rozwiń zwiń

Patronaty tygodnia (17-23.02.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.02.2020

Kilka mocnych kryminałów, wciągająca literatura obyczajowa, poradnik, fantasy i wartościowa książka dla najmłodszych czytelników. Wśród różnorodnych premier tego tygodnia wybraliśmy te, nad którymi postanowiliśmy objąć patronat. Którą książkę z pieczątką lubimyczytać.pl na okładce wybieracie?

Patronaty tygodnia (17-23.02.2020)

„Wszystko nie tak! 2” Izabella Frączyk (wyd. Prószyński i S-ka)

Historia Marzeny, uzdolnionej młodej architekt, znanej w środowisku z bogactwa oraz idealnych rodzinnych relacji, pokazuje nam, do jakiego stopnia pozory potrafią wykreować rzeczywistość.

Codzienne życie Marzeny tak naprawdę dalekie jest od podtrzymywanego przez lata perfekcyjnego wizerunku. Idealna żona, matka, córka, szefowa… Atrakcyjna, zamożna, uzdolniona zawodowo… Czyż to nie brzmi zbyt pięknie? Za błędy młodości zwykle słono się płaci. Marzena również otrzymała pokutę za swoje grzeszki, ale ta, na szczęście, właśnie dobiegła końca…

Zapnijcie pasy!

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Wszystko nie tak!” dostarczy sporo zaskoczeń. A dodatkowo, jako czytelniczy bonus, możecie wybrać sobie zakończenie, gdyż ta historia, nieco przewrotnie, kończy się podwójnie. Cóż, nikt nie jest idealny…

„Trzynaście” Steve Cavanagh, tłumaczenie: Janusz Ochab (wyd. Albatros)

Ten seryjny morderca nie jest sądzony.

To on jest sędzią…

Byli gwiazdami. Jedną z najbardziej wpływowych par Hollywood. Mieli świat u swych stóp. Teraz ona nie żyje. On jest oskarżony o zamordowanie jej. To celebrycki proces stulecia!

Wszystkie dowody wskazują na ewidentną winę Roberta Solomana – aktor zamordował żonę i jej kochanka, chociaż uparcie twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego. Pomimo jednoznacznych dowodów obciążających oskarżonego Eddie Flynn – który nigdy nie broni prawdziwych przestępców – dołącza do zespołu obrony. Już od rozpoczęcia procesu szereg wydarzeń na sali sądowej wzbudza wątpliwości Eddiego. Coś niepokojącego dzieje się w ławie przysięgłych… Uporczywie nasuwa mu się pytanie: A co jeżeli Robert nie jest jedynym aktorem na sali sądowej?

Co jeśli zabójca wcale nie siedzi na ławie oskarżonych?

„Zgodnie z planem” Lee Child, tłumaczenie: Jan Kraśko (wyd. Albatros)

Światem rządzi przypadek, ale raz na jakiś czas wszystko idzie zgodnie z planem.

Niestety nie tym razem…

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie, co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się, że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.

Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu…

Ale Reacher wierzy, że raz na jakiś czas sprawiedliwości staje się zadość.

„Miasto bezkresnej nocy” Douglas Preston, Lincoln Child, tłumaczenie: Jan Kraśko (wyd. Agora)

Autorzy stworzyli nietuzinkowego bohatera, który zmaga się z najbardziej przerażającymi i tajemniczymi sprawami. „Miasto bezkresnej nocy” to kolejna książka cyklu, w której zaskakujące zwroty akcji nie pozwolą czytelnikowi na chwilę oddechu.

Mówią o nim „współczesny Sherlock Holmes”, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji!

Tym razem Pendergast działa ramię w ramię z przenikliwym detektywem Vincentem D’Agostą, który właśnie rozpoczyna dochodzenie w sprawie wyjątkowo brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest młoda kobieta, córka wpływowego milionera, a morderca zabiera z miejsca zdarzenia jej odciętą głowę.

Wkrótce wychodzą na jaw kolejne zbrodnie, okazuje się też, że każda z ofiar miała coś do ukrycia. Czy w mieście grasuje seryjny morderca? Jaki może mieć motyw? Atmosfera wokół Pendergasta i D’Agosty gęstnieje, szefowie domagają się nowych tropów i wyjaśnień. Jednak odcięte głowy to nadal za mało, by połączyć ze sobą wszystkie morderstwa. I nikt nie spodziewa się, jaki będzie finał tej makabrycznej sprawy.

„Instrukcja obsługi dzieci” Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska (wyd. Zwierciadło)

Poznaj sekret udanego rodzicielstwa.
Jak wychowywać mądrze dziecko? Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa? W jaki sposób pogodzić potrzeby wszystkich członków rodziny – zarówno dorosłych, jak i dzieci? Czego można wymagać od dziecka, czego wymagać się nie powinno? Jak skutecznie komunikować się z dziećmi? Wielu rodziców zadaje sobie podobne pytania.

