Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą

Okładka książki Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą Nela
Okładka książki Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą
2019-07-31
2019-07-31

to nie jest książka tylko kalendarz

to nie jest książka tylko kalendarz

„Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą” to kalendarz-przygodnik, w którym znajdziecie 12 bardzo groźnych zwierząt i poznacie ich SuperMoce. Przygodnik jest niewielkich gabarytów i bardzo lekki, więc dzieci śmiało mogą nosić go ze sobą w plecaku, aby notować w nim np. sprawdziany, czy urodziny szkolnych przyjaciół. Jest przepięknie wydany, zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć i tasiemkę, dzięki której można zaznaczać, w którym miejscu kalendarza akurat jesteśmy. Na wklejce z przedniej części znajdziecie mapę świata z zaznaczonymi obszarami występowania 12-stu zwierząt, o których w nim mowa, natomiast w tylnej części znajduje się wszystkie 13 książek, które napisała Nela. W przygodniku znajduje się również kalendarz na cały rok szkolny 2019/2020, miejsca na wpisanie planu lekcji na każdy z semestrów osobno, a na samym końcu piękne kolorowe naklejki (szkoda, że nie ma ich troszkę więcej :) Każdy tydzień zajmuje 2 strony przygodnika i przy każdym dniu mamy informację kto obchodzi imieniny. Znajdziecie w nim także sporo ciekawostek, które nie są nachalne, a mogą zaciekawić. Przygodnik Neli jest świetnym kalendarzem dla dzieci, dzięki któremu poza notowaniem ważnych rzeczy mogą również dowiedzieć się wielu ciekawostek i już od najmłodszych lat uczyć planowania swojego czasu. Jak dla mnie bomba! A Zuzia jest w nim zakochana! Zdecydowanie polecamy!

Uwielbiam kalendarze! To jest coś, czego mogę mieć nawet kilkanaście, chociaż tak naprawdę używam tylko jednego. Jednak każdy kalendarz ma w sobie coś, co mnie ciekawi. Każdy również zawiera zaznaczone jakieś specjalne dni. Przy większości są dopisane również ciekawostki dotyczące konkretnego święta. Zawsze zaskakują mnie niektóre święta.

Tym razem chciałam Wam przedstawić kalendarz Neli małej reporterki. Jak w większości wydanych przez nią rzeczy kalendarz zawiera dużo ciekawostek, które mogą zainteresować nie tylko dzieci, ale również i dorosłych. Oczywiście większość dotyczy zwierząt, ich życia i gdzie można ich spotkać. Jak tylko otworzycie kalendarz, pojawia się mapa świata i są tam, właśnie zaznaczone gdzie występują zwierzęta występujące w tym kalendarzu. Znajdziemy również zadania do rozwiązania na różnych stronach. Dodatkowo jest możliwość wpisania planu lekcji więc rewelacja.

Na samym końcu mamy dodatkowo różne naklejki. Są aż dwie strony! Możemy zaznaczyć taką specjalną naklejką swoje urodziny czy imieniny oraz ważne dni. Kalendarz zawiera dużo miejsca pod każdym dniem na własne notatki. Ma również tasiemkę do zaznaczania odpowiedniego tygodnia, który mamy. Oczywiście jest też miejsce na podpisanie, do kogo należy oraz wpisania klasy i szkoły.

Nela jak zawsze zachęca nas do przeżywania własnych przygód i odkryć. Jak sama zaznacza, nie jest to zwykły kalendarz, lecz PRZYGODNIK. Jak wiadomo, nasze życie to jedna wielka przygoda więc może akurat ten rok będzie wielką przygodą i będzie co notować. Może to również stanowić swego rodzaju pamiętnik dla dziecka w przyszłości.

Biorę się do notowania szczególnych dni! Polecam :)

Tym razem chciałam Wam...

"Osa morska brzmi groźnie prawda? Aby ją spotkać, musimy pojechać do Australii... Jej ciało dorasta do rozmiarów piłki do koszykówki, a jej czułki mają około 3 metry długości."

Choć jestem już dużą dziewczynką, to jednak z uśmiecham sięgam po tego typu publikacje, promujące wspaniałe podróżowanie po świecie i poznawanie niezwykłych gatunków zwierząt. Planowanie zwykłej codzienności w klimacie pasji zdobywania wiedzy ma niezaprzeczalny urok. I takie możliwości pragnę stwarzać również pociechom, zaszczepiać pyszny smak najprzeróżniejszych wypraw, zdobywania wyznaczanych celów i snucia przyjemnych marzeń. Dlatego zamówiłam "Przygodnik", aby podarować go dziecku z przeświadczeniem dostarczenia kolejnego impulsu rozwoju, a także kształtowania smykałki detektywistycznej wśród fauny i flory.

Zaczynamy od mapy świata z kolorowym oznaczeniem miejsc występowania niebezpiecznych zwierząt, groźnych i zabójczych, ale jakże atrakcyjnych i intrygujących. Wypełniamy plan zajęć na nowy rok szkolny i gotowi jesteśmy, aby od września, tydzień po tygodniu, zaznajamiać się z ciekawymi zakątkami Ziemi i ich nietuzinkowymi mieszkańcami. Natrafimy na mnóstwo ciekawostek i uszczegółowień, wprowadzają w supermoce wybranych gatunków zwierząt, których się lękamy, ale jednocześnie podziwiamy, i ich różnorodne naturalne środowisko. Czasem napotkamy zajmujące pytanie i drobną zagadkę do rozwiązania, kiedy indziej cenną radę. Nie zapomniano o oznaczeniu sympatycznych dni, wcale nie tak bardzo popularnych, a jednak atrakcyjnych, oraz oczywiście okresów świątecznych. Niewątpliwym walorem jest oprawa graficzna, efektowna i dopracowana, bogactwo zdjęć i ilustracji, ciepłe kolory i przyjemne fonty czcionek. A na koniec zestaw naklejek, pomysł na zabawę, która może uczynić dni milszymi. Kalendarz wydaje się niezbędnikiem w plecaku dla każdego miłośnika przygód i zwierząt, o interesującym edukacyjnym wymiarze, bynajmniej nie tylko dla młodych uczniów.

bookendorfina.pl

Dodaj cytat z książki Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą