This is marketing. You can't be seen until you learn to see

Seth Godin Wydawnictwo: Portfolio biznes, finanse
Data 1. wydania:
angielski
Portfolio
marketing zmiana biznes
biznes, finanse
angielski
marketing zmiana biznes

Książka napisana bardzo chaotycznie. Mam wrażenie, że brak w niej jakiejkolwiek spójności. Autor co chwila zaczyna nowe myśli, które w dużej części nie wnoszą nic odkrywczego. Daję ocenę trzy, ponieważ mimo, że książkę czyta się okropnie, można wynieść z niej pewne ogólne wartości.

Jeżeli ktoś nie czytał nic więcej Setha Godina, zdecydowanie warto. Jeżeli znasz jego blog i wcześniejsze publikacje to prawdopodobnie nie wyciągniesz z tej książki nic rewolucyjnego.

Bardzo słabo napisana książka. Chaotyczna, mało treściwa i paskudna stylistycznie. Lubię tego autora, ale pozycja wypada blado na tle innych.

Bardzo interesująca książka, parę rad sobie zapisałam. W sumie ją polecam :)

Seth Godin to niekwestionowany guru w dziedzinie marketingu. Jest autorem bestsellerów, które zostały przetłumaczone na 38 języków. Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z pojęciem marketingu, z pewnością natknął się na to nazwisko. Za swoje zasługi w tej dziedzinie dołączył do Marketingowej Galerii Sław. Poza tym warto wspomnieć że był również wiceprezes Yahoo! Zobaczmy zatem...

Książka o tworzeniu wartości dodanej i dalekowzrocznej wizji budowania marki opartej na zaufaniu. Odradza korzystanie ze spamowych reklam na rzecz zaciekawienia i głębszego kontaktu z konsumentem.

Oferta bardziej dla filozofów (i to nie jest w tym wypadku deprecjonujące określenie) niż wyrobników marketingu. Pozwala spojrzeć na tę dziedzinę z lotu ptaka i konfrontuje z kilkoma ważnymi pytaniami, które warto sobie postawić. To nie jest czas stracony dla wszystkich, którzy szukają czegoś więcej niż poradnika typu How to do w 5 krokach.

Niewiele przeczytałam książek o marketingu, ale myślę, że ta pozycja dobrze wyjaśnia różnicę między tradycyjnym, a współczesnym marketingiem. Autor zachęca, by zacząć od znalezienia rzeczy, produktu, usługi wartej marketingu, a następnie zbudowania wokół nich narracji, dzięki której informacja o nich będzie się samoistnie rozprzestrzeniać.

W książce stosowanych jest...

Fajna pozycja o tym jak słuchać swoich klientów w perspektywie makro marketingu jak dawać im ich oczekiwania a nie wciskać stworzone przez siebie potrzebny. Zmienia podejście względem tworzonych narracji. Solidna pozycja warta poznania.

Bardzo dobra książka. Nie jest łatwa, bo przełamuje schematyczne podejście do marketingu. Jest to raczej książka, która ma zainspirować do zmiany myślenia o marketingu. Albo w to uwierzysz i pokochasz, albo znienawidzisz.

• 2020
  • Biznes