Zagubiona księżniczka

Okładka książki Zagubiona księżniczka Connie Glynn
Okładka książki Zagubiona księżniczka
Connie Glynn Wydawnictwo: Insignis Cykl: Kroniki Rosewood (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kroniki Rosewood (tom 3)
The Lost Princess
Insignis
2021-03-10
2021-03-10
2021-02-18
Anna Kłosiewicz

Omgg, zdecydowanie ta część jak do tej pory podobała mi się najbardziej!! Nie mogę się doczekać kolejnego tomu... Historia coraz bardziej robi się ciekawsza. Nowa postać, która pojawiła się w tej części czyli Haru bardzo mi się podoba, hehe myślę, że będzie jedną z moich fav. Ale Jamie pozostanie najlepszy!!

Trzecia część cyklu ,,Kroniki Rosewood'' , zachwyca tak samo jak pierwsza. Jak zwykle dałam się wciągnąć w książkę Connie Glynn 🙈. Tym razem, niebezpieczna organizacja Lewiatan sprowadza Ellie, Jamiego i Lottie do bliźniaczej szkoły Rosewood, Takeshin, znajdującej się w Japonii. Szybko okazuje się, że czeka ich wiele tajemnic i zagadek do rozwikłania. Jakie przygody spotkają nastolatków? I czy Lottie i Sayuri mają coś ze sobą wspólnego?

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam wrócić do serii Kroniki Rosewood właśnie w okresie wakacyjnym. Mimo, że akcja już od pierwsze tomu rozgrywa się głównie w trakcie roku szkolnego to całość idealnie wpasowuje się w wakacyjny klimat.
Zdecydowanie jest godna polecenia młodzieżowa serii, która nie jest przepełniona głupiutkimi bohaterami.
Wątek rozwiązywania tajemnic rodzinnych, odrobina fantastyki i tło z rodziną królewską nie źle wciągają. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo jest to już trzeci tom serii więc miło by było niczego nie chlapnąć. Ale mam nadzieję, że autorce uda się utrzymać ten poziom aż do ostatniego tomu.

Wątek rozwiązywania tajemnic...

3 tom nie należy do ulubionych ale i tak jest wspaniały. Pomimo coraz bardziej spiętych relacji między Lottie i Ellie, książka wydaje się git. Polecajka💎

Super historia. Polecam

Super historia. Polecam

Zakochałam się w tej serii. Tak właściwie to trafiłam na nią całkowicie przypadkiem. Ciężko mi powiedzieć jaki jest to rodzaj. Myślę, że jest to mieszanina kryminalistyki, przygody, może romansu... odrobina paranormalnych incydentów również się tam pojawiła. Książka idealna dla fanów książek o partyzanach i partmanach. Ta seria niesie ze sobą wiele mądrości i przekazów. Jest o niepewności, strachu, miłości i przyjaźni. Bohaterowie wiele razy muszą wykazać się niezwykłą odwagą, sprytem i wytrwałością. Stają przed trudnymi wyborami, które mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje... czy są tutaj jacyś fani porwań? Albo mafii czychającej na królewską rodzinę? Ta książka będzie dla was w takim razie idealna! Występują w niej również wątki homoseksualne. Serdecznie polecam!

Książka wyjaśnia dużo wątpliwości, jak i pozostawia kolejne. Bardzo żałuję że po skończeniu nie miałam kolejnych części, ponieważ teorie nie dawały mi spokoju przez tydzień :).

Książka rozkręca się bardzo powoli (do czego powinnam już przywyknąć). Rzuca się w oczy skrócony czas akcji. Sięgając po książkę spodziewałam się standardowego roku szkolnego, a jednak autorka nadal mnie zadziwia. Mimo, iż akcja trwa 2 miesiące, to kartek zdecydowanie nie ubywa w porównaniu do innych części.

Connie nadal odkrywa krok po kroczku przed nami postacie, abyśmy nie zaznali spokoju przez następne tygodnie :). Niestety włączył mi się ,,tryb detektywa" przez co domyśliłam się zakończenia wątku głównego w połowie książki. Na szczęście pozostają zawsze wątki poboczne.

Polecam całym sercem tą serię ❤️.

Ta część była nieco inna, głównie za sprawą zmiany szkoły oraz skrócenia czasu akcji. Dzięki temu czytelnicy dostają coś nowego, sporą dawkę kultury japońskiej, barwnych opowieści i kolejne wciągające zagadki. Podobało mi się jak autorka posługiwała się opisami, dzięki którym czułam się dokładnie tak jakbym była na miejscu wydarzeń wraz z bohaterami. Odniosłam wrażenie, że w tej części zrobiło się trochę poważniej, momentami mrocznie. Postacie są tu już dojrzalsze, ich problemy rosną razem z nimi, a więc i oni muszą być silniejsi aby im sprostać. Podoba mi się w tej książce też to jak autorka rozwiązuje konflikty pomiędzy trójką przyjaciół i jak nieco wodzi nas za nos w sprawach uczuciowych. Uważam natomiast, że sprawy z Lewiatanem wymknęły się spod kontroli, że nie wszystko jest tu tak jak powinno, a niektóre sytuacje pachną absurdem. Jednakże jeszcze dwie części przede mną, a w nich wszytko może się zdarzyć.

Tajny układ Lottie i Ellie sprawdza się znakomicie od ponad dwóch lat. Obie przyjaciółki są szczęśliwe w swojej wyjątkowej szkole. Niespodziewanie jednak Lottie i Ellie muszą opuścić mury Rosewood i w ramach międzynarodowej wymiany polecieć do Japonii. Czy dziewczyny będą mogły czuć się tam bezpiecznie? A może sprawy zaszły za daleko, by prawdę wciąż spowijała zasłona tajemnicy?

Trzeci tom serii jest jeszcze bardziej tajemniczy niż poprzednie. Podczas pobytu dziewczyn w Japonii dużo się dzieje. Przebywając tam, Lottie odkrywa, że Rosewood Hall i japońską szkołę
Takeshin Gakuin całkiem sporo łączy. Są one na swój sposób bliźniacze. Ten wątek bardzo mi się spodobał. Dodatkowo dziewczynie udaje się odkryć tożsamość mistrza Lewiatana - człowieka stojącego na czele niebezpiecznej organizacji.
Poznajemy też nowe postacie - członków pewnego gangu motocyklistów znanego pod nazwą Banshee, są to naprawdę interesujący bohaterowie. Osadzenie akcji w zupełnie innym miejscu było moim zdaniem świetnym pomysłem, fajnie, że pojawia się coś całkowicie nowego. Uwielbiam tą serię za jej wspaniały klimat i za szybki rozwój wydarzeń.

''Będę życzliwa. Będę odważna. Będę niepowstrzymana.''

⭐⭐⭐⭐⭐/⭐⭐⭐⭐⭐

Podobało mi się to, że wszystko zaczęło łączyć się w całość, ale ta część tak namieszała w fabule, że dalej nie wiem czy mi się podobała czy w sumie to nie.

• Literatura młodzieżowa
  • Przeczytane w 2023