Jeśli tam jesteś

2019-06-19
Joanna Dziubińska
nastolatki przyjaźń zniknięcie
Inne

Książka była fajna, ciekawa, dobrze napisana i przyjemnie się ją czytało. Myślałam jednak, że będzie miała większy klimat kryminalny, że będzie taka mroczna z dreszczykiem, pełna napięcia i tak dalej, ale była to raczej pogodna i dość lekka powieść, choć pod koniec jednak była trzymająca w niepewności i napięciu. Miała też miłe i sympatyczne fragmenty romantyczne i po część opowiadała też o codziennym życiu. Ogólnie książka sympatyczna i idealna dla fanów różnych zagadek i tajemnic.

Bardzo ciekawa i zagadkowa historia, z nastoletnim wątkiem miłosnym w tle. Lekko kryminalna i wciągająca.
Bohaterowie prowadzą prywatne śledztwo, które zbliża ich do siebie. Mają bardzo luźną relację, droczą się ze sobą. W książce przedstawiony jest inny model rodziny, mamy tu wątek homoseksualny.
Książka mówi przede wszystkim o wiernej przyjaźni i odkrywaniu siebie.
Idealna na rozluźnienie i spędzenie miło czasu.

Książka mówi przede wszystkim o wiernej przyjaźni i odkrywaniu...

Do końca trzymająca w niepewności, wspaniała historia prawdziwej przyjaźni

Do końca trzymająca w niepewności, wspaniała historia prawdziwej przyjaźni

Książka mówi o sile przyjaźni, która przezwycięża wszelkie trudności, niestety śledztwo, które jest głównym wątkiem opowieści, nie porywa i jest mocno rozwleczone. W podobnych klimatach o wiele lepsza jest "Odkąd cię nie ma".

Bardzo lekka, przyjazna książka bez głębszych treści. Myślałam, że będzie to jakaś mocna pozycja z zagadką kryminalną w tle. Zagadka owszem była, ale mało mnie porwała. Jest to lektura, którą warto przeczytać, gdy chcemy się zrelaksować, spędzić luźno czas. Nie jest zła, ale też nie podbiła mojego serca. Wątek miłosny, rodzinny i przyjazny - zostały one przeprowadzone w zwyczajny, ale uroczy sposób.

Bardzo lekka młodzieżówka. Nie wiem czemu, ale nudziły mnie fragmenty związane z pracą Zan... nic szczególnego nie wnosiły do fabuły.

Niemniej jednak byłam ciekawa rozwiązania sprawy i ostatecznie książka jest ok :)

Początek książki jest lekko nudnawy, poznajemy bohaterów, rodzina głównej bohaterki jest przedstawiona dość chaotycznie, ale potem jest tylko lepiej.
Ogólnie bardzo fajna książka, pokazuje, że nie można się poddawać jeśli intuicja ciągle ci coś podpowiada. Też ukazana jest przyjaźń, która rozwija się pomiędzy Zan i Loganem.
Zakończenie świetne poprowadzone.
Polecam, na nudny wakacyjny dzień :)

Zakończenie świetne poprowadzone.
Polecam, na...

Początek nudnawy i trochę się ciągnie ale później akcja się rozkręca. Świetne zakończenie.

Książka mega wciągająca, osoba czytająca nawet nie zauważa kiedy książka się kończy i pragnie jeszcze więcej wciągających zagadek i szczypty grozy.

Książka umilała mi podróże na Uniwersytet autobusem lub gdy miałam okienka pomiędzy zajęciami. Nie mogę się doczekać, aż ponownie zawitam na uczelni.

„Podobno, jeśli nie ma cię w sieci, to znaczy, że nie żyjesz...”

W „Jeśli tam jesteś” bardzo spodobał mi się pomysł na historię. Ponadto te wstawki jak np. maile lub Zasady Prii, które zostały w niej zawarte, są po prostu genialne.

Książka opowiada o Zan, która nie może zrozumieć, dlaczego jej przyjaciółka bez przyczyny zerwała z nią kontakt. Wielokrotnie próbuje się z nią skontaktować, jednak nie otrzymuję żadnej odpowiedzi. Pomimo ciągłych rad by dała sobie spokój z tą sprawą, Zan nie ma zamiaru zrezygnować. Pragnie dowiedzieć się, dlaczego Priya chce zerwać z nią kontakt i dlaczego w taki, a nie inny sposób.

Historia może wydać się banalna i wręcz sztampowa, jednak gdy ją czytałam. świetnie się bawiłam. Ponadto byłam bardzo ciekawa, co takiego się dzieje z przyjaciółką Zan.

Jeśli szukacie jakiejś luźniej lektury na zbliżające się wielkimi krokami jesienne wieczory, to myślę, że będzie to idealna książka dla was.

„Podobno, jeśli nie ma cię w sieci, to znaczy, że nie żyjesz...”

Katy Loutzenhiser Jeśli tam jesteś Zobacz więcej
Katy Loutzenhiser Jeśli tam jesteś Zobacz więcej