Wyspa Zmierzchu

Jarosław Irzykowski Wydawnictwo: Budus fantasy, science fiction
Budus
1989-01-01
1989-01-01
gra książkowa gra paragrafowa gamebook

2062

"Do Wędrowca i Wojownika, który jest w każdym z nas

Czeka Cię przygoda. Wielkie i ważne zadanie. Oto zostajesz wezwany i przeniesiony do świata niepokojącej baśni, by uchronić go przed zagładą. Nie trwóż się i nie rezygnuj, choć droga będzie ciężka. Prawdopodobnie nie zwyciężysz za pierwszym razem. Sukces będziesz musiał okupić niejedną wyprawą, ale tym milszy będzie Twemu sercu, kiedy go wreszcie osiągniesz. Walcz z przeciwnościami i zbieraj wszelkie informacje oraz przedmioty, mogące Ci pomóc w tym dziele. Bądź czujny, ale też ryzykuj, bo czym jest gra, jak nie wielkim ryzykiem?

Do gry nie będzie Ci trzeba wiele. Wystarczy wyobraźnia, kartka papieru, ołówek, gumka i dwie zwykłe kostki sześciościenne. Wyruszysz w drogę, poczynając od pierwszego paragrafu opowieści. Dalszy kierunek wyznaczać będą kolejne numery paragrafów, określane przez Twój wybór. I tylko tymi numerami paragrafów się kieruj, czytanie innych okradnie Cię z przyjemności, jaką daje niespodzianka i podważy sens tej gry. Tu nie ma miejsca na oszustwo, bo oszukałbyś sam siebie, nic na tym nie zyskując. Czas w drogę ruszyć."

A dziś REWELACYJNY projekt, który połączy miłośników dobrej, strasznej lektury i fanatyków gier.

Gra książkowa.
Znacie takie cudo?

Kto jest pomysłodawcą i wykonawcą?

"Masz Wybór"

Na ich stronie znajdziecie mnóstwo gier, dostępnych w różnych formatach.

Całkowicie za darmo!

Tylko pobierać i grać, czytając.

Aż szkoda, że te wszystkie cuda są za darmochę, ale istnieje też opcja dobrego serca i można coś od siebie, dobrowolnie, wpłacić na podane tam konto, które dotyczy akurat tej gry.

POLECAM BARDZO, uzbrojona w ebooka, kartkę, ołówek, gumkę, dwie kostki i WYOBRAŹNIĘ, ruszyłam na podbój krainy grozy!

Moja postać to wojownik, wracający z wojennej wyprawy, na którą wyruszyłam okrętem wraz z mym księciem Tankredem ze Złotych Wysp.
W drodze powrotnej przegrywamy ostatnią morską bitwę i...

... nic nie pamiętam.

Budzę się na plaży, nie wiedząc dokładnie, gdzie jestem.

Postanawiam żyć dalej. Wstaję, zbieram jedyne przedmioty, jakie mi pozostały - miecz i sakwę - i wyruszam w głąb lasu, w głąb wyspy...

Fajnie, prawda?

Mam do wyboru 409 paragrafów, więc przygoda jest syta i mamy wielokrotny wybór, a tym samym możliwość poznania wszystkich mrocznych i ukrytych ścieżek tej fantastycznej przygody!

Jeśli kochacie klimaty H.P. Lovecrafta, Clive'a Barkera, fantasykę, bóstwa, kult, grozę, mrok, zagadkę i świetną zabawę - ta gra jest dla Was!

Aż wstyd nie spróbować!

Świetna okładka: Justyna Bzdoń
------------------------------------------------------
"Szczęście jest zmienne jak wiatr. Dmie w żagle z różnych stron. Czasem niesie Cię do wymarzonego portu, niekiedy wściekłe jak huragan łamie maszty i przewraca łodzie. To sprzyja, to znów grozi. Szczęście jest wiatrem, który trudno okiełznać.
Dla Ciebie, wojowniku, okazało się dzikim cyklonem. Flota Twojego księcia, Tankreda ze Złotych Wysp, wracała wówczas ze zwycięskiej bitwy w obronie brzegów Eloru, zagrożonych przez barbarzyńców zza Północnego Oceanu. Długa i trudna była to batalia, ale szczęście wam sprzyjało. Odwróciło się później, po dwunastu dniach, być może za sprawą barbarzyńskich magów.
Wyspa Zmierzchu to opowieść o wojowniku, który w wyniku zrządzenia losu (a może przeznaczenia?) trafia na tajemniczą wyspę, gdzie nic nie jest takie, na jakie wygląda. Ponad 400 paragrafów pełnych heroicznych zmagań, mrocznych sekretów i karkołomnych wyzwań spod znaku magii i miecza, a wszystko to okraszone nawiązaniami do prozy mistrza horroru, H. P. Lovecrafta."

"Do Wędrowca i Wojownika, który jest w każdym z nas

Dodaj cytat z książki Wyspa Zmierzchu