TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

literatura faktu historia TOPR ratownicy góry
literatura faktu
literatura faktu historia TOPR ratownicy góry
Inne

Pozycja obowiazkowa dla milosnikow gor i ratownictwa. Szacunek. Wbija w fotel i połyka w max dwa dni.

Polecam. Daje do myślenia i zrozumienia działań ratowniczych w górach. Przystępnie opisana. Jedyne czego mi zabrakło to rozwinięcia niektórych historii, akcji ratowniczych. Wielokrotnie zaciekawiła mnie jakaś sytuacja ale nie miała ona dalszego rozwinięcia. Najpewniej to efekt zamierzony, by książka nie odstraszała ilością stron.

Temat w mojej opinii bardzo ciekawy ale przeczytanie zabrało mi trzy miesiące. Nie wiem dokładnie dlaczego ale to chyba stylistyka opisana już w innych opiniach.

Za tematykę i opracowanie - 10/10. Za styl - 2/10.

Książka bardzo ciekawa, głównie skupia się na współczesnym kształcie i obecnej sytuacji TOPRu. Interesujące wywiady z żyjącymi członkami TOPRu i opisy obecnych zmagań są przeplatane historiami z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Osobom chodzącym w góry (nawet okazjonalnie) polecam zapoznanie się z pozycją.

I tu...

Książka genialna, wzbudzająca pełno emocji! Od podziwu dla ludzi, którzy zasilają szeregi TOPRu do obrzydzenia dla ludzi, którzy tego nie szanują!

Na początku poznajemy historię powstania grupy, później jesteśmy wprowadzani w każdą sekcję. Toprowcy zabierają nas w swoich wspomnieniach na akcje. Te udane i te, gdzie niestety tracili swoich kolegów po fachu. Zdarzają się...

Naprawdę genialna książka. Dziękuję bardzo autorce za napisanie tak dobrej pozycji, dzięki której można było dowiedzieć o wielu interesujących wydarzeniach i osobach. Przeczytana jednym tchem, zdecydowanie polecam!

Koniecznie do przeczytania przez każdego kto wybiera się w Tatry albo inne trudne góry. Czyta się jednym tchem, niektóre historie śmieszą, inne bardzo smucą, pojawiają się pytania - jak to możliwe, chce się wiedzieć więcej. Książka buduje ogromny respekt dla całego TOPRu i jego historii.

Książka w 100% spełniła moje oczekiwania względem niej. Została napisana w taki sposób, aby czytać ja jednym tchem. Obowiązkowa pozycja dla każdego kto wychodzi w góry.

Kapitalna pozycja do przeczytania przez każdą osobę lubiącą chodzić po górach.

Świetna książka i naprawdę pomimo że składa się z wywiadów to możemy się z niej wiele dowiedzieć czym tak naprawdę jest i jak wygląda praca nie tylko ratownika górskiego, ale także zawodów które w pewnym stopniu się z tym łączą. Książka pozwala zagłębić się nieco bardziej w historię i tajniki TOPRU oraz poznać szczegóły tej ciężkiej pracy od kuchni. Myślę że każdego kogo...

Dyskusje

1 945