się historią Korei, zarówno Północnej jak i Południowej. Autorka zgrabnie i zrozumiale opowiada biografię dynastii Kim.

Od ponad roku miałam ochotę ją przeczytać, dzięki @wydawnictwosqn w końcu się udało 🙏

Ta książka jest wynikiem wielu podróży Autorki @annafifield do Korei Północnej, gdy jako dziennikarka pełniła funkcję korespondentki (obecnie jest szefową pekińskiego biura "The Washington Post").
Ten kraj ją zafascynował i trudno się temu dziwić, bo to kraj reżimu i absurdów, gdzie...

ciekawa

Skomplikowana sytuacja polityczna Korei Północnej sprawia, że jest to kraj, który wzbudza wiele emocji. Ograniczenie w dostępie do rzetelnych informacji tylko wzmaga zainteresowanie tym, jak wygląda życie w tym zamkniętym, tajemniczym państwie. Mnie również ten temat bardzo ciekawi, dlatego każdy reportaż o Korei prędzej czy później trafia w moje ręce 🙂 Tym razem sięgnęłam...

Książka napisana jest świetnie, bardzo przystępnym językiem, wydrukowana na grubym papierze, a litery są duże. Więc czyta się to szybko i z przyjemnością. Chociaż temat oczywiście trudny. Fifield pokrótce opisuje historię dziadka i ojca Wielkiego Następcy. Potem przechodzi do beztroskiego dzieciństwa dyktatorskiego królewicza: najpierw w koreańskim kurorcie Wonsan,...

Książka Anny Fifield dla osób, które interesują się losem Korei Północnej ze względu na politykę, będzie zawierać dosyć dużo informacji, które są powszechnie znane. Natomiast dla osób po raz pierwszy stykających się z dynastią Kimów może być to duży szok.
Autorka wykazuje się dosyć dużą skrupulatnością i zebrała dość głęboki wywiad nt. wydarzeń, które relacjonuje - należą...

Dyskusje

1 103
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • Literatura faktu
  • Audiobook
  • Legimi

Anna Fifield Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una Zobacz więcej

Video

Video