„Instrukcja obsługi dziecka” to kolejna książka z bestsellerowego cyklu „Instrukcja obsługi…” Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, w której autorki w lekkiej i nieco przewrotnej formie pokazują, jak należy postępować, by osiągnąć zamierzony cel.

„Czarne miasto” Marta Knopik (wyd. Lira)

Losy śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz…

Wanda mieszka samotnie w Czarnym Mieście, w ogromnym mieszkaniu pełnym mebli i wspomnień. Jej mąż Zdzisiek zginął w kopalni w Roku Zaćmienia, kiedy to zapadały się kolejne podziemne chodniki, a ludzie szukali schronienia w budowanych naprędce tunelach. W umierającym mieście, wśród duchów przeszłości, zaczyna się toczyć codzienne życie. Wanda nadal nie otrząsnęła się z żałoby, a jej córki, zwane siostrami Bebe, wyemigrowały do Białego Miasta. Jednak wspomnienia i sny nie pozwalają im uwolnić się od tragicznych wydarzeń…

Czarne Miasto jest niczym jeden z bohaterów powieści, którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

„Czarne Miasto wciąga i ugniata bohaterów, pożera ich metaforycznie. To może być debiut literacki sezonu!” – Wojciech Dutka, pisarz.

„List” Anna Karpińska (wyd. Prószyński i S-ka)

Ta historia zostanie z Tobą na długo. Emocje skradną Ci serce, jak i bohaterka, którą najlepiej zrozumie jedynie druga kobieta.

Małgorzata jest szczęśliwą żoną i matką. Od kilku lat jako pisarka święci triumfy. Najbliżsi sądzą, że ma wszelkie powody do zadowolenia. Ale pozory mylą. Małżeństwo nie należy do szczęśliwych, a ona nosi w sobie brzemię dramatycznej decyzji z przeszłości, która zaważyła na jej całym dotychczasowym życiu. Kiedy wydaje się, że nigdy nie wydobędzie się z matni, dostaje od kogoś nieznajomego list, który zmieni wszystko. Pozostaje pytanie, kto i w jakim celu do niej napisał… Jak daleko sięgają cienie przeszłości?

„List” to pierwszy tom nowego cyklu „Pamiętaj o mnie”. Drugi tom, „Postscriptum”, już w przygotowaniu.

„Requiem dla lalek” Cezary Zbierzchowski (wyd. Powergraph)

Pierwsze wydanie „Requiem dla lalek” Cezarego Zbierzchowskiego ukazało się jesienią 2008 roku, zawierało osiem tekstów o tematyce SF z lat 2002–2008 i zostało bardzo dobrze przyjęte przez czytelników oraz przez krytykę. Na szczególną uwagę, zdaniem recenzentów, zasłużyła tytułowa minipowieść oraz opowiadania „Moneta”, „Miejsce na drodze” i „Innego nie będzie”. Jednak ze względu na ograniczoną dystrybucję pierwsze wydanie nie zagościło szerzej w świadomości odbiorców, co skłoniło Powergraph do przypomnienia zbioru.

Niniejsze wydanie zostało wzbogacone o opowiadania „Smutek parseków” i „Płonąc od środka”, pochodzące z późniejszych antologii Powergraphu, a także o niepublikowane jeszcze opowiadanie „Garcia” z 2003 roku.

„Ptyś” Claire Lebourg (wyd. Polarny Lis)

Sympatyczny piesek Ptyś ma wyjechać ze swoim panem na wakacje. Niestety na skutek nieprzewidzianych wydarzeń gubi się. Z początku jest oczywiście zrozpaczony. Na szczęście szybko znajduje przyjaciół. Groszek, Beza i Mamutka pozwalają mu odzyskać radość życia i uczą go samodzielności.

Ptyś to poruszająca i zabawna historia dla najmłodszych czytelników. Śledząc przygody puchatego Ptysia, dzieci będą mogły oswoić poczucie straty i przekonać się, że zawsze jest szansa na nowy początek.


komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Deutschland91 17.02.2020 18:31
Czytelniczka

Trzynaście, Zgodnie z planem i Miasto bezkresnej nocy mnie zachęciły.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Trzynaście  Zgodnie z planem  Miasto bezkresnej nocy
Książka_koc_kot 17.02.2020 17:50
Czytelniczka

"Trzynaście" oraz "czarne miasto" brzmią intrygująco!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
triste 17.02.2020 11:57
Czytelniczka

"Trzynaście" zapowiada się bardzo ciekawie. Teraz tylko czekac na wypłatę i będzie moja 😊

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval 17.02.2020 11:51
Czytelnik

Instrukcję obsługi dzieci napisała bezdzietna feministka. Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
neuromance 18.02.2020 09:23
Czytelnik

Jak rozumiem, podręcznik do onkologii może napisać tylko ktoś, kto miał raka?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 14.02.2020 15:20
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